ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Sněhurka a sedm trpaslíků Sněhurka a sedm trpaslíků Walt Disney

Sněhurka je jedna z klasických pohádek, které prostě nejde nemilovat.

20.05.2016 5 z 5

Sněhurka a sedm trpaslíků Sněhurka a sedm trpaslíků Walt Disney

Kdo by neměl rád Sněhurku?

20.05.2016 5 z 5

Na to, že je to King, je to docela slabota. Napsat to někdo jiný, tak tu knihu miluju, ale Stephen má na víc.

19.03.2016 3 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Jednoduše - je to Shakespeare. To znamená kniha, která mě chytne za srdce, bude mě bavit a budu ji milovat.

13.03.2016 5 z 5

Vzestup a pád mocných říší Vzestup a pád mocných říší Hans-Christian Huf

Kniha je krásně a čtivě napsaná, bohužel jsem udělala tu chybu, že jsem ji přečetla na jeden zátah. Po dočtení mi všechno splývalo dohromady, jelikož jsem do sebe naházela velké množství informací najednou.
Navíc milovníci historie určitě ocení, že autoři doplňují fakta o různé zajímavosti a historky.

11.02.2016 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Knihu jsem četla v originále a ze začátku ji přímo hltala. Líbily se mi myšlenky a pocity Charlieho. Ale to byl ten problém. Kniha nebyla až tolik o ději, jako právě o myšlenkách, které se v průběhu knihy skoro neměnily. Proto mě ke konci přestávalo bavit číst stále to stejné. Před koncem jsem se musela nutit, abych to vůbec dočetla, posledních pár stránek bylo zase skvělých.
Jako první jsem viděla film, který byl pro mě takový průměr, kniha je ale o mnoho lepší.

"We accept the love we think we deserve."
Love always
T.

30.01.2016 4 z 5

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Na knihu jsem narazila zcela náhodou někde v knihově. Líbila se mi. Příjemná, avšak film už tak vydařený nebyl. Na knihu prostě nemá nic.

18.01.2016 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Mám dojem, že Honzíkovu cestu jsem nikdy nedočetla do konce. I tak jsem knížku měla moc ráda. Vždyť představuje dětství tolika z nás!

18.01.2016 5 z 5

Ta, která se dívá Ta, která se dívá Marie Hermanson

Knihu jsem četla už docela dávno, přesto si vzpomínám, že se mi vážně líbila. Zaujaly mě postavy, se kterými jsem příběh prožívala. Oddechové, ale krásné čtení.

18.01.2016 4 z 5

Větrný mlýn tety Olgy Větrný mlýn tety Olgy Jennifer Rees Larcombe

Tu knihu jsem milovala! Tetu Olgu jednoduše budete mít rádi - jinak to nejde. Pěkný a milý příběh.

17.01.2016 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Nejednoznačnost postav mě zkrátka bavila. Humberta nemůžete označit za úchyla, stejně jako Lolita není jen oběť. Formou hry je popisován příběh dospělého muže, který je okouzlen 12ti letou nymfičkou.
Není to pornografie. Je to studie hříchu. Čtením se stáváte svědky hříšné touhy a zničujících následků onoho hříchu.
I přes ne zrovna pěkný příběh je kniha krásná a velmi čtivá.
Doporučuji.

17.01.2016 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kniha Tulák po hvězdách nepatřila do mého seznamu knih čekajících na přečtení, přesto jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Protože se jedná o téma mé výtvarné maturitní práce, byla jsem jaksi nucena si knihu přečíst, a nelituji.
Nádherná kniha, plna myšlenek, příběhů a životů. Objevovaly se pasáže, které jsem měla chuť jednoduše přeskočit, zejména zdlouhavé popisování těch životů, ve kterých se dlouhou dobu téměř nic důležitého neodehrálo.
První kniha, kterou jsem od Jacka četla, a rozhodně ne poslední. Tulákem po hvězdách mne přesvědčil.

14.01.2016 3 z 5

Alternativní medicína - pomoc nebo nebezpečí? Alternativní medicína - pomoc nebo nebezpečí? Štěpán Rucki

Zajímavé, poučné, čtivé. Doporučuji

16.03.2015 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Knihu jsem přečetla asi 10x a pokaždé mě nadchla úplně stejně. Miluji knihy Letopisy Narnie. Připomínají mi mé dětství, kdy jsem je četla o sto šest pořád a pořád dokola.

