iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

Tak předně - pozor, toto NENÍ detektivka!
Pěkně zpracovaná audiokniha, bohužel s naprosto nezáživným obsahem - pár epizod ze života africké svobodné ženy, která nejspíš měla být něco na způsob postav Agathy Christie, nicméně příběhy jsou tak ničemné, že vlastně nestojí za řeč. Děj je pak naředěný odkazy na minulost, které jsou pořád omílané dokola jako látka základní školy.

31.05.2022 1 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Za mě zas zde zbytečně nadhodnocená kniha. Téma mi přišlo zajímavé, ale zpracování je totální průměr.. Škoda.

29.05.2022 3 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Tak jsem se zas nechala napálit vysokým hodnocením. Jonasson je prostě blázen. Stoletý stařík byl něčím jiným, novým a překvapivě zábavným, ostatní knihy se už jen předhání v tom, která bude více nesmyslná.
Posloucháno jako velice povedená audiokniha, škoda, že obsah nestál za to…

23.05.2022 2 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Knížka super, začátek mě hodně bavil, začlenění Holly ze série Billa Hodgese bylo příjemným setkáním (jen pozor, kdo ještě nečetl zmíněnou sérii a chystá se na ní, rozhodně doporučuji přečíst nejdřív ji - zde je prakticky vše vyspoilerováno!), jen konec mi až tak uplně nesedl, ale nevadí. Rozhodně příjemně strávený čas.

20.05.2022 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Za mě celkem zklamání. Kdysi jsem viděla film (který si tedy asi mimo uplného začátku vůbec nepamatuji) a o přečtení knížky jsem uvažovala už v rámci asi posledních 3 čtenářských výzev, tak jsem si řekla, že si ji tedy konečně přečtu, když má tak vysoké hodnocení.. Bohužel mi však přišla jako absolutní průměr, ano, četla se dobře, ale to je tak asi vše. Škoda.

05.05.2022 3 z 5

Určitě je dobře, že takovéhle knihy vznikají i to, že jsou (soudím dle zdejšího hodnocení) překvapivě populární. Co mi na tomto počinu vadí je jeho absolutně přestřelený rozsah a v některých částech bych řekla až fanatismus autora.
První třetina knihy velmi pěkně přibližuje problematiku spánku a vysvětluje hlavní poselství. Zhruba druhá třetina je bohužel už jen stálým omíláním téhož a pro mě byla celkem nudná a vyčerpávající i co se do citovaných studií týče. Myslím, že zde byl veliký prostor pro odlehčení rozsahu a dodání větší stravitelnosti knihy. V poslední třetině jsem sice ještě pár zajímavých podnětů našla, ale závěr, zejména návrhy a výhled do budoucna, mi přišel až skoro fanaticky pojatý.
Ano, spánek je důležitý, ale který čtenář by toto nepochopil na dejme tomu 200 stranách? Opravdu jich muselo být dvakrát tolik?...

25.04.2022 2 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Mimo notoricky zmáných a totálně skvělých příběhů (Jak dělali dort, Jak myli podlahu,...) je zbytek vlastně celkem podprůměr, ale ty skvělé dělají knížku prostě jedinečnou a nezapomenutelnou!

01.04.2022 4 z 5

Enderův stín Enderův stín Orson Scott Card

Card píše opravdu skvěle, takže mě kniha asi tak do 4/5 bavila tak stejně jako Enderova hra. Konec mi bohužel tentokrát přišel nějaký uspěchaný a ničím novým nepřispívající.

01.04.2022 4 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Kdy se nám z detektivky stala růžová knihovna?! První půlka knihy prakticky jen o vztazích, druhá půlka se sice už vrátila i k "detektivní práci", ale tentokrát byla hlavní zápletka tak jednoduše odhadnutelná... no asi proto, že jí nebylo věnováno moc času. Za mě tedy veliké zklamání.
(Audio zpracování pořád skvělé.)

28.03.2022 2 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Karikův styl psaní mi bohužel tak úplně nesedí, nicméně příběh nebyl špatný, měl silnější i slabší momenty. Tma se mi asi líbila víc. Za mě ve výsledku taková lepší trojka.

