Titi Titi komentáře u knih

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Opět výborná detektivka s úžasnou zimní atmosférou, se sympaťákem Gamachem, který mně rozbrečel, když vzpomínal na svého psa. Vypátrat vraha CC, kterou zaslouženě nenáviděl v Three Pines snad každý, to rozhodně nebyl lehký úkol, ani pro nás, čtenáře.
A víte co bych si přála? Aspoň jednou na vlastní oči vidět takové knihkupectví, jaké je ve Three Pines. :)

11.01.2015 4 z 5

Zavři oči Zavři oči John Verdon

Výborná kniha, stejně jako první díl Vražedná čísla. Dost mě zarazilo, že tak dokonale propracované detektivky jsou ve výprodeji za pouhých 52 Kč.

01.01.2015 5 z 5

Píseň slunečné země Píseň slunečné země Julie Peters

Krásný román z dob osídlování Nového Zélandu. Prožívala jsem osudy celé rodiny, především Emily a Siobhan. Doporučuji!

07.11.2014 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Je to třetí kniha, kterou jsem od Charlotte Link četla a jsem nadšená. Autorka píše čím dál líp, napínavě od prvních stránek. Závěr knihy je naprosto nečekaný, doslova mě šokoval.

21.10.2014 5 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla John Verdon

Velice dobrý psychologický thriller. Začátek je pomalejší, ale napětí se postupně zvyšuje. Vraha jsem začala tušit až na samém konci knihy. Těším se na další díl této série.

06.10.2014 5 z 5

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Holocaust v romantickém hávu? Nevěřila jsem, co to čtu. Za 4 dny pátrání v Evropě Hope zjistí téměř vše!!! Přijde mi to jako výsměch mnoha tisícům židů, kteří po válce leta i desetiletí pátrali po svých příbuzných. Neuvěřitelně špatná kniha. 1* za začátek a recepty.

21.09.2014 1 z 5

Samotářka z Mill River Samotářka z Mill River Darcie Chan

První polovina knihy mě hodně bavila. Je to celkem smutné čtení, příběh Mary McAllisterové je psán ve více časových liniích a je hodně dojemný. Závěr knihy je jak z amerického filmu, kdy se skoro všichni diváci rozpláčou.
Jednu hvězdičku přidávám autorce, která se nedala odradit nezájmem nakladatelů a knihu vydala na vlastní náklady jako e-knihu za 99 centů.

17.09.2014 4 z 5

Štvanec Štvanec Sadie Jones

Strašně depresivní kniha a ještě ke všemu se mi moc nelíbila. Násilí, sebepoškozování, alkohol, bylo toho v jedné knize nějak moc negativního.

10.09.2014 2 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Uff! Před chvilkou jsem dočetla. Z této knihy se budu nějakou dobu vzpamatovávat.

03.09.2014 5 z 5

Pan Werich z Kampy Pan Werich z Kampy Jiří Suchý

Začátek se mi vůbec nelíbil. Jiří Suchý se rozhodl v této knize vypořádat účty s Ivanem Mládkem. Měl si to s ním vyřídit na stránkách Reflexu, kde Mládek napsal něco o Werichovi a panu Suchému se to nelíbilo.
Kniha je naštěstí rozdělena do 2 dílů, první jsou vzpomínky J. Suchého a druhý, zajímavější, napsal Ondřej Suchý. Protože už jsem od těchto 2 pánů dost o Werichovi četla, kniha mi nepřinesla celkem nic nového, pár fotografií, které jsem naznala a úryvek z dopisu.
Škoda, že na první straně přebalu je Werichova dobová pohlednice z NDR, zadní strana obálky je nádherná. Werich je tam vyfocen na Kampě, kde se dívá z okna svého domu - ta by se spíš hodila na přední stranu.
Je mi to líto, jen 3* s odřenýma ušima.

31.08.2014 3 z 5

Divoké lupiny Divoké lupiny Charlotte Link

Druhý díl se mi líbil o hodně víc, než první. Není jen o Felicii, i když stále je ona tou hlavní hrdinkou. Prožíváme 2. světovou válku z pohledu Němců civilistů i německých vojáků. Je to kniha nesmírně působivá, často hodně drsná, hlavně boje v Rusku a blížící se konec války. Právem si zaslouží maximum hvězdiček.

24.08.2014 5 z 5

Bouřlivý čas Bouřlivý čas Charlotte Link

První díl rozsáhlé ságy je věnován hlavně Felicii, se kterou prožijeme její mládí, první lásku, poznáme celé příbuzenstvo a hlavně prožijeme 1. světovou válku. Přiznám se, i když se mi kniha tuze moc líbila, tak mi přijde až přehnané, že Felicia byla téměř u všeho důležitého v té době. Na druhou stranu jsem se díky tomu hodně věcí dozvěděla nebo osvěžila v paměti.
Ještě musím dodat jednu věc: za svůj život jsem přečetla dost knih a nikdy, podotýkám NIKDY, jsem nezažila tolik chyb, jako v této knize. Děs a běs!

24.08.2014 4 z 5

Brigita Brigita Hana Rebeka Šiander

Jak by na světě bylo krásně, kdyby všechno tak sladce končilo. Ještě že jsou v knize 2 záporné postavy, jinak by z ní tekl cukrkandl. První polovina mě celkem bavila, potom jsem měla co dělat, abych knihu dočetla.

16.08.2014 3 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Krásné pohlazení...

12.08.2014 5 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

O Africe bylo v knížce vlastně jen pár stran, jak dopadne Emmin vztah s partnery bylo celkem jasné. Jediné co mě v knize zaujalo byl případ s krádeží obrazu. Autorka píše sice čtivě, ale výsledek nic moc. Kniha na prázdniny, k vodě....

07.08.2014 3 z 5

Prach jsi a v prach se obrátíš Prach jsi a v prach se obrátíš Chris Tvedt

Další výborná - vlastně vynikající!!! - severská krimi. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout, i když rodina protestovala. Závěr je naprosto nečekaný. Rychle si musím sehnat další knížku od tohoto autora.

04.08.2014 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Skvělá a hodně napínavá severská detektivka. Ještě 50 stránek před koncem jsem netušila, jak to všechno dopadne. Případ - násilí na ženách - je reálný, takové věci se bohužel dějí. Těším se na další knihy autorky.
P.S. Musím pochválit nakladatelství Galatea i za obálku, která dokonale doplňuje atmosféru příběhu.

03.08.2014 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Šest let je pro mě velkým zklamáním. Kniha se čte sice dobře a velice rychle. Akce střídá akci a z Jakea se postupně stává jakýsi "americký geroj", který je schopný neuvěřitelných věcí. Třeba otřes mozku vůbec neřeší, pokračuje dál. Příběh je naprosto nereálný, škoda peněz za tuto knihu.

30.07.2014 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nejnudnější detektivka, jakou jsem kdy četla. Kdo má načteno, pozná vraha celkem brzo a ani nemusí být napnutý, jestli se náhodou nespletl. Kdyby knihu skutečně napsal nějaký neznámý Robert Galbraith, tak by se za chvíli prodávala ve výprodeji. Doprčic, tak jsem se těšila... :o(

20.07.2014 2 z 5

Tanec na paletě Tanec na paletě Taťána Březinová

Po všech těch knihách věhlasných autorek (ů) co čtu, to byla pro mne příjemná změna. Skvěle napsaný román z českého pohraničí začíná v době socialismu a je doveden až do současnosti. Jen škoda, že společnému životu Blaženy se Charlottou nebyl dán větší prostor, ta část se mi líbila nejvíc.

12.07.2014 4 z 5