TheB TheB komentáře u knih

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Kniha stejně dobrá jako první díl. Strašně dobře se mi kniha četla, Wendy jsem si strašně oblíbila. Když se nad tím zamyslím, tak mi přijde, že se toho v druhém díle vlastně ani tolik nestalo a přesto jsem se celou dobu nemohla od knihy odtrhnout :)

01.12.2014 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Kniha stojí za přečtení, ale že byste jí museli za každou cenu číst, to ne. Líbí se mi docela ten nápad, a to nemyslím pohádkový svět, to není zrovna originální, ale nový svět, který se tvoří spolu s tím, jak se lidi mění a mají nové technologie, apod.
Kniha mi ale i přesto přišla trochu naivní, možná už jsem na ní prostě moc stará. Druhý díl si přečtu, ale asi jenom proto, že ho mám doma, kdybych neměla, nečetla bych.

A body navíc dávám za ty vysvětlivky :)

28.10.2014 3 z 5

Modrá krev Modrá krev Melissa de la Cruz

Kniha se mi líbila. Není to žádný náročný čtení, ale mělo to něco do sebe. Četla se mi dobře, za dva dny jsem jí měla přečtenou :)

14.10.2014 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Super, strašně dobře se to čte. Líbilo se mi, když se tam objevil Xemerius, ten to skvěle oživil :)

30.07.2014 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knížka se skvěle čte, hned se vrhnu na další díl :) Taky jsem se často musela smát - hlavně nad myšlenkami hlavní hrdinky. Například, když nechce na nic myslet a najednou jí v hlavě běží milion myšlenek - přesně jako já :D

28.07.2014 5 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Váhala jsem jestli dát čtyři nebo pět hvězdiček. Kniha byla super, dobrý nápad, konečně něco nového. Kniha se dobře četla, Callie mi byla sympatická. Ale pořád mi tam něco chybělo. U jiných knih se strašně těšim až se zase vrátím ke čtění a zjistím, jak to dopadne. Tady jsem nebyla tak napnutá, bylo to všechno tak nějak jak jsem si myslela že bude. Překvapila mě jen asi jedna věc na konci. Každopádně, kniha rozhodně stojí za přečtení! :)

24.07.2014 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moje první knížka od Kinga. A nezklamala. Nejdřív mi trochu vadil styl psaní, ale za chvíli jsem si zvykla. Carrie mi bylo tak líto! Hlavně se mi líbilo, jak to celý dopadlo. Prostě žádnej Happy end. Super :)

Past Past Lauren DeStefano

Kniha se mi četla dobře, ale zas to není nic, co by mě nějak extra ohromilo. Jak tu píše hodně lidí, nápad dobrý, ale mohlo to být ještě lepší. Rein (mimochodem, krásný jméno :) mi byla sympatická, oblíbila jsem si ji. Jennu jsem měla taky ráda, no a na konec i Cecily, která je spíš moc mladá než hloupá. Linden mi byl taky docela sympatický, ale na druhou stranu jsem ho trochu nesnášela :D

18.07.2014 4 z 5

Kniha se mi hrozně líbila. Bree jsem si hned oblíbila. Nejhorší bylo vědět už na začátku, jak to dopadne. Stejně jsem si celou dobu říkala, že třeba nee, třeba se něco změní (no to asi těžko :D). Je super přečíst si příběh také z druhé strany.

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Kniha se četla celkem dobře.. pro mě je celá série jen taková oddechovka. Do třetího dílu se mi už ani nechtělo, ale nakonec jsem si ho přečetla. Kniha mě sice nezklamala, ale taky ničím neohromila (asi jako celá série). No, největší radost jsem měla z toho, pro koho se Kaytlin nakonec rozhodla. Za to má u mně autorka plus :)

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

Tahle knížka se mi líbila asi trochu víc než první díl. Ale Kaitlyn mi někdy přijde taaak naivní! Přijde mi, že je moc dětská. Nebo já jsem už možná moc stará.. :D No, ale díl se mi líbil asi nejvíc z celé série :) Možná jsem jí mohla dát víc než 3 hvězdičky, ale když to porovnám s jinýma knihama ve stejném žánru.. nechám tři * :)

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Nemůžu říct, že kniha je špatná.. spíš mě ničim neohromila. Ale jinak se knížka docela dobře četla, pro mě spíš takové oddechové čtení :)

