Tesset Tesset komentáře u knih

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Nebylo to špatné. Velmi rychle se to četlo, příběh byl čtivý, ale žádný extra děj nebo zápletku čekat nemůžeme. Ale to je v pořádku, u těchto typů knížek s tím počítám. Splnilo to má očekávání, takže za mě spokojenost.

07.03.2024 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Musela jsem dát pryč hvězdičky, protože hlavní postavy se chovaly dost nesmyslně. Dělat si naschvály, protože se mají rádi a nevyšlo jim to, bylo prostě divné a nesedělo mi. Řím celkem ok, ale ten zvrat byl takový podivný - jakoby autorka chtěla napsat knihu o rodinném tajemství, ale nevěděla jak, tak to tam lupla jen tak na závěr. Caplinová to umí i lépe.

03.03.2024 3 z 5

Podzemní železnice Podzemní železnice Colson Whitehead

No... ocenění, silné téma, přesah do dalších důležitých aspektů vývoje lidstva a přesto mi kniha vůbec nic neřekla. Za mě strašně nezáživně zpracováno. Myšlenka reálné podzemní železnice geniální, jinak asi nic pozitivního. Žádný šok, prozření ani nic podobného se nekonalo. Osudy postav se mě nijak nedotkly a nezapůsobily. Celé to bylo takové nicneříkající a nevýjimečné. Škoda.

28.02.2024 2 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Ella ze začátku byla dost nepříjemná, ale postupně se proměnila - sice to bylo velmi rychlé, ale bylo fajn vidět u hlavní postavy nějaký vývoj. Za mě moc pěkná oddechovka. Je tu zmíněný i Herriot, který možná byl inspirací, takže fajn. Caplinová nezklamala.

28.02.2024 4 z 5

Ve jménu cti Ve jménu cti Makiia Lucier

Byla jsem velmi mile překvapena. Knížka, o které se prakticky nikde nemluví, byla vážně dobře napsaná a měla smysluplný děj. Musím říct, že je daleko lepší než většina z Cooboo nebo Fragmentu. Pěkná fantasy určená pro mládež, která bude bavit i dospělé.

17.02.2024 4 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Rozhodně lepší než druhý díl, ale první mě pořád bavil nejvíc. Henry byl hodně sympatický, Yumiko už méně. Je fajn, že se tam objevují i postavy z předchozích dílů. Uvidíme, jestli se bude pokračovat třeba postavou Carla.

12.02.2024 3 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Tak jak mě první díl bavil, tak mě druhý díl vůbec neoslovil. Postavy se mi vůbec nelíbily, jejich myšlenky skákaly jak blechy a nemělo to pořádně žádnou souvislost. Jak mohl Jack Riley odpustit nechápu, hlavně jak se pořád rozčilovala, jaký je bulvár hrozný. I to Jackovo rozhodnutí na konci, šup šup, jaký to pro něj byl šok, ale odpověď měl hned a řešil to tak jednu stránku. Ne, za mě prostě naprosto nereálné a neuvěřitelné. Bylo tam i plno podivných formulací, a překladem to samozřejmě být nemůže, chtělo to víc poladit. Snad bude třetí díl lepší.

08.02.2024 2 z 5

Hlad bohů Hlad bohů John Gwynne

U smradlavé trollí pr**le to bylo čtení! Skvělé pokračování epické fantasy inspirované severskou mytologií nadchne všechny čtenáře, kteří k jednomu z těchto témat tíhnou. Ani v druhém díle není osud k postavám nikterak přívětivý, což se dokonale hodí do atmosféry příběhu. Blíže se dočteme o linkách jednotlivých hrdinů i vedlejších postav. První díl byl spíš takový úvodní a tady už nám to jede všechno naplno. Strašně se těším na třetí díl a doufám, že bude stejně bravurní.

04.02.2024 5 z 5

Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Lynette Noni

Tak co si budeme povídat o žádné terno úplně nejde, ale zase jsem si ráda něco přečetla i z pohledu dalších postav a krásně to sérii dotvořilo. Nic nového se člověk nedozví, je to spíš taková třešnička na ranhojičském dortu.

03.02.2024 3 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Tohle byla od Zapaty patrně nejslabší kniha. Prvních 200 stran se pořád dokola opakovaly ty samé věci, což už po pár stránkách strašně lezlo na nervy. B. to pořád obkecávala, takže jsme mohli jen hádat, co se vlastně stalo a když jsme to zjistili, tak to byla úplná prkotina - jako pardon ale když měli společného nejlepšího kamaráda = Boogieho, tak by se opravdu tak odcizili, i když se Zac na B. pořád vyptával? Tohle vykonstruované drama a problém jsem prostě nežrala. Pak se všechno přestalo točit pořád dokola a už to bylo slušné. Zac byl jako takový přerostlý retrívr a Bianca - no asi jako klasická Zapatovic hrdinka. Nemohlo chybět prdění a další tělesné/trapné podivnosti, které autorka cpe do každé knížky. Za mě celkem podprůměr.

