TessDragon TessDragon komentáře u knih

Hadí zámek Hadí zámek Bram Stoker

Hadí zámek jsem si rozhodla přečíst po Drákulovi ale ejhle. Kniha není moc strašidelná ani moc zajímavá. Dost mě zklamala vzhledem k tomu, že to napsal Bram Stoker, ale každý uklouzne vedle.

05.08.2012 2 z 5

Půlnoční povídky Půlnoční povídky Alexandr Placar

Nuda,nuda,nuda. Knížku jsem pořád přeskakovala, až jsem se dostala ke konci. Příběhy byly nudné, nebyl tam žádný děj a nebyly ani strašidelné. Tohle už nikdy víc.

05.08.2012 odpad!

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Kniha se mi mi moc líbila. Rozhodně byla originální. Na světě jsou oškliví a krásní oddělení řekou a v den svých 16 se každý ošklivý změní v dokonalou bytost bez chyb. Ale před operací potká Tally Shay, která se nechce stát krásnou, ale utéct do města Kouř, města ošklivých. Tally jí z donucení půjde najít a změní názor. Rozhodně jsem si oblíbila Davida. Konec jsem rozhodně nečekala a už se těším na pokračování.

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

S Annou jsem se dost ztotožnila. Neměla to snadné, i když lepší než ostatní Židé. Její nejlepší přítel byl její deník, kterému se mohla se vším svěřit. Potom se zamilovala do své první lásky Petra. Nejhroznější je, že se to doopravdy stalo, že přežil jen Annin otec. A taky, že tábor ve kterém byla Anna, osvobodili jen pár dnů po její smrti. Je mi líto všech postav, které zemřely, tím co si všechno vytrpěly, strach že kdykoliv k nim můžou vtrhnout nacisti. Tuhle knihu by si měl každý přečíst a zamyslet se nad ní. Protože se to může třeba opakovat.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

2 díl ze ságy Twilight. Edward Bellu opouští pro její vlastní dobro, ale Bella Edwarda miluje víc než si myslel. Uzavře se do sebe a hle na scénu přichází Jacob se kterým se Bella skamarádí a bolest se zmenšuje. Tenhle díl je spíš o vztahu Jacoba a Belly a Belliné bolesti z Edwardova odchodu. Abych pravdu řekla, Jacoba jsem si zamilovala, ale Edward mi tu dost chyběl. Naštěstí okolnosti svedly Edwarda a Bellu zas dohromady. Knížka je dost depresivní, ale na konci začne být akční! Fanynky Jacoba a vlkodlaků si ale přijdou na své.

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Stmívání, jedna z mých srdcovek nakreslená v manze. Co jinému tomu dát než 5 hvězdiček. ;)

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Na poezii moc nejsem, ale Kytice je výjimka. Je to strašidelné i smutné, ale proto to má svoje kouzlo. Nejraději mám Vodníka, Svatební košili, Polednici a Zlatý kolovrat.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Takže, za 1. Stmívání není pro antiromantiky. Stmívání je jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších knih současnosti. Když jsem ji četla poprvé byla jsem do toho doslova "zažraná", koupila jsem si celou ságu a už jen čekala na film. Podruhé po pár letech jsem si ji přečetla znovu, už to nebylo jako poprvé, ale knížka si mě po několik stránek zase získala. S Bellou musím přiznat, že jsme si v hodně věcech podobné, ale někdy bych ji s radostí uškrtila. :D Ale miluji to, miluji Cullenovi, Angelu, Charlieho, Bellu, Renée, Jakea (i když jeho osobnost se rozroste až ve 2 díle). Stmívání hlavně doporučuji pro mega romantiky jako já.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Fantastické! Ohromné! Úžasné! Hostitel je něco úplně jiného než Twilight. Na napsání takové knížky musíte mít spoustu fantazie a Stephenie ji rozhodně má. Hlavní hrdiny jsem si hned zamilovala obvzlášť Wandu, Iana, Doktora, Jamieho a Jeba. Nakonec jsem začala mít v lásce i Jareda, Kylea a Mel. Sice mi na začátku trochu trvalo se začíst, ale potom už jsem ji hltala stránku za stránkou. ;)

14.07.2012 5 z 5

Titanic: Fakta, fikce, film Titanic: Fakta, fikce, film Petr David

Knížka o Titanicu. O filmu, ale i historii, fakta, fikce. Správný fanoušek by si měl tuhle knížku pořídit. Najde v ní spoustu zajímavých informací i moc pěkné obrázky z filmu.

Hlubinami pravěku Hlubinami pravěku Josef Augusta

Úchvatná kniha o pravěku.

Pokrevní příbuzní 3 Pokrevní příbuzní 3 Ellen Schreiber

Další pokračování Upířích polibků. Nádherný příběh a k tomu pěkně nakreslená manga. Raven a Alexandr jsou spolu naprosto úchvatný i když netradičný pár. Hlavně Becky mě pobavila.;D

Pokrevní příbuzní 2 Pokrevní příbuzní 2 Ellen Schreiber

Pokrevní příbuzní 1 Pokrevní příbuzní 1 Ellen Schreiber

Romeo & Julie (komiks) Romeo & Julie (komiks) Sonia Leong

Nádherná ilustrace, perfektní příběh, moderní prostředí a k tomu Japonsko. Všechny moje oblíbené věci se spojily v jedno a vyšlo z toho mistrovské dílo.

Láska Anny Frankové Láska Anny Frankové Sharon Dogar

Deník Anne Frankové byl úžasný a strhující. A teď je tu příběh Petra, Anniny první lásky. Sice příběh není úplně podle pravdy, ale Sharon ho napsala naprosto úchvatně, Petrovýma očima. Je úžasný, ale také smutný jako ten Annin. 1. láska kterou zažili, bohužel zemřela, ale navždy bude žít v deníku.

10.07.2012 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Takhle originální příběh se jen tak nevidí a ještě od české spisovatelky. Knížka mě hned strhla a já jsem četla a četla. Malý Mike byl úžasný a co teprv dospělý, ještě lepší. Paige jsem si hodně oblíbila .Rozhodně doporučuju. U tohohle se zkrátka nebudete nudit.

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

První jsem viděla film, který byl naprosto úchvatný, tak jsem se vrhla na knihu. Ale ouvej. Jsem strašná romantička, ale i tohle bylo moc. Bylo to dost přeslazené, samé líbání, a příběh trochu pokulhával. Bylo to smutné, hezké, ale mohlo to být trochu více rozvinuté.

10.07.2012 1 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Kniha o upírech, dnešním velmi častým námětem knih. Pustila se do něj i Meg, moje velmi oblíbená spisovatelka. A mě se líbila. Byla v něm vášeň, láska a nebezpečí. Rozhodně to bylo jiné než Stmívání a Upíří deníky apod. Hlavně některá pojmenování byla velice zábavná např. Seňor špičatý. Vtipná, vášnivá a naprosto úžasná kniha o upírech od Cabot. Co víc si přát.

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

První jsem viděla film a ten byl naprosto úchvatný a hele ona je i kniha. Pořídila jsem si ji, a co na to říct, je naprosto fantastická. Patří k těm knihám, které ve vás něco zanechají a o čem musíte přemýšlet ještě po přečtení. Je o rodinném pevném pouto, smrti, posmrtném životě, životě po smrti hrdinky, i života jejího vraha. Děj je rozhodně originální a rozhodně příběh nemusí být nereálný.