Bráška Lajdáček

Bráška Lajdáček

Na pasece v lese stojí malá vesnička a v ní žijí lesní skřítci Bukáček, Oříšek, Kuchaříček, Kulička, Kovaříček a také Lajdáček. Jak jsou všichni bráškové pracovití a společně si pomáhají, Lajdáček je lenoch a zlobivec. Jeho chaloupka hyzdí vesničku, práci se vyhýbá, jen by jedl. Bráškové ho dlouho omlouvají, ale když začne i škodit a krást, dojde jim trpělivost a Lajdáčka vyženou. Lajdáček je přesvědčen, že se bez brášků obejde, ze začátku se mu to daří, ale blíží se dlouhá zima a on na ni není připraven. Teprve když jde Lajdáčkovi skutečně o život, začne pracovat a také se povahově měnit. Stará se o nemocného ptáčka a ten na jaře přispěje k Lajdáčkově záchraně a návratu zpět do vesničky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27146/braska-lajdacek-NU9-27146.jpg 4.623
Pro děti a mládež
Vydáno:, František Obzina, Profil

makynka911
23.10.2017

Další kniha čtenářské výzvy. Přesněji oblíbená kniha rodičů, prarodičů. Tohle je oblíbená kniha mojí maminky. Výtisk máme z roku 1943 :)

Kniha se nedá moc hodnotit, je to prostě pohádka, která potěší i v 26 letech. Jediné co mě překvapilo a asi i trošku zkazilo mínění o Lajdáčkovi je to násilí, kterého se dopustil na zvířátkách :(. Ale fandila jsem mu a on to dokázal, Dobráček :)

Lucissia
23.08.2016

Za mě nádherná kniha z dětství s překrásnými ilustracemi. Teď jsem ji četla i synovi, ale jeho to moc nezaujalo, vydržel do půlky knihy a pak už číst nechtěl. Je fakt, že chvílemi je to smutné, ale i to musí být. Takže jsem si ji dočetla před spaním sama a jemu ji zkusím nabídnout zas za nějaký čas. :-)

BarunkaS
28.02.2016

Bracha lajdáček je moje první knížka a protože sem ještě neumněla moc číst tak mi dala nejvýc zabrat. Jinak je docela dobrá je hrozně srandovní.Napsal jí Jozef Filgas. Je to moc hezká knížka.

Yamunka
05.01.2016

má oblíbená, nechávám si pro své děti ..:)

Rita55
31.07.2015

Jako malá jsem jí četla pořád dokola :-)

Man.darinka
18.03.2014

Jedna z nejkrásnějších knih, jakou jsem kdy četla, taktéž její předchůdce Mezi brášky, přečetla jsem je mnohokrát a vracím se stále...

Motyka2
06.02.2014

Doopravdy je to hezka knizka. V osmi letech je to moje osma prectena knizka. Nejdriv me do ni tata nutil, ale pak uz jsem ji chtel docist i ja :-)

tomvall
30.07.2013

Má úplně první knížka, jenž jsem celou přečetl. A ne jednou. Tato kniha mi ukázala svět fantazie, který mne už nepustil. Čteno snad ještě v předškolním věku. Velká nostalgie. Jedna z knih, kterým bych dal šest hvězdiček, bylo-li by to možné. :)

JaninkaF
13.03.2012

Krásné čtení pro malé školáky.

Josef Filgas

Josef Filgas