Obrázky z českých dějin a pověstí

Obrázky z českých dějin a pověstí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147053/obrazky-z-ceskych-dejin-a-povesti-147053.jpg 5 355 79

Obrázky z dějin série

7., upravené a rozšířené vyd. Oblíbená knížka obrázkových seriálů, která hravou, humornou, ale výstižnou formou přibližuje čtenářům nejstarší i novější dějiny naší vlasti. Autoři vyprávějí o příchodu praotce Čecha, o Bivojovi, o Libušině proroctví, o Karlu IV., o Janu Husovi, o Golemovi, avšak i o slavných spisovatelích, hudebních skladatelích, vědcích a vynálezcích. Knížka končí vznikem Československé republiky v roce 1918. Historii svého národa by měl znát každý člověk, a tato publikace může znamenitě pomoci k našemu poznání.... celý text

Terisek99
01.07.2020 2 z 5

Kniha vytvořena pro děti. Zajímavé zpracování.

tygřík2
25.05.2019 5 z 5

Jasná inspirace Oprásků. Další bot pro tuhle zábavnou histórii.

Nočnípták
24.05.2019 5 z 5

Náš nejstarší syn nechtěl číst. Zlom nastal až s knihou Diogenes v sudu a Obrázky z dějin. Od té doby četl úplně všechno k čemu se dostal. Když dospěl a stěhoval se, kniha se stěhovala samozřejmě s ním. Včera ji přivezla vnučka, že ji půjčí bratranci. Přečetla jsem ji za večer a vnuk se na mě zlobí, že ji chtěl číst spolu se mnou. Když já to nemohla vydržet, nečíst. Byl to takový návrat v čase. Vrátila jsem se o dobrých třicet let zpátky. Do doby, kdy se naše děti o knihu přetahovaly, kdo ji ukořistí dřív. A teď se bude situace asi opakovat u vnoučat. Kdo dřív? No přece babička!

yettojedno
03.04.2019 5 z 5

Klasika. Jeden z mála způsobů, jak si může dítě zamilovat historii ...

hrdlickova_61
01.04.2019 5 z 5

Nejsem závistivá povaha, ale nad touhle knížkou mě už kolikrát zamrzelo, že naše starší generace ji nemohla číst ve školních letech. Moc by se líbila i nám. Dala by nám rámec, do kterého se ostatní historické vědomosti pak už celý život pěkně zasazují jako kamínky do mozaiky. A ještě by nás to ohromně bavilo a četli bychom ji pořád dokola. Měli bychom chuť vídat ty milé obrázky a připomínat si vtipné texty co nejčastěji. Takhle přesně posloužila mým dětem a jejich vrstevníkům a jsem ráda, že je k sehnání ještě i teď.

DuncanIdaho
16.01.2019 5 z 5

Pěkná kniha, která obrázkovou formou podává čtenáři nejdůležitější okamžiky českých dějin nenáročnou formou. Jako kluk jsem ji četl několikrát.

Wara
09.01.2019 5 z 5

Jako malý jsem tuhle knížku miloval.

Antonella
02.11.2018 5 z 5

Knížka je moc hezká a zajímavá. Moc krásné obrázky. Nejvíc se mi líbilo jak Libuše pojmenovávala Prahu.

Vladísek
05.10.2018 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih mého dětství, kterou jsem v 80. letech doslova milovala. Přečetla jsem ji poctivě od první do poslední stránky snad 100x, moc se mi líbily ilustrace, které knížku provází. Díky téhle knize byl pro mě dějepis zajímavější a různá data a události mi lépe utkvěly v paměti. Kniha mi zmizela z knihovny, nicméně po tomto zjištění jsem nelenila a koupila si ji nedávno znovu. Sice nemá to kouzlo ohmataných stránek, nicméně nadšení z pojetí historie touto formou u mě trvá a já mohu jen doufat, že stejné pocity bude mít i nejmladší dcera, až se jí tahle překrásná kniha dostane do rukou.

haki34
30.08.2018 5 z 5

dějepis stručně pro malé i velké :D jak si ho zopáknout, případně se konečně naučit a zapamatovat..na komiksy nedám dopustit - ať už tato klasika, či novodobé Opráski...myslím že velmi dobře plní účel :)))
naši knížku jsem našla v antikvariátu a věděla jsem, že decka jistě ocení..nečekala jsem však nostalgické nadšení manžela, který ji v dětství miloval :D

SSTknihy
19.06.2018 5 z 5

Ať pan Jirásek i všechny mé bývalé paní učitelky dějepisu prominou, ale z téhle knížky jsem se naučila o české historii prostě nejvíc. A na rozdíl od většiny z toho, co se mi snažili nalít ve škole do hlavy, tyhle vtipně psané a hezky kreslené komiksy si pamatuji dodnes.

gonga
12.06.2018 4 z 5

Poněkud tendenčně podaná česká historie, která mě provázela celé dětství a moc se mi líbila. Co na tom, že některé události se nejspíš nikdy nestaly a jiné se staly jinak...

anyzek
29.05.2018 5 z 5

Je to opravdu krásně zpracovaná kniha a je vytvořena zábavnou formou ke zjednodušenému pochopení našich dějin. A to nejen pro děti, potěší i mnohé ,,dospěláky".

Jhonza
20.05.2018 5 z 5

Moc pěkná knížka pro všechny kterým nejde dějepis.

Aptronym
26.04.2018 5 z 5

Darovano k vanocum asi 1983. Milovano, ztraceno, snad stastno :-(

Risris
25.04.2018 5 z 5

Jasných 5 hvězd

magnolia
10.03.2018 5 z 5

Nejlepší byly ty původní v Mateřídouškách ze 70.let - tam bylo i více bublin s trefnými komentáři a dobovými výkřiky :) Ale i tak, výborný počin, skvělé obrázky (nejvíc mě bavil Bruncvík se lvem :)

V28
20.02.2018 5 z 5

Jak tu někdo napsal, přímo LEGENDÁRNÍ knížka, už jsem slyšel pár historek o čestném místě na záchodě - návštěvy jistě ocení. Jinak by určitě něměla chybět v žádné knihovně, ať už v té dětské nebo dospělé. Vždy mi připomene školní roky, hodina dějepisu byla díky této skoroučebnici ve formě komiksu hned jednodušší a zábavná.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Zábavný stručný přehled událostí a osobností z historie naší země od praotce Čecha až k Masarykovi. Děti se v pestrých obrázkových příbězích seznámí s Nerudou, Dvořákem, Komenským, Němcovou, kněžnou Libuší, Golemem, Dobrovským, Žižkou, Oldřichem a Boženou, Karlem IV., mistrem Hanušem, Husity, atd....
(Knížka má i obdobné pokračování v podobě historie samostatného Československa a ČR a existuje i další díl o světových zámořských objevech a cestovatelích.)

Wheelcrusher
14.09.2017 5 z 5

Jediná vada na týhle vlastenecký kráse nesmírný byla v tom, že teXt často popisoval události vícero obrázků naráz... teda z přísně komiksovýho hlediska a tohle je vlastně spíš humorná encyklopedie:) Každopádně ze závěrečný kapitoly šel mráz po zádech, tudle kronyku by měl znát každej správnej Čech, takže dohnat jí na starý kolena (až těsně před třicítkou) se mi fakt vyplatilo.