Titina Titina komentáře u knih

Dědeček vypráví pohádky Dědeček vypráví pohádky kolektiv autorů

Pomoc..
To se mi hodnilo hlavou, když jsem knížku vytáhla v nouzi z krabice s knížkami z mé knihovny. Ilustrace jsou skoro až ošklivé, pohádky se špatně čtou.
Hvězdičku navíc přidávám za hororová tři malá prasátka, která se (překvapivě) v tomto podání líbí mé tříleté dceři.

24.05.2023 1 z 5

Medvěd nechce jít spát Medvěd nechce jít spát Oksana Bula

Je to fajn. Jako jedna z prvních knížek před spaním tak akorát dlouhá. Nekomplikovaná.

24.05.2023 4 z 5

Buddhovy pohádky na dobrou noc Buddhovy pohádky na dobrou noc Nagaraja Dharmachari

No..
Za mě je to celkem milé čtení pro malé děti, ale je to dost kýčovité a moc nechápu tak vysoké hodnocení. Poselství jsou dost na sílu.
Líbí se mi nápad a stručný výklad buddhismu.

24.05.2023 3 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Tahle knížka by neměla chybět v žádné dětské knihovně. Poklad. Nádherný jazyk, dokonalý rytmus veršovaných pohádek, díky kterému se snadno zapamatují a vryjí do srdce.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Milovala jsem ji jako dítě a teď ji miluji jako dospělé dítě, které ji čte svým dětem.

Chrochtík a Kvikalka Chrochtík a Kvikalka Ester Stará

Za mě je to báječná knížka.
Čte se krásně, snadno se do ní ponořím i s mou dcerkou (3 roky).
Je psaná tak, že jde dikci a změně hlasu naproti.
Ilustrace jsou originální. Pro ty, co z nich unešeni nejsou - i tak je dobré, když děti poznají různé druhy ilustrací a grafiky.
Poselství knihy je dojemné (ano, plakala jsem).

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Na to, že toto je přesně můj žánr jsem u knihy trpěla. Stále jsem čekala, až se děj někam pohne nebo až začne dávat smysl. Skončila jsem na stránce 373 (z 478) a nejsem schopna dočíst.. Tak možná časem, třeba nakonec změním názor.

12.03.2020 2 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Příjemné a neotřelé čtení. Moc jsem si knížku užila. Eleanor mi byla sympatická celkem od začátku i s jejími výstřelky, na konci knihy jsem ji měla opravdu ráda a přála jí zasloužené štěstí. Raymond je pro mě ztělesnění dokonalého charakteru.

12.03.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knížka vesměs povedená, jen musím strhnout body za šovinismus - jako u všech knih pana Hartla. Lhala bych ale, kdybych tvrdila, že jsem se nesmála. :)

16.01.2020 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Třetí kniha od autora, kterou jsem přečetla a musím říct, že se mi moc líbila forma i všechny příběhy postav. Zde není popisováno tolik násilí jako v ostatních knihách a já jsem za to ráda, alespoň jsem si odpočinula - i když jen trochu, jelikož příběh je náročný i tak. Autor se dostal mezi mé oblíbence, těším se na další knihy.

16.01.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka se mi vesměs líbila, moc hezky se četla, ale nějak ve mě nedokázala vyvolat ty správné emoce vzhledem k tématu (běžně u knih brečím a tady ani ťuk)..

12.12.2019 3 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Hezké smutné, milé, poutavé, zajímavé.. Pro evropany k velkému zamyšlení

11.12.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Smutný i nadějeplný příběh, který rozšiřuje obzory a otvírá srdce.
Příměry autora jsou tak krásné, že jsem se k nim musel vracet znovu a znovu.
Jen co ve mě příběh dozní, začnu číst další autorovu knihu. Moc děkuji

19.11.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nesedí mi moc styl autora, ale knížka je to krásná a moc doporučuji.

12.11.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Moje oblíbená oddychovka :)

29.10.2019 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Většinou mne odradí "Edice světový bestseller", ale díky databázi a dobrému hodnocení jsem se odradit nenechala a jsem ráda. Knížka se mi moc líbila. Hlavní zápletku jsem sice odhalila na můj vkus brzy, ale zklamána jsem z toho nebyla. Nejvíce oceňuji (přestože byl příběh psán očima více lidí a dějové linky se lehce proplétaly, že autorka u hlavního příběhu neodbíhala a nenarušovala ho jinými dějovými linkami- tím pádem jsem druhou část přečetla jedním dechem. Určitě zkusím ještě nějakou knihu této autorky.

28.10.2019 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Knížka se mi moc líbila, dostala jsem jí jako dárek a obal mě dost vyplašil, jsem ráda, že jsem nesoudila knihu dle obalu.
Jediné co mě malinko mrzelo byl konec, který byl na můj vkus malinko moc (nenapíšu co, abych nespoilovala)..

14.09.2019 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Moc příjemná oddychovka, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

14.09.2019 4 z 5

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Chápu vysoké hodnocení knihy. Je skvělá, dostala jsem ji darem a udělala mi velkou radost. Nedala jsem pět hvězdiček jen proto, že jazyk není v dnešní době snadno srozumitelný, tím pádem jsem se musela zamýšlet víc nad formou, než obsahem. Přesto doporučuji..

27.08.2019 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Příjemná knížka, jen jsem od ní čekala malilinko víc.
Líbil se mi nápad, prostředí i hlavní hrdinka. Jen ten konec byl jak z červené knihovny, malinko plochý.

27.08.2019 3 z 5