tisha8409 tisha8409 komentáře u knih

Vagina. Nová perspektiva Vagina. Nová perspektiva Naomi Wolf

Aha. Máš sex. dysfunkci a osvítilo tě to? Tak o tom napiš.
Bohyně i bytost.....a autorka asi magor.

Monology vaginy Monology vaginy Eve Ensler

Protože tak nějak nechápu, proč se o tomto píše ( jaký tabu pořád - doba tmářství už je pryč ne??), tak dávám hodnocení, jež prostě nemohu vzhledem k tématu změnit ani náhodou.
Totiž mohla bych.. kdyby bylo v nabídce ohodnocení PEKLO.

28.07.2015 odpad!

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Tato část mi nesedla. Plavba je popisována zajímavě, ale pořád se tam pletou jména a historie těch ztracených lordů a to mne mátlo.
V tomto případě byla zase knížka lepší oproti filmu.
Líbily se mi pasáže, kdy procházeli neznámými ostrovy a s každou větou jsem čekala, jaká nástraha tam bude....
Nejvíc mě štval ten jejich hloupý bratránek :)

28.07.2015 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

To se mi líbilo , i když nějakou extra souvislost s prvním dílem - skříní - jsem v tom neviděla....

28.07.2015 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Jako první jsem viděla film a chtěla jsem zjistit, nakolik se podobá kniha filmu.
Tento prvcní díl se mi líbil asi nejvíce, protože tam není přehršel dalších nových postav a není ta doba posunutá zase o nějaký rok dopředu.
Ale protože film byl kouzelnější, tak dávám 4 hvězdy.

28.07.2015 4 z 5

Spřízněnci čarodějů Spřízněnci čarodějů Adam Jay Epstein

Taky skvělá série a navíc nádherně ilustrovaná - žádnej program, ale pěkně ručně tužkou a přesto věrohodně.

Učeň lovce duchů Učeň lovce duchů Joseph Delaney

Moc líbilo!

Oksa Pollocková: Vyvolená Oksa Pollocková: Vyvolená Anne Plichota

Ta knížka je skvělá, je to něco nového, co tu ještě nebylo a šanci na zfilmování rozhodně MÁ.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Pro apelace na to, jak hnusná jsem, když jeho jako autora odmítám, jsem tomuto dala šanci.
Zkusila nesoudit předem a plně to prožít. Vnímat ten příběh. Ale ať jsem se snažila hledat děsivá místa a okamžiky, u kterých bych nedýchala, jaksi se nedařilo.
Což by MISTR HORORU umět měl na každé stránce.

Že od knihy o pohřbívání zvířat mám očekávat zombíky a oživení mrtvého syna by mne fakt nenapadlo.
Asi to na mne neudělalo dojem proto, že jsem tento příběh četla ve dvou odlišných verzích, ač jsem nevěděla, že jde o Kingův pův. námět.
No prostě nezaujalo.
Spousta stran o ničem.

Konec? divný.... Prostě zase podsunutá hysterie pro něco, co si toho megauznání a vynášení do nebes nezasluhuje.
Kdo čte před spaním De Sadeho, toho nevyděsí nějaký vraždící mimino v obleku a trošku smradlavější číča.

28.07.2015 odpad!

Mají páni radši blondýnky? Skryté stránky lásky, sexu a přitažlivosti Mají páni radši blondýnky? Skryté stránky lásky, sexu a přitažlivosti Jena Pincott

DOST DOBRÁ KNÍŽKA? Leda pro nemyslící.
Takže, až po stranu 170 jsem došla k jistému závěru, pro který netřeba číst dále: ZA VŠECHNO MOHOU HORMONY A OVULAČNÍ CYKLY.
Proč že si vybíráme staršího chlapa? no aby byl u přebalování a časem přispěl na stipendium.
Kojící matky vysílají signály, abysme my ostatní koukaly taky otěhotnět.
Hluboký hlas = kvalitní geny.
Kdy navazujeme nejsnáze vztahy? no když můžeme nejsnáze zabřeznout...

Úroveň těch rad tipů a prověřených studií je na úrovni rad v Bravíčku.
Tak takové kydy odmítám dále číst.

Dívka dvou světů Dívka dvou světů Pierre Bottero

Propánajána, už první kapitola mne uvedla do stavu naprostého šoku.... myslím, že tomu mládež říká "WTF ???"
Takže 13letá holka si jde po ulici, míří na ni náklaďák, ona na něj čumí místo aby uhnula a ve vteřině je z ní malinkej panáček, který upadl na houbu a útočí na ni velká pakobylka - rytíř - její bráška?!
To psal ten autor v době, kdy byl na tahu, ne?
Já si myslela, že mám hodně přiblblé představy, ale tohle mi sebralo chuť v té zmatlanině pokračovat.

28.07.2015 odpad!

Harry Trottel a ta jemná tenata Harry Trottel a ta jemná tenata Peter M. Jolin (p)

Brát si do huby bestseller psanej někým jiným umí každý.
Ona ale ne.

25.07.2015 odpad!

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Natalie Young

Nejvýraznější liter. hrdinka proč... protože sejmula svého muže a popisuje, jak ho krájí a upotřebuje? No to je mi tedy námět ....

25.07.2015 odpad!

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jo, jasně, klasika.
Rozcuchaná slepice zaujme údajně sexy chlápka, který je z ní paf a ve vteřiny se z ní - nezkušené panny - stává výkonná zkušená a zvrhlá milovnice poplácávání a svazování.
Prý sexy tabu praktiky..
Autorka asi má plácání rukojeti bičíčku za mega divočení, což je mi tedy líto... asi nezažila skutečné praktiky.
Nicméně zajímavým faktem je, že zfilmováním tohoto low kýče prý české ženy zešílely a okamžitě to začaly vyžadovat taky.
No, to je tedy ostuda.

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Knihy Ireny jsou tak ženské klasické, že už se do nich skutečně pouštět nebudu.
Víra v to, že tohle bude jiné, byla opět v záriodku udusána již jen tím námětem.

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Ten námět a tím pádem i děj je tak neskutečně debilní, že i hodnocení odpad je příliš dobré.
Nechutné? ne to ne... leda pro slabý povahy, co svou sexualitu řeší po tmě a pod peřinou...

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Vzhledem k tomu, jak směšný a hloupý mi přijde seriál + filmy, nemohla jsem čekat, že kniha bude lepší... jenže já to bohužel čekala.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ajej, tak tohle byl přešlap.... romantický blábolíky o tom, že dva nesourodí si sedli... což v reálu není možné.

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Pro milovníky trůnů králů a rytířů dobrý.
Pro ty, který to nemusí, to bude zdlouhavá nuda, miliarda jmen a postav, popisy děvek jídel počasí a okolních piplaček a tak se to prostě celé táhne.

25.07.2015 2 z 5

Memento Memento Radek John

Klasika. Svět feťáka se zákonitě točí pouze kolem jehel, snahy okrást kdekoho, aby bylo na fet, vykrást lékárny, aby bylo z čeho vařit, bít se s ostatními a být na dně.
Pořád samá závislost a v palici nic jiného, než myšlenky na fet... o ničem jiným to není.

24.07.2015 odpad!