Tesset Tesset komentáře u knih

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Za mě dokonalá pohodová knížka. Prostředí amerického Jihu zbožňuju, takže tam mi to extra sedlo. Příběh milý, postavy fajn, sice nic extra výjimečného, ale mě bavila a určitě si ji ještě v budoucnu přečtu. Pokud hledáte fajn oddechovku, můžu doporučit.

25.09.2023 4 z 5

Sága rodu Hardacrů Sága rodu Hardacrů C.L. Skelton

Potenciál kniha určitě měla, ale nedosáhla na něho. Ságu si představuju trošku jinak - životy jednotlivých generací jsou psány detailněji. To mohlo být klidně i tady. Na začátku se příběh odvíjel poměrně podrobně, ale pak to šlo z kopce. Na konci už jsem ve změti jmen byla zmatená a nevěděla jsem, kdo je čí dítě, čistě proto, že tam jejich příběh prostě vůbec nebyl nebo byl jen na pár odstavců. Celkově mi to přišlo i nudně napsané a čtení mě vůbec nebavilo.

24.09.2023 2 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

No. Opět spíše zklamání. Děj a nějaká zápletka úplně chyběly - věděli jsme všichni, jak to skončí, ale v těchto příbězích většinou dojde k zádrhelu, který se rychle vysvětlí a happy end, tady nebylo ani to. Celá to jejich společenství a jak se mají rádi a podporují se atd. nejen že to je nereálné, ale je to až nepřirozené. Autorka už by mohla zabrousit do nové série a tuhle rodinu nechat spát. Doufám, že nebude pokračování o dětech jejich dětí, už teď se ztrácím v tom, kdo je čí.

11.09.2023 2 z 5

Královsky tvá Královsky tvá Emma Chase

Krásný jednoduchý příběh. I když prakticky neměl žádný děj, respektive zápletku, asi se mi líbil z celé série nejvíc. Byl strašně milý a i když člověk vlastně věděl, jak to dopadne, čtení mě moc bavilo. Ideální příjemné čtení.

09.09.2023 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Hezké povídky, které krásně doplnily celý příběh. Některé před hlavním dějem, některé v průběhu a jiné po - ideální kombinace.

07.09.2023 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Hezké zakončení, ale přišlo mi, že se to už celkem natahovalo. Vždycky přišla nějaká komplikace, která poslala hlavní hrdiny o krok vzad a pak najednou bum (doslova) a byl konec. Ale ještě tu je povídková kniha, takže uvidíme. Stejně si ale stojím za tím, že si Levana zasloužila epičtější konec.

02.09.2023 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Trošku slabší než předchozí díly, ale akce tam bylo dost, příběh pokračoval dále a rozvíjel se, takže za mě spokojenost. Ještě pořád chybí několik nezodpovězených otázek, takže jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

21.08.2023 4 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Byla jsem velmi mile překvapena. Od knížky jsem nic moc nečekala, autorku jsem neznala ani jsem o ní nikdy neslyšela, takže jsem si říkala, že to nebude nic moc. To jsem se ale pletla. Už od prvních stránek mě to chytlo, příběh byl vtipný, postavy taky moc fajn. Nebylo by na škodu, kdyby šla autorka trochu víc do hloubky a maličko propracovala konec, ale jinak jsem byla spokojená. Bylo to moc fajn pohodové čtení.

10.08.2023 5 z 5

Tajné milostné dopisy Olivie Morettiové Tajné milostné dopisy Olivie Morettiové Jennifer Probst

Takový průměr. Příběh mi přišel zajímavý, ale jeho čtení mě moc nebavilo. Vím, mělo to být takové ze života, nicméně mi to přišlo jako promrhaný čas. Škoda, nalákalo to dobře, ale nezaujalo - ale možná jsem prostě jen pro takový typ knížky zrovna neměla náladu.

05.08.2023 3 z 5

Kmotry Kmotry Camille Aubray

Čekala jsem teda víc. Víc než půl knihy bylo o tom, jak se vůbec kmotry staly kmotrami - to by ani nevadilo, celkem to bylo i zajímavé, ale ke zbytku knihy to byl strašný nepoměr. Poté vlastně ani tak nebyly kmotrami, jen se snažily o to, aby jimi nebyly, takže o kmotrovském životě se toho moc nedozvíme. A pak je najednou konec. Škoda, potenciálu to mělo hodně, klidně i na dva díly a bylo by to za mě lepší.

31.07.2023 2 z 5

Všude samý Skot Všude samý Skot Suzanne Enoch

Nebyl to špatný historický román, ale z nějakého důvodu jsem očekávala, že to bude vtipnější. Hlavní hrdinka, která se vymyká tehdejším konvencím koneckonců svádí k různým situacím, které jdou pojmout zábavně. To, že jsem tohle v knížce nenašla mě zklamalo, byť teda nikde nebylo psáno, že taková knížka bude. Takže abych byla fér, jako klasická historická romance fajn.

