tinka1974 tinka1974 komentáře u knih

Okouzlená šamanka Okouzlená šamanka Nora Roberts

Hezhé milé čtení. Ale není to můj šálek kávy

21.01.2023 4 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Příběh se četl sám. Linka Flory byla krásná. Jinak se to napsat nedá. Obsahovala všechno, co člověka v životě může potkat, ale jí to nezlomilo. Naopak vždy posunulo dál. Star, to bylo jiné. O hledání svého původu, své lásky a místa v životě, rozhodování se jen sám za sebe. A Maus. Z potkana se nám přeměnil ve šťastného muže. To vše se stane, když jdete za svou hvězdou. Těším se na další díl, jak se k osamostatnění postaví CeCe a brala bych pokračování tohoto dílu, třeba po deseti letech. Ale to se bohužel nestane.

17.01.2023 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

nebylo to vůbec špatné. Docela dobře se to poslouchalo, ale něco tomu chybělo. A konec se úplně nevyvedl. Ale jinak je to asi první krimi, kde nebyl vrah hned v první kapitole. Stojí za přečtení

14.01.2023 3 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Trochu zklamání, čekala jsem víc. Jak z historie, tak z příběhu. A přitom to mělo velký potenciál.

05.01.2023 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Tak nevím, bylo to na mě nějak ponuré. Příběh zajímavý, hezky načtené, ale postavy, já nevím. Na to že jsou to policisté se nějak moc ztrácejí ve svých světech.

29.12.2022 4 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Tak a je skoro dočteno. Nádherný příběh, možná ještě lepší, než ten první. Začátek nic moc, vlastně se opakoval předchozí díl, ale potom se to rozjelo. Příběh Ally je prostě strhující. Co všechno zažila, prožila a nakonec se zase dívá dopředu. Celá Anna. Linka Halvorsenů je také hezká. Od Anny, až po Felixe. O strhujícím setkání celé rodiny na jenom podiu. Ale to už bych prozradila moc. Ještě mi čeká poslední kapitolka. Je úvodem pro příběh Star. Ten je bohužel momentálně bezkonkurenčně rozpůjčované

27.12.2022 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Audio úžasně načtené Petrou Špalkovou na hvězdiček 10. Na severskou krimi je to sice slabé, ale nikoli příběhem a zápletkou. Jen to není taková drsňárna a možná je to i dobře. Každopádně příběh se hezky poslouchal, zápletka dobře vymyšlená, konec neuvěřitelný, ale i větší náhody se v životě stávají. Postavy byly sympatické. Za mě určitě stojí za přečtení. Jsem zvědavá, jak bude jejich profesní a i soukromý život dál pokračovat a jakou další záhadu budou řešit

25.12.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Kate se mi prostě líbí. Ze začátku jsem si si sice říkala, že je to nic moc, a snad Erika je lepší, ale časem se to rozjelo do velmi hezkého příběhu. A potom už to byla jízda. Opět hezky načtená panem Stránským. Těším se na další díly. Už je mám v knihovně objednané.

17.12.2022 5 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

příběh se mi četl lehce. Macusův život a přeměna Phoebi mě bavily. To se týká Mattheuwa a Diany a hlavně dvojčat, to bylo slabší. I tak je to hezký příběh se spoustou poučení pro běžný život a jsem ráda, že jsem přetla

11.12.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Poslechnuto, hezky načteno. Příběh napínaví, ale odhalení pachatele v půlce příběhu a pak sledování linky vyšetřování a linky vrahových myšlenkových pochodů mi úplně nesedí. I tak stojí za to přečíst. Dokonce i Erika se začíná zlidčťovat

11.12.2022 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

pan Stráský načetl famózně. Erika stále nesympatická, ale příběh se vyvedl. Má zápletku, napětí, spád. Řekla bych, že tato série se díl od dílu lepší. Uvidíme, co se bude řešit příště

04.12.2022 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Tenhle díl se mi v celku líbil, jen Erika mi nesedí. Nevím proč, ale přijde mi jako soutěživá hysterka, a když není po jejím, je zle. Zápletka byla dobrá, vývoj děje také. Vrah se odhalil hned na začátku a v průběhu se potvrdil. Jediné, co mi nějak uniklo, jak se vrahovi podařilo vystopovat poslední oběť, když to nezvládla ani policie, tedy opačným směrem /ti kdo četli chápou/, a to mají týmy specialistů na PC a internet.

