TiredLikeDog TiredLikeDog komentáře u knih

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Do poloviny jsem si rikala, ze je to kniha, kterou jsem prave ted potrebovala precist. Od poloviny jsem bojovala kazdou stranku.
Prvni polovina mi prinesla novy pohled na svet, druha polovina mi nutila autoruv pohled na svet vic, nez mi bylo prijemne.

25.12.2023 3 z 5

Jak žít dobrý život: Starověké umění stoické radosti Jak žít dobrý život: Starověké umění stoické radosti William Irvine

(SPOILER) Je to rok, co jsem knihu cetla, vzdy kdyz si rikam, ze uz nemuzu, vzpomenu si na poselstvi: “predstavte si, ze uz to nikdy nezazijete. a nejak se vse zlepsi.

25.12.2023 5 z 5

Pravda o cukru Pravda o cukru Jessie Inchauspé

Malo knih Vas nenasilne donuti jednat.
Jessie nestrasi, ale prijemne vysvetluje a da vam nastroje, jak zmenit sve stravovani postupne a bez dramatu. Uzasna kniha, kterou rozhodne neposlu dal, ale budu se k ni vracet.

30.10.2023 5 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

Kniha, kterou koupite sobe, vsem kamoskam, budete o ni vsude mluvit a budete citit, ze vas konecne nekdo chape.

30.10.2023 5 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Pro me to byl pribeh plny nepochopenych citu, nenaplnenych nadeji dvou lidi, kteri spolu chteji byt, ale nevi, jak na to.
Muze to byt jednoduche, ale z ruznych duvodu neni.

09.01.2021 5 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Knihy Sally Rooney me bavi. Ctou se lehce, dialogy jsou zabavne a lehce uveritelne, stejne jako dej.

02.01.2021 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Uf. Tato kniha mi dala zabrat. A marne se snazim pochopit, cim sve priznivce natolik uchvatila.

Pribeh je pomaly, pardon, p o m a l y.

Je to o hodne specificke lasce. Elio je primo posedly Oliverem.
Nejen ze potajnu cucha k jeho plavkam, ale dokonce i veri, ze v nich najde neco vic pizmoveho.

Diky knize pouha predstava, ze mi nekdo nabidne vykostenou broskev, zveda zaludek.

13.09.2020 1 z 5

Umenie jasného myslenia Umenie jasného myslenia Rolf Dobelli

Must read.
Doporučuji všem. Není to jen kniha o tom, jak přemýšlíme, ale hlavně o tom, jak lehce se lidskou myslí dá manipulovat

21.03.2020 5 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Příjemná vtipná oddechovka.

21.03.2020 4 z 5

Mysli jako freak Mysli jako freak Steven David Levitt

Skvělá kniha. výborné tipy, jak premýšlet out of box.

21.03.2020 5 z 5

Mníchov Mníchov Robert Harris

Kniha na mě byla příliš roztáhnutá. Těžko se mi začítalo a taky drželo kontakt. Na druhou stranu oceňuji, jak autor přistoupil k vyprávění příběhu. Rozhodně mě kniha obohatila znalostmi a reáliemi.

21.03.2020 3 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

“...protože když začneme lidi s nedostatkem fantazie brát vážně, tak stojíme proti přesile, ne?”

14.07.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Uf. Tak toto byla jizda.

14.07.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Prijemna oddechovka. Pribehy postav byly neuveritelne uveritelne. Vsechny mely neco do sebe, dalo se s nimi lehce ztotoznit a pochopit je.
Obdivuju na panu Hartlovi jeho schopnost vykreslit situace v knihach tak, ze ma clovek pocit jako by u nich sam byl.
Prijemna kniha, pekny pribeh o zivote se vsim vsudy.

24.11.2018 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Vsechny poviky maji neco do sebe.
Po prvni povidce jsem zacala mit i ja velmi depresivni pocity.
Druha povidka me moc neupoutala, ale napsana byla pekne.
Treti bych oznacila za nejlepsi. Mela i vtip a nebyla tak tezka jako predesle.

25.09.2018 4 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

1.-350. strana by se dala napsat za 100 stran. Uspavalo me to a vubec jsem se nedokazala zacist.

Pri poslednich 50 stranach jsem ozila, ale spatny dojem z 88 % knihy to nesmylo.

Autor se vyhranuje vuci Harrymu Potterovi a zaroven vykrada Narnii.
To vse je jaksi divne nedospele dospele. Obcas mi prislo, ze autor trpi nejakym traumatem z manzelstvi.

Dalsi dily vyhledavat nebudu.

27.03.2017 1 z 5

Můj kámoš Ježíš Můj kámoš Ježíš Lars Husum

Knihu jsem precetla jednim dechem. Pribeh jako je tento jsem jeste necetla. Nedokazala jsem ani jsem netroufala si odhadovat, co prijde. Nechte se prekvapit.

30.01.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipna, zabavna kniha od autora z meho rodneho kraje.

Ale! Obcas jsem byla dost ze cetby unavena, snaha o vtip v kazde vete na me pusobil az dost unavne.

26.12.2016 4 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Není to čtení, u kterého se zrelaxujete během letního pobytu u vody.

Kniha vyžaduje velkou dávku pozornosti a soustředění.

Pro mě osobně byla první polovina dost náročná: biblický text, těžce strukturované věty, úryvky z náboženských knih, některé stránky čtené 3x, abych pochopila smysl a souvislosti.
Ale když jsem se tím prokousala, získala jsem přehled o filosofických základech náboženství a také jejich vlivech na ekonomický vývoj a smýšlení.

Modernější dějiny se už po základu z první části četly líp.

Ve výsledku: je to náročné, obohacující a fakt náročné.

26.08.2016 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Hosseini umí zaujmout pozornost. Po vlažném úvodu jsem se do knihy úplně ponořila a za den a noc už bylo po knížce.

Zajímavá kniha, ale čekala jsem nějaký super truper závěr.

Lovec draků pro mě zůstává Hosseiniho jedničkou.

15.08.2016 4 z 5