Tanec na paletě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román tří generací žijících v jednom domě v severním pohraničí. Na sklonku socialismu sem přišly z Prahy žít dvě starší osamělé přítelkyně, asketka Blažena a požitkářka Charlotta, a začaly dům zvelebovat. Jenže po letech je dům najednou prázdný, i když jakoby připravený pro Charlottinu neteř Elišku a Blaženina syna Evžena, který se vrací z emigrace. Evžen a Eliška se spolu z počátku nesnášejí a vedou tichý boj. Eliška je nezaměstnaná a její syn David se dostane do party kriminálníků - dům je vykraden. Až třetí generace, Radka a napravený David, dovrší narychlo upečenou svatbou celou historii a do "domu s kotvičkou" se vrací život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4951/tanec-na-palete-4951.jpg 4.110
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Eroika
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Tanec na paletě

Přidat komentář
JancaMia
15.01.2020

Krásný čtivý román o osudu žen žijících v Praze a následné odstěhování do pohraničí , vše za minulého režimu , dále sledujeme osudy dětí a vnoučat ..
Kniha vtáhne do děje a nepustí, čte se jedním dechem ...

Titi
12.07.2014

Po všech těch knihách věhlasných autorek (ů) co čtu, to byla pro mne příjemná změna. Skvěle napsaný román z českého pohraničí začíná v době socialismu a je doveden až do současnosti. Jen škoda, že společnému životu Blaženy se Charlottou nebyl dán větší prostor, ta část se mi líbila nejvíc.


orinka3
04.07.2014

Poctivě napsaný román. Spíš pro ženy, chlapům bude asi málo akční. Kdo má rád vzpomínání, návrat do starých míst a k tomu navíc příběh, tomu se to bude líbit. Popisy míst, ve kterých hrdinky žijí, jsou mistrné, člověk si to umí živě představit. Hezké čtení, doporučuju.