Strach ekniha

Mysteriózní thriller plný hrůzy. Vyhořelý třicátník se po letech vrací do příměstské čtvrti na úpatí hory, která ukrývá mrazivé tajemství – ve výjimečně chladných zimách se tam ztrácejí děti. Společně s bývalou láskou a kamarády musí čelit nejen zlomyslné síle, ale i stínům vlastní minulosti. Všechny pády a zklamání, které do té doby zažil, jsou ničím proti peklu číhajícímu na místech, kde vyrůstal. Autor bestsellerů Jozef Karika v děsivém příběhu s nadpřirozenými prvky přináší i citlivé vyprávění o tom, jak naše životy ovlivňuje dětství a všechno, co jsme jako děti zažili....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468279/big_strach-cIF-468279.jpeg 3.91262
Horory, Romány, Literatura slovenská

Vydáno: (ekniha), Argo

Kniha Strach

Matyesak

Příjemná Karikova jednohubka. Děj má spád, ačkoliv není nikterak revoluční. Autor se snažil navodit pocit tísně, což se na mnoha místech hlavně díky barvitému popisu krajiny i dařilo.
Samo o sobě jedno z podařenějších Karikových děl. Schválně přetažený konec už je taková ta klasika.

Vla100V

Prial som si lepší koniec…,ale chválim knihu ,aj za podrobný a skutočný opis miesta kde sa dej odohráva…

kuba1991

Knížka se mi líbila a to i proto,že tam bylo použito a zmíněno hodně reálných míst,navíc nechybělo napětí a vše co k takovému žánru patří,ale popravdě mi ten závěr připadal přitažený za vlasy.Tak pro to dávám o hvězdičku míň.

Abako

(+ SPOILER) Trochu mně vadila ta přiznaná inspirace Kingem (To) a podobný prostředí jako v Trhlině (nefunkční vztah/y, kopce, určitý podmínky jako zima nebo roční období, mizející lidi), proto dávám průměrný hodnocení. Ale četlo se to rychle a opravdu jsem se bála. Začala jsem večer a musela jsem přestat a nechat to na denní světlo. Za tmy jsem na to neměla. Ale to je i tím, že horory moc nevyhledávám, tak nejsem tolik otrlá. Celkově bych to vyhodnotila jako celkem dobrý a rychlý čtení na zábavu, ale znovu se k tomu asi vracet nebudu.

Teruberu

No, tak teda musím se přiznat, že jsem konec vůbec nepochopila.

Alena_S

Pochválit musím prostředí a atmosféru. Místo, kde se po všem, co si postavy nesou už z dětství, dá jen těžko žít, opustit ho ale taky nejde, ne úplně...
Vždyť by to stačilo. Umělé navyšování dramatičnosti celou tou halucinací slušelo románu Tma, ale tady mi to přišlo zbytečné. To jsem vydržela. Po celé knize se píše "thriller", tak jsem byla zvědavá na rozuzlení. A teď ani nevím, jestli konec znamenal, že šlo o horor, nebo něco na styl "nejhorší smrt je z vyděšení".

Lexi7892

Z pěti vlastněných knih od Kariky byla tato zatím nejméně otravná na čtení. Děj se neopakoval a šel tak nějak stále dopředu, bylo o čem číst. Ještě mě čeká Trhlina.

shecoola

Po Strachu som siahla po Karikovej Trhline, ktorú som od neho prečítala ako prvú. Keďže Trhlina vo mne zanechala hlboký dojem a anotácia Strachu sľubovala skutočný strach a hrozu pri čítaní, knihu som si pre istotu nechala na leto ako dovolenkové čítanie. Ale asi to bola chyba, lebo som sa tým pripravila o autentickosť. Možno keby som ju čítala v zime, po večeroch a nociach, pod perinou, priniesla by očakávaný strach a zimomriavky. Tropické leto na deke je predsa len tak vzdialené tridsiatim stupňom pod nulou. Každopádne - záver posledných dvoch-troch strán bol tak nepredvídateľný a neočakávaný, až by som to uzavrela ako "wtf???"

Trhlina
Trhlina