Obrázky z českých dějin a pověstí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

7., upravené a rozšířené vyd. Oblíbená knížka obrázkových seriálů, která hravou, humornou, ale výstižnou formou přibližuje čtenářům nejstarší i novější dějiny naší vlasti. Autoři vyprávějí o příchodu praotce Čecha, o Bivojovi, o Libušině proroctví, o Karlu IV., o Janu Husovi, o Golemovi, avšak i o slavných spisovatelích, hudebních skladatelích, vědcích a vynálezcích. Knížka končí vznikem Československé republiky v roce 1918. Historii svého národa by měl znát každý člověk, a tato publikace může znamenitě pomoci k našemu poznání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147053/obrazky-z-ceskych-dejin-a-povesti-147053.jpg 4.7314
Nahrávám...

Komentáře (76)

Kniha Obrázky z českých dějin a pověstí

Meda77
22. listopadu

Obrázkové a humorné zobrazení některých událostí národního bohatství, jestli se vůbec dá ještě něco takového napsat, ale stejně jsem to napsal. Určeno pro mladé, aby jsme jim to furt nemusely mlátit do šišek.

TaLu
18. června

Formou komiksu a doprovodného slova přiblížení našich pověstí a historie. Stále jsem si říkala, že jsem to již musela číst. Nakonec mi došlo, že jsem asi kdysi v Mateřídoušce čítávala na pokračování. To už je let ! Narazila jsem jen na jednu nepřesnost ohledně sv. Ludmily, ale nejsem historik. :o)
úryvek:
" O dějinách byla napsána už spousta knih, tlustých i tenkých, zajímavých i nudných, chytrých i hloupých. A píší se pořád nové a budou se psát další. To proto, že minulost, a zvlášť minulost vlastního národa , lidi odjakživa zajímala. "

......ano, bylo by prima, pokud by nás historie našeho národa zajímala, abychom pro nezájem nebyli nuceni historii opakovat !


téravokudlaná
05. května

myslím že je to pěkná kniha, pro děti cca 4.-5. třída... pěkné , barevné obrázky

janina66
23. března

Moc chytře, jednoduše a přehledně podaná na naše minulost českých dějin. Vhodná samozřejmě pro mladší a starší děti, ale nejen pro ně.

plutoking
28. února

Dětská klasika :)

gaaabi
25. února

Milovaná knížka mého dětství... asi 100x přečtená! (Některé bubliny si pamatuju pořád.)

Usire
25. ledna

Moje nejzamilovanější kniha, když jsem byl ještě dítě. Přečetl jsem ji tolikrát, že to ani nespočítám. Legendární kresby a chytrý způsob vyprávění, mě přiměl abych koupil i další knihy z této série mým dětem.

Kontryhelka
05.12.2020

Jednoduše ucelená kolekce pověstí národa českého snadno pochopitelných již od mladšího věku. Pěkně zpracovaná kniha, která má hodně co nabídnout i těm, co nechtějí číst rozsáhlé české pověsti. Každý si v kostce udělá představu o našich dějinách a minulosti. Nedávno jsem se přistihla, že se mi jakýmsi záhadným způsobem dostala opět do rukou a já s velkou chutí se začetla.

1