28.11.2022 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Poslouchala jsem CD. Je to velmi zajímavý příběh. Doporučuji přečtení.

24.11.2022 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Po delší době jsem zase vzala do ruky román zamilovaný. Už jsem se na to těšila. A nezklamal. Není to nějaké SUPER, ale je to velmi příjemné čtení pro dlouhé večery. Mám moc ráda příběhy, kde minulost prolíná do budoucna. Příběh tří generace žen, a každá prožila něco krásného a něco smutného. Navíc se děj odehrává i kolem sochy Krista. Kamarádka Wiki se nezastavila, jak sem si ověřovala fakta. Těším se na další díl. Další životní příběhy a doufám že i nějaká noví fakta, která mi rozšíří obzor. Ráda bych přes zimu dala celou sérii. ale to se ukáže.

20.11.2022 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Trochu nevím, čekala jsem víc. Ale je to první díl. Autora rozhodně nezatracuji, inspektorka má potenciál. Teď to bylo seznámení a rozjezd. I tak ale byl příběh zajímavý a děl příjemně plynul. Jen tomu něco malinko chybělo. Poslouchala jsem audio. Výborně načtené.

20.11.2022 3 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Peter May

Dobrý, poslouchala jsem audio a byl to pro mě hezky strávený víkend Paterem Mayem. Na to jak je kniha stará je to stále aktuální téma. Příběh hezky zpracovaný. Nechybí tady napětí, ale i osudy a minulost hlavních aktérů jsou zajímavé a rozpracované. Co na tom bylo docela fajn, jak sekretářka psala na psacím stroji, na stole drčel telefon a takové drobnosti, kdy to se mnou chvikama cuklo a říkám si a proč nevolá mobilem, a co je to ten dálnopis, existuje to ještě. A psací stoj, na tom už se přece nepíše. Prostě prima retro

13.11.2022 4 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Tohle byl jednoduše Enzo. S tímto dílem celá série končí, skoro by se řeklo happy endem. Celou sérii jsem poslouchala bravurně načtenou Davidem Matáskem a sledovala, jak Enzo řeší jednotlivé případy, propletence a kotrmelce své rodiny a blízkých. Tohle je svou dvě vraždy v jednom. A smekám před autorem, jakou zápletku dokázal vymyslet. rozhodně doporučuji

10.11.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Moc se mi příběh líbil. Taky jsem na tento díl čekala hodně dlouho, než se dostal do ČR. Jediné, co mi zlobilo byla astrologie, tam jsem se ztrácela, možná i proto, že cizokrajná jména mi splývají. Trochu to bylo i tím, že jsem poslouchala jako audio. V momentě "kdy Strike ukázal nahoru a řekl, že možná přelétá planetka blbosti", jsem se rozesmála a přestala to řešit. Důležitý byl děj, vyšetřovací metody a výslechy samotné. Corm a Robil jsou prostě skvělá dvojka. Už se těším na nový díl, i když po přečtení obsahu nového dílu budu asi zklamaná, vzhledem k závěru tohoto.

07.11.2022 4 z 5

Buddhismus pro rozchody Buddhismus pro rozchody Meshel Laurie

A nejen pro rozchody. Jedna velká pravda. Zůstat sám se sebou, netlačit na pivu, někdy stačí jen dávat nohu před nohu, když to jinak nejde a dopřát si tolik času, kolik je třeba. A při tom všem zvládat denní rutiny. Knížku jsem si přihodila do košíku jako dárek k nákupu, v domnění, že to bude humorné líčení. A ejhle, ona to poučná literatura. Ale z těch povedených

30.10.2022 5 z 5

Nepotřebuješ se změnit Nepotřebuješ se změnit Anthony De Mello

Asi takto, kdybych nečetla Bdělost, dala bych plný počet. Dle mého názoru to je Bdělost, ale přepracovaná do nové knížky. Některé pasáže se mi líbily a "něco" mi odkryly, některé mi nechaly chladnou a něčemu jsem nerozuměla. Ale to je u tohoto typu knih normální

22.10.2022 4 z 5