14.03.2022 3 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Ze začátku jsem byla spíše zklamaná, ale druhá půlka už byla celkem napínavá, takže za mě nakonec takový průměr. Každopádně mě to úplně nenalákalo na další díly, tak třeba někdy časem..

02.03.2022 3 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Knížky autorky se mi líbí, ano, opravdu velmi připomíná mého oblíbeného Kinga, ale zároveň má jaksi stravitelnější rozsahy, což beru jako veliké plus. Zde mi sice úplně nesedlo prostředí/hlavní hrdinka, ale i tak to pro mě byl příjemný, i když lehce předvídatelný, čtenářský zážitek.
V mém pomyslném žebříčku autorky zařazuji za Ty druhé a Kříďáka na třetí místo.

11.02.2022 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Začátek mi moc nesedl, časté prostřihy do minulosti mi přišly rušivé a nešikovně zařazené. Tento element naštěstí s přibývajícími stránkami odpadl a pak už mě děj vtáhl a pěkně odsýpal. Škoda pak ještě zbytečně rozvleklého a do určité míry i přehnaného konce. Pointu jsem výjimečně uhádla (a to i velmi brzy), ale to mi ze čtenářského zážitku neubralo :)

11.02.2022 3 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Opravdu mile mě překvapuje, že si série i po více jak desítce drží pořád nastavenou úroveň. Tato knížka je pak takovou malou odměnou pro věrné fanoušky, protože nakouknutí “jak to všechno začalo” je snad muselo potěšit všechny..

25.01.2022 4 z 5

Ender ve vyhnanství Ender ve vyhnanství Orson Scott Card

Četla jsem jako pátý díl v pořadí (po Dětech ducha), po pěti letech od přečtení od Enderovy hry a říkala jsem si, že je škoda, že jsem to nečetla "chronologicky". Nicméně po dočtení doslovu, který je podle mě škoda, že není předmluvou, jsem pochopila, že by člověk tento díl měl vlastně číst dokonce až po dočtení Stínové série, což mi vlastně ve výsledku dává smysl, jelikož předpokládám, že takto mám vyspoilerováno hodně z děje Stínové série, což je vlastně škoda. Takže opravdu doporučuji, pokud máte v plánu číst všechny díly a i zmíněnou Stínovou sérii, abyste knížky opravdu četli V POŘADÍ JAK VÝCHAZELY.
Jinak ke knížce jako takové - za mě po slabší Xenocidě a Dětech ducha návrat ke starému dobrému Cardovi a starému dobrému Enderovi. Vlastně doteď přesně nevím, co mě přesně na těch knížkách tak baví, ale prostě mě velmi baví!!

20.01.2022 4 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Tuto sérii poslouchám jako audio k vaření a za tímto účelem mi maximálně vyhovuje. Tento díl mi přišel lehce slabší oproti jiným, ale i tak mě bavil.

19.01.2022 3 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Musím přiznat, že si knížku z dětství vůbec nepamatuji, ale pro malé děti je to pěkné čtení.

18.01.2022 5 z 5

Poklad Černého delfína Poklad Černého delfína Jaroslav Foglar

Pamatuji si, ze se mi knížka jako dítěti hrozně líbila, nicméně teď s odstupem asi 25 let (?) jsem zjistila, že si ji prakticky vůbec nepamatuji, takže pro mě příběh mohl být skoro stejně napínavý jako tenkrát. (Formu nehodnotím, ta mi jako dospělému celkem vadila, ale jako knížku pro děti ji velmi oceňuji i teď mimo “cílovku”.)

06.01.2022 4 z 5

Infekce Infekce Robin Cook

Mně prostě ty díly s Jackem a Laurií (nevím proč) nesedí. Vždy jim dám ještě jednu šanci, ale prostě to nějak není ono. Asi si budu muset dát zas nějakou Cookovu knížku mimo sérii...

28.12.2021 3 z 5

Strašidelný hotel Strašidelný hotel Wilkie Collins

Věřím, že ve své době to mohl být úspěšný příběh, ale musím říct, že mně moc nesedl. Fajn, že se na konci vše vysvětlí, ale i samotné vysvětlování mi přišlo nudné a styl vyprávění mi dojem vyloženě zhoršoval.

28.12.2021 2 z 5