25.01.2024 3 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Kiva byla v tomhle dílu trochu ufňukaná a pořád brečela, což mi maličko vadilo, jinak byl ale příběh moc fajn. Odhalily se nějaké věci, ale zvraty jako v předchozích dílech chyběly. Celkově jsem se sérií byla spokojená.

25.01.2024 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Začínáme téměř tam, kde jsme předtím skončili. Druhý díl je o vnitřních dilematech a o tom, že spousta věcí není jen černobílá. Chvilkama už se mi chtělo na Kivu zařvat, ať prostě řekne pravdu a je klid. Osud jednotlivých postav se různě proplétá a odhaluje nám další tajnosti a lži. Objevilo se i pár nečekaných zvratů a konec opět takový, že by čtenář chtěl nejraději hned popadnout další díl. Za mě spokojenost.

14.01.2024 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Moc pěkné. Četlo se to jako nic a najednou byl konec. Byly tam zvraty, i když úplně překvapivé nebyly, ale oceňuju snahu. Příběh mě bavil a oblíbila jsem si i postavy. Děj byl taky fajn. Pouštím se do druhého dílu.

12.01.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Další díl Romantických útěků a musím říct, že zklamaná jsem nebyla. Příběh, postavy, všechno velmi podobné předchozím dílům, ale nenudila jsem se. Škoda jen toho dějového zvratu na konci, který tam byl jako kdyby jen náhodou, zasloužil si více rozvinout. Tenhle díl mi přišel lehce zábavnější a i Hattie byla trošku odvážnější oproti jiným autorčiným hrdinkám, což vítám. No uvidíme, kam nás další kniha zavede.

07.01.2024 4 z 5

Kostischrány Kostischrány Emily Lloyd-Jones

Upřímně jsem čekala něco trochu jiného. Nevím proč, ale myslela jsem, že půjde o klasickou fantasy, kdežto tohle byl spíš takový folklórní příběh. Mile ale překvapil a moc se mi líbil. Cítila jsem tu neútěšnost a lehce temnou atmosféru. Úplně jako kniha pro děti a mládež mi to ale nepřišlo - ano s klidem to můžou číst i mladší čtenáři, není tam nic nevhodného, ale zároveň je to i zajímavé čtení pro dospělé. A za výslovnost na konci palec nahoru.

07.01.2024 4 z 5

Svědek v pokušení Svědek v pokušení Jennifer L. Armentrout

Tahle se moc nepovedla. Přišla mi spíš jako povídka, ale víceméně to bylo o ničem. Kdyby se to trochu zkrátilo a všechno se tolikrát neopakovalo, řekla bych, že je to povedená novela, ale takhle spíše zklamání. Autorka to umí i lépe.

31.12.2023 2 z 5

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

Tahle i druhá série od autorky mě dost baví, akorát mám pocit, že tam nic moc není pořádně vysvětleno, i na to, že tam donekonečna pořád někdo něco vysvětluje :) ocenila bych třeba slovníček na konci knihy nebo něco podobného. Upřímně se už ztrácím, čím se liší prvotní, bozi, vyvolení, povznesení apod. Tenhle díl byl asi nejslabší ze všech, akce moc nebylo a děj se poměrně táhl. Erotické scény naproti tomu dostaly prostoru hodně. Upřímně jsem zvědavá, jak se to nakonec všechno vyvrbí.

31.12.2023 4 z 5

Jediná šance Jediná šance Kendall Ryan

Hokejisté bývají dost často sázkou na jistotu. Tuhle jsem měla přečtenou za jeden den, opravdu se četla sama. Děj nebyl úplně propracovaný a hlubokomyslný příběh taky nečekejte. Mi to ale nevadilo, jako jednohubka to bylo fajn. Uvidíme, co přinesou další díly.

27.12.2023 4 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Za mě to bylo lepší než první díl, i když mi přijde, že děj pomalu ustupuje erotickým scénám. Příběh se moc neposunul, ale dám šanci dalšímu dílu a uvidíme, kam nás zavede.

27.12.2023 3 z 5

Pan Náladový Pan Náladový Penelope Ward

Taková nemastná neslaná. Čtení mě nijak zvlášť nebavilo, i když mám autorku ráda. Některé činy nebo dialogy mi k postavám moc neseděly a a celkově tomu prostě něco chybělo.

27.12.2023 3 z 5