26.07.2023 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Musím říct, že možná ještě lepší než předchozí díly. Nestu jsem si hned oblíbila a její cesta byla úžasná. S Cassianem tvoří moc fajn pár, ale to byla jasné, už dříve. Doufám, že se do tohoto světa brzo vrátíme, lehce naznačené příběhy Mor a Elain si žádají další díly.

24.07.2023 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Bylo to trochu slabší, ale tak dalo se to čekat - není to klasický román, ale pouze novela a ty za mě jsou téměř vždycky o kapku horší. Na druhou stranu do je pěkné uvedení dalšího dílu, takže jsem spokojená a nestěžuju si.

18.07.2023 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Skvělé pokračování. Nechybělo politikaření ani akce a několik zvratů. Trošku neuvěřitelný happy end, kdyby to někdo z hlavních postav nepřežil, asi by se mi to líbilo více, i když by mě to mrzelo. Těším se, až se vrhnu na pokračování.

16.07.2023 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Pozor SPOILER!

Druhý díl se mi líbil více než první. Už to nebyla jen převyprávěná pohádka, ale klasické fantasy, které mám ráda, takže mi to více sedlo. Postava Tamlina je dost zvláštní a občas mi k němu něco nesedí, jakoby autorka hledala nějakého mírného záporáka a tak tu roli přiřkla jemu, i když to k němu zase až tak nepatří (spíš mi to přišlo, že se tak autorka snaží ospravedlnit, proč ho Feyre nemůže milovat a má si vybrat Rhyse, aby k tomu prostě měla důvod). Jinak moc fajn a už se těším na pokračování.

10.07.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Moc povedený retelling. Už jsem četla více převyprávěných klasických pohádek a nic moc mě neoslovilo, tohle bylo hodně fajn, ale zase takové terno to nebylo. Od Maasové jsem četla Skleněný trůn a Půlměsíční město a to je o dost vyšší level. První díl byl opravdu taková pohádka, očekávám, že se to trochu opepří, až do hry vstoupí Rhysand. Jinak ale moc fajn, hádanka byla jasná, ale kdyby ji hned uhádla, nebylo by moc co řešit :)

05.07.2023 4 z 5

Král Král Devney Perry

Zas až tak temné a erotické to teda nebylo. Nebudu lhát, nalákala mě hlavně obálka - ty jsou u celé série top. Příběh není špatný, ale stačí tak na jedno přečtení. Není tam nic, o čem bych chtěla číst znovu a znovu, ani postavy mě tolik neuchvátily. Škoda, ráda bych, aby se mi vyjímaly v knihovničce, ale jelikož vím, že už to znovu číst nebudu, nebude knížka ani její pokračování zabírat místo v knihovničce.

05.07.2023 3 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Další díl úroveň asi pořád stejná a neklesá. Za mě by byl v této sérii fajn slovníček pojmů na konci, protože tím jak díly vycházejí dost od sebe pomalu zapomínám co je co a jak se čemu říká. Začíná to být dost zamotané a když se konečně něco odhalí, vyvstanou další otázky. Knih je v obou sériích ještě dost, tak jsem zvědavá, jak to nakonec skončí a doufám, že se to nebude zbytečně prodlužovat.

28.06.2023 4 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Dokonalé. Na své si přijdou nejen milovníci amerického Jihu. Stejnojmenný film mám moc ráda, ale musím říct, že knížce nesahal ani po paty. Neuvěřitelně lidský příběh - věřila bych, že všechny postavy skutečně žily a a tohle všechno zažívaly. Psáno s lehkostí a pokorou. A i když tam vlastně nebyla žádná akce a nic moc se nedělo, dělo se toho zároveň tolik, že jsem litovala, že jsme se o obyvatelích Whistle Stop a jejich všedním životu nedozvěděli více. Klobouk dolů před autorkou. jde o jednu z knih, ke které se budu vracet celý život a vsadím se, že v ní pokaždé objevím něco nového. Pro mě je i velmi atraktivní prostředí amerického Jihu a jeho kultura, takže mi ke spokojenosti chybí jen dalších stránky navíc. Potěšily mě i recepty na konci. Doufám, že u nás vyjde i volné pokračování.

17.06.2023 5 z 5

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Četlo se to moc fajn, stránky ubíhaly jedna za druhou, ale... žádnou z postav jsem si nějak více neoblíbila. RJ takový obyčejný, Sloan mi taky k srdci nepřirostla. Palec nahoru zato, že byl příběh vyprávěný několika postavami. Přístup těch dětí k sexu, alkoholu a drogám... no nevím, jestli to je dneska normální nebo to mělo dávat najevo, že jsou to ti "zmetci", ale mi to přišlo přehnané (podobně jako u série Royalové). Šlo by to určitě udělat i jinak. prostě k dětem na střední mi to vůbec nesedělo, zase na vysoké už by příběh nešel zasadit do prostředí akademie, takže chápu, proč to tak asi je. Konec navnadil na druhý díl a celkově jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet.

12.06.2023 4 z 5