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Kniha se mi líbila moc. Někomu možná nemusí vyhovovat jakým stylem je kniha napsaná - mně to naopak vyhovuje. Janie mi byla sympatická, líbilo se mi, že nemá zrovna jednoduchý život. V ostatních knihách je to spíš naopak. Hned po přečtení jsem se vrhla na pokračování :)

09.07.2014 4 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

No.. po dočtení mám rozporuplné pocity. Váhala jsem, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky, chtěla jsem dát jen tři, ale tak, kniha není zas tak špatná..
Líbila se mi, ale první dva díly byly podle mě lepší. V tomhle díle podle mě autorka některé věci hrozně natahovala, přesně jsem věděla jak to dopadne, takže se mi pořádně ani nechtělo číst dál. No, nakonec jsem to přelouskala. Některé části byly fakt dobré, u jiných jsem usínala. Ale tak už to někdy bývá :)

18.01.2015 4 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Druhý díl má nižší hodnocení než ten první, proto jsem se bála, že se mi tolik nebude líbit. Ale překvapivě, líbil se mi možná ještě víc než ten první.
Chápu, proč má nižší hodnocení než první díl. První díl je totiž úplně o něčem jinym. Druhej díl se proto může zdát někomu nudnej, ale mně se tohle putování a přežívání prostě líbí :)
Střídání pohledů se mi docela líbilo, knihu to oživilo, ale stejně jsem se vždycky těšila, až zas dojdu ke Cassie.

No, jestli se vám druhej díl bude líbit záleží dost na tom, co vlastně rádi čtete. Druhej díl není jinej jenom prostředím, ale Cassie se dost změnila a dospěla. A přijde mi, že s Cassie tak nějak dospěla i celá knížka.

13.01.2015 4 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Za mě takovej průměr. Přišlo mi, že celá kniha je snad v přímý řeči. Knihu jsem četla v pdf, takže nevim jestli je to i normálně, ale hrozně mě vytáčelo jak pořád říkali maminka a tatínek. To mi přišlo spíš trapný.
A ty rozhovory mi přišly všechny takový hrozně zdlouhavý.

Každopádně se mi nejvíc líbila ta část se řekou. To bylo fakt super.

No, další díl si přečtu a uvidím, jak to bude pokračovat.

11.12.2014 3 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Původně jsem chtěla dát knize jen tři hvězdičky, pak jsem si to ale rozmyslela. Kniha je rozhodně lepší než první díl, Meghan se mi líbí víc. Kniha mi přijde trochu moc dětská, ale ona taková má být, takže kvůli tomu bych jí asi neměla dávat o hvězdičku míň :) Každopádně už to není tak hrozný jako u prvního dílu :)
Stejně jako na prvním díle hodnotim fakt pozitivně ty vysvětlivky co tam jsou. To je fakt super.

Pokud je vám kolem patnácti, kniha se vám bude líbit, toho bych se nebála :)

11.11.2014 4 z 5

Nikdo není bez viny Nikdo není bez viny Kiersten White

Tato kniha je nejslabší z celé série. Není špatná, ale je to spíš oddechovka a už jsem na ní asi moc stará. Je prostě moc pohádková.

14.10.2014 2 z 5

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Pro mě taková odpočinková kniha. Přišla mi docela dětská a moc pohádková, ale docela dobře se četla. Dávám tři hvězdičky, ale nejradsi bych dala 3,5 kdyby to šlo .)

28.08.2014 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Uff, ta mi teda dala zabrat :)
Na knihu jsem četla samou chválu, tak jsem si jí hned utíkala koupit. Určitě nelituju, že jsem si jí koupila, z části taky proto, že si jí budu muset určitě přečíst ještě jednou. Doufám, že když jí budu číst podruhé, už budu víc věcí chápat a to hned od začátku. Začátek je totiž fakt něco, vůbec jsem nevěděla co se děje. Začetla jsem se až tak u třetí kapitoly, kdy už nebylo tolik novejch výrazů a vysvětlování.

Dávám 5*, protože si to podle mě kniha zaslouží. Je fakt dobře propracovaná, ale je to náročnější čtení. Každou chvíli jsem přemejšlela kdo je vlastně kdo, každou chvíli jsem otáčela na konec knihy, abych se podívala kdo co umí (sedm řádů jasnovidnosti).

No, každopádně se těšim na další díl :)

21.08.2014 5 z 5