14.02.2015 5 z 5

Knihožrouti - Tajný čtenářský spolek Knihožrouti - Tajný čtenářský spolek Klára Smolíková

Jako jo, bylo to asi fajn. Knihu jsem četla až jako dospělá, a i přesto jsem si ji užila. Bylo to milé a veselé vyprávění o knihožroutech, ale číst to jako dítě, asi si to přece jen užiju o něco víc. Pro děti je to určitě super. Zvlášť by to mohlo zaujmout dítka, která jinak moc nečtou a ke knihám nemají vztah. Je to vlastně taková série, která má hned několik dílů, a o to více mi to připadá pro ty děti fajn.

31.12.2020

Obyčejný život Obyčejný život Karel Čapek

Obyčejný život je asi nejnudnějším dílem celé Čapkovy Noetické trilogie. I když za prvními dvěma povídkami značně zaostává, stejně musím uznat, že to bylo dílo krásné. Jen nesmím srovnávat. Takové obyčejné, ostatně vypráví také o jednom obyčejném životě. Čapek byl výjimečným autorem a jeho díla vždy budu číst s úctou a nadšením. Bylo to skvělé, čtivé, hluboké a stojí za to číst to v rámci celé trilogie.

31.12.2020

Obrazy ze života M. Obrazy ze života M. Svetlana Žuchová

Kniha psaná formou deníku. O vyrovnávání se se smrtí matky, o vztazích, práci v nemocnici. Každodenní prožitky střídají úvahy o životě a smrti. A to bylo zajímavé, melancholické, čtivé. Mám ráda takový typ knížek. Nic moc se tam nedělo, i tak tam toho bylo spoustu. Takové příjemné oddechové čtení.

05.09.2019 3 z 5

Co jsem měl vědět dřív, než jsme se stali rodiči Co jsem měl vědět dřív, než jsme se stali rodiči Gary Chapman

Zpočátku této knihy jsem byla taková rozpačitá. Spousta informací, ale ne moc užitečných. Nic nového. Byly tam popisovány věci, které jsou asi každému jasné.
Potom se ale autor pohnul z místa a šlo to rychle. Nic světoborného, ale určitě důležitého a spoustu jsem si toho mohla uvědomit a připomenout. Určitě se ke knize vrátím, není na jedno přečtení.

02.08.2019 4 z 5

Zakázaná zóna 2: Klam Zakázaná zóna 2: Klam Bill Myers

Kdysi jsem tyto knihy milovala. Teď, když je čtu po letech, jsem zklamaná. Autor v každém díle znovu představuje všechny postavy a situace, které všichni už dobře známe. Místo toho ten prostor mohl využít mnohem lepším způsobem a příběh více rozvinout.
Co mi ale vadí nejvíce, je chování postav. Všichni se představují jako hluboce věřící křesťané, kteří dokáží bojovat se zlými silami, ovšem chybí jim i ten naprostý základ, bez kterého by to všechno dělat nemohli. Vyrůstali v džungli jako misionáři, ale neví, že Bible reinkarnaci vylučuje? Skočí na bludy, které jim navykládá nějaký člověk jen proto, že se s nima pomodlil? Prostě veškeré základy absolutně nikde, ale pak jdou, a bojují s démony....

28.02.2019 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

První díl byl super, ačkoli jsem k němu měla spoustu výhrad. Druhý díl byl skvělý a v mnohém předčil ten první. Na třetí díl jsem slyšela jen samé ódy, tak jsem byla zvědavá. A nakonec nevím, jak tuto knihu hodnotit. Věc, která mě iritovala ze všeho nejvíc...na každé stránce se Celaeně něco dělo až "do morku kostí". Morek kostí všude. Opravdu snad na každé straně. Autorka se zkrátka hodně ráda opakuje, a to je otravné a dobrý spisovatel by to dělat neměl.
Kapitoly o čarodějnicích mě zpočátku hodně bavily, krvelačné nemilosrdné čarodějnice se chystají do boje. Pak se ale z mé milé Manon stala citlivka, co si zamiluje své zvířátko, dělá ji problém zabít nepřítele a zachraňuje své sokyně, a to už pak vše ztratilo své kouzlo.
Kniha byla fajn, bavila mě hodně. Ale měla svá slabá místa a ke konci už jsem při čtení vyloženě trpěla, jak to bylo natahované. Ale určitě se těším na další díl.

06.02.2019 3 z 5