Takoví jsme blázni

Román ze současné české vesnice, ve kterém se stárnoucí žena snaží zachránit rodinný majetek. Hlavní hrdinka, stárnoucí osamělá Valerie, žije na vesnici na rodinném statku. Těžce zápasí o to, aby chátrající budovy udržela v provozu. Za žádnou cenu nechce rodinný majetek prodat. A tak se uchyluje k bláznivému nápadu, požádá o pomoc široké příbuzenstvo žijící v zahraničí. Na malou českou vesnici přijíždějí lidé z různých koutů světa - z Ameriky, Rumunska, Tunisu. Sžívají se s místním prostředím, přivážejí si s sebou své zvyky, svá traumata a nacházejí své dávné kořeny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38849/takovi-jsme-blazni-38849.jpg 414
Romány, Literatura česká
Vydáno, Eroika

Kniha Takoví jsme blázni

Allla9

Je zajímavé sledovat osudy lidí z jednoho, v restitucích vráceného, statku. Dědička Valerie svolává předky z různých částí světa a začne se zde odvíjet poutavý příběh.

Merlinit
31.03.2014

Krásný příběh starší dámy s nezáviděníhodnými starostmi. Teta Valerie vede pátrání ke kořenům rodu, aby dokázala nalézt vzdálené příbuzné z celého světa, nabídnout jim zázemí a s jejich pomocí zachránit rodinný statek.

kika 13
07.11.2012

Pěkný román kdy jedna žena chce zachránit statek.

všech 17 knih autora

Kniha Takoví jsme blázni je v