Tesset Tesset komentáře u knih

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Nějak mi to k Jako zabít ptáčka nesedělo. Jako by to byly úplně jiné postavy, pro mě nesympatické. Děj celkem o ničem a náhle prozření mi k hlavní hrdince taky moc nesedělo. Ale i přesto musím říct, že mě kniha zaujala a někdy si ji přečtu zase.

16.07.2016 2 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Nebylo to špatné, ale čekala jsem od toho víc. Celkem dobrý nápad, ale už ne tak dobře zpracovaný. Chtělo by to více humoru, méně sebelítosti hlavní hrdinky, trochu více propracovat děj a ten předvídatelný konec tak neuspěchat.

10.07.2016 2 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Nebylo to úplně nejhorší čtení, ale z cele knihy mě bavila jen povídka Spáč, Fortunatova dlouhá, temná noc a Duchařka zdolává Manhattan. Některé ostatní taky nebyly špatné, některé mě vyloženě nudily. Ale pokračování ještě asi přečtu.

29.06.2016 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Tak tahle knížka mi neskutečně sedla. Čtivé, vtipné, originální. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl.

18.06.2016 4 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Další super kniha od této autorky. Nemůžu nic vytknout, jen doporučit.

17.03.2016 5 z 5

Zrzka všem učaruje Zrzka všem učaruje Alice Clayton

Komentář za celou sérii ... pohodové čtení, sice nic překvapivého, ale zábavná a četlo se to jedním dechem. Možná mě tato série bavila více než ta o Nabíječi a Roštěnce.

09.03.2016 3 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Celkem klasika, žádné větší překvápko se nekonalo, ale i tak dobré čtení. Nate mi přišel asi nejsympatičtější, zato Scarlett tu jsem teda nemusela. První kniha od této autorky mě celkem bavila, takže určitě zkusím i další její výtvory.

21.02.2016 4 z 5

Madam X: Můj nechvalně známý život Madam X: Můj nechvalně známý život Kate Manning

Začala jsem a četla jedním dechem, úžasné. A pak se to, asi v poslední čtvrtině, nějak zvrtlo a musela jsem se do toho nutit. Jednou si ji přečtu znovu a třeba změním názor.

16.01.2016 3 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Super na to, že mi skoro žádná postava nebyla sympatická, mě překvapilo, že mě kniha bavila. Ani absence přímé řeči mi nevadila. Krásné realistické (většinou) postřehy o lásce, vztazích a stáří, určitě si ji někdy přečtu znovu.

08.01.2016 4 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Tak co k tomu říct ... u posledního dílu zhodnotím celou sérii. Nejlepší mi přišly asi první čtyři pět dílů, zbytek plný pro mě velmi nudných a trapných dialogů. Nevím, možná to bylo tím, že jsem už z takových knížek vyrostla, ale pro mě strašně nedospělé. Co mi taky lezlo celkem na nervy, byl obraz Zoey jako světice a celkově mi připadala jako uplakané ubožátko, které potřebuje pomoc úplně každého a na které se nesmí nikdo ani křivě podívat. Trošku přehnané mi přišlo, že magie vyřeší v podstatě všechno, co si kladní hrdinové usmyslí. A to že v nějakých 16 našli skoro všichni lásku svého života ... to ani nekomentuju. 12 dílů je určitě zbytečně moc, stačila by klidně polovina. Poslední díl mě celkem příjemně překvapil a trochu pozvedl klesající úroveň. Dalo se to číst, ale fakt jen prvních pár dílů mě to doopravdy bavilo.

29.12.2015 3 z 5

Tajemství Lynburnů Tajemství Lynburnů Sarah Rees Brennan

Tak něco takového jsem už dlouho nečetla. Absolutní ztráta času, nemělo to hlavu ani patu.

22.10.2015 odpad!

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Musím říct, že mě kniha vůbec nezaujala, sice to není to nejhorší, co jsem četla, ale i tak. Celý díl v podstatě o ničem, až na pár posledních stránkách se děj konečně posunul. Působí na mě dojmem slabého odvaru klasické fantasy, který byl napsán pro holky, a přitom bojové scény zklamaly na celé čáře, protože vůbec nejsou propracované, a milostná linie taky nezaujala. Dvě hvězdičky jen proto, že, i když mě kniha nudila, není vyloženě špatně napsaná, ale pro mě nemá potřebnou kvalitu.

26.09.2015 2 z 5

Hořící kříž 2 Hořící kříž 2 Diana Gabaldon

Pro mě nejhorší překlad a taky nejvíce chyb. Jinak jsem obě části četla hned za sebou a musím říct, že ta první byla o malinko lepší než druhá. Jsem ráda, že se znovu objevil Ian a těším se, až se dozvím, co se s ním dělo. Příběh mě stále baví, akorát bych trochu ubrala Bree a Rogera a přidala Claire a Jamieho :) ale pokud to autorka píše jako rodinou ságu, je jasné, že se hlavní děj bude točit kolem někoho jiného. Pro mě byl z celé série nejslabší čtvrtý díl, tento až po něm.

31.08.2015 4 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Tak já jsem byla mile překvapena. Po čtvrtém dílu jsem byla přesvědčená, že kvalita půjde dolů, ale první část pátého dílu mě vážně bavila a měla jsem ji přečtenou jako nic. Jsem zvědavá na druhou část. Rozdělení knihy ani špatnou korekturu tady neřeším, čistě obsahově se mi tento díl líbil a pro mě nejslabší je pořád díl čtvrtý.

26.08.2015 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Tenhle mi díl mi zatím přišel jako nejslabší, jsem zvědavá na ty další. Moc mě nepotěšil osud Iana, kterého bych raději viděla po boku Jamieho. Ani dějová linka s Bree se mi moc nelíbila, dokud byla ve své době, ještě mě bavilo o ní číst, ale jakmile se dostala do minulosti, nějak mi celý příběh narušila. Už to nebyla jen Claire a Jamie. Každopádně už se těším, až si přečtu další díly a doufám, že budou o malinko lepší, než ten čtvrtý.

17.08.2015 4 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Super! Třetí díl se mi líbil možná o malinko více než druhý. Setkání Claire a Jamieho bylo úžasné. Taky mě velice bavily některé hlášky postav, především Jamieho :) Zatím jsem spokojená s celou sérií. Pokud bude seriál pokračovat a bude mít stejnou kvalitu jako první řada, budu nesmírně nadšená!

19.07.2015 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nejprve jsem shlédla seriál Outlander, který mě naprosto uchvátil a hned jsem si musela koupit knihy, podle kterých byl natočen. Po přečtení prvního dílu jsem byla vážně překvapená, že se seriál drží knihy. Cizinka ve mně probudila zájem o Skotko, jeho historii a legendy. Tuto sérii můžu jenom doporučit, i přes špatnou korekturu, určitě stojí za to si knihy přečíst :) Teď se nemůžu dočkat až přečtu další knížky a uvidím další řadu seriálu.

05.07.2015 5 z 5