Mysli jako freak

Změňte své myšlení a uvažujte jako freak, cvok, blázen, ujeťák, exot. Běžný pohled na svět obracely naruby už předchozí světově úspěšné knihy, Freakonomics (2005, č. Špekonomie 2006) a Superfreakonomics (2010, č. 2010), nyní přicházejí autoři s ještě revolučnějším přístupem založeným na nekonvenčním způsobu uvažování a radí, jak být v myšlení......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225897/mysli-jako-freak-vtg-225897.jpg 4.121

Freakopedia 3.

Literatura světová
Vydáno, Paseka

Kniha Mysli jako freak

freejazz
17.09.2018

vždy som mal rád a vyhľadával ľudí, ktorí mysleli a premýšľajú inak než stádovitý priemer. vidím, že nie som sám.

hanocri
02.08.2015

Levitta a Dubnera znám díky jejich fenomenálnímu Freakonomics (Superfreakonomics čeká na přečtení, i když čekám, že to bude více méně to samé). Mysli jako freak jsem kupoval s nadšením a doufal jsem, že bude podobně originální jako jejich první kniha. Po přečtení jsem rozhodně nejásal, ale nemohu říct, že by kniha byla absolutně nezajímavá. Některé ze série příkladů mi utkvěly v hlavě (třeba pojídač hotdogů) a mám větší potřebu hledat kreativnější řešení k různým situacím a problémům. Jenomže, na druhou stranu, bohužel kniha (alespoň pro mě) nebyla tak objevná a zásadní, jak by název napovídal.
Pokud si pamatuji správně, tak její hlavní poselství se dá shrnout jako - přemýšlejte kreativně, buďte v tom více jako děti, které nejsou svázány konvencemi světa dospělých.
Jenomže kvůli tomu zrovna člověk nemusí koupit a přečíst celou knihu, aby si to uvědomil. Kdo neznáte Dubnera a Levitta, doporučuji se raději uchýlit k Freakonomics.

Muhibbis
07.04.2015

Dalo by sa to nazvať aj rýchlokurz naozaj racionálneho myslenia: napokon, všetko to znie logicky, a v konečnom dôsledku si uvedomíte, že práve TOTO je to, čo si človek predstaví pod tým byť naozaj rozumný. Problém je, že dôsledky takéhoto myslenia nebývajú také zjavne rozumné a niekedy ani prospešné, ale, napokon, Dubner s Levittom majú pravdu vo väčšine bodov a nie je dôvod ich (z prísne racionálneho hľadiska) posielať za toto "kacírstvo" do horúcich pekiel...

společenské vědy

Autoři knihy

Steven David Levitt
americká, 1967
Stephen J. Dubner
americká, 1963

Kniha Mysli jako freak je v

Právě čtených3x