Tess.96 Tess.96 komentáře u knih

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Pro fanoušky Harryho Pottera jako dělané. Přečetla jsem to na dvakrát a našla jsem tam spoustu věcí, které jsem vůbec nevěděla, hlavně co se výroby různých tvorů týká. Nejvíce mě zaujala kapitola o Aragogovi a Baziliškovi, úplně jsem zírala, že tyto dvě postavy nebyli počítačové, ale vyrobené a já jen tleskám za uměleckou propracovanost všem, kteří se na tom podíleli.

22.01.2018 4 z 5

Vražda carské rodiny Vražda carské rodiny Elisabeth Heresch

Příběh Romanovců mě vždy svým způsobem lákal, jednu chvíli jsem jimi byla doslova posledlá a hledala jsem vše možné na internetu, co bych si o nich mohla přečíst, to období mě už upustilo, ale když jsem narazila na tuto knihu, tak jsem si jí musela přečíst. Kniha je plná zajímavých informací, které vědcům, archeologům a historikům dopomohli k tomu, aby našli těla carské rodiny. Potkal je velmi smutný osud, který si nezasloužili a jsem ráda, že každý vrah, byl vlastně také zavražděn. Nicméně, abych se přiznala, tak kniha mě více nebavila než bavila, je tam na mě až moc odborných informací, takže první polovina byla nejlepší a ta druhá už moc ne.

20.01.2018 3 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Knihu jsem četla opravdu dlouho, ale nebylo to tím, že kniha nebyla čtivá, ale tím, že jsem neměla vůbec řádný čas, což mě mrzelo, protože mě kniha hned od začátku bavila. Nicméně si myslím, že autorka předvídatelný konec až moc natahovala. Klidně to mohla zkrátit o pět kapitol a všichni mohli žít šťastně až do smrtí. Každopádně se i tak jedná o krásnou knihu, u které se zasmějete a odpočinete si.

07.01.2018 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Na Kmotra jsem se velmi těšila už jenom kvůli tomu skvělému hodnocení tady na databázi a opravdu se jedná o naprosto skvěle napsaný příběh rodiny Corleonových. Autor píše velmi čtivě, když jsem knihu odložila a po pár dnech jsem se k ní vrátila, hned jsem se začetla a prožívala příběh s postavami. Kniha mi přišla srovnatelná s filmem, proto dávám stejné hodnocení ale rozhodně bych si chtěla přečíst i další knihy od autora.

03.11.2017 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Jedná se zatím o první díl, který se tak moc liší od filmu, nebo lépe řečeno se film liší od knihy. V knize se toho totiž dozvíme daleko více, navíc mně docela mrzí, že z filmu úplně vypustili Dobbyho, kterého jsem si ve druhém díle velmi oblíbila, takže jsem byla ráda, že se objevil v této knize.

26.09.2017 4 z 5

Kdo zabil Karen Silkwoodovou? Kdo zabil Karen Silkwoodovou? Howard Kohn

Příběh Karen Silkwood jsem z části znala díky filmu Silkwoodová (1983) s Meryl Streep. V knize je první čtvrtina knihy stejná jako ve filmu. Po smrti Karen se kniha věnuje dalším lidem, kteří pokračovali v jejím odkazu a bojovali za očistění jejího jména a za potrestání továrny, ve které pracovala a proti které vedla odbory. Bohužel tento zbytek knihy mně vůbec nebavil, přišlo mi to zdlouhavé a zbytečné. Nejvíce mně zaujal soudní proces, který je až na konci knihy. Myslím si, že ti lidé udělali skvělou věc pro Karen, ale je to vážně šílená a zbytečná nuda!

02.09.2017 2 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Od autorky jsem četla knihu Jediná správná věc, která se mi velmi líbila a vždycky si jí ráda přečtu znova. Po téhle knize znovu nesáhnu. Autorka se zaměřila spíše na starší čtenářky, které doufají v lásku v pokročilejším věku a tahle kniha by je k tomu měla navnadit nebo dodat jim k tomu kuráž. Některé kapitoly byly vyloženě mimo dějovou linii, takže byli úplně zbytečné. Postava Rebeccy se mi zalíbila, ale celkově je příběh zdlouhavý, nudný a není tam vyloženě nic zajímavého.

15.08.2017 3 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Nemůžu uvěřit, že než jsem přečetla tuhle knížečku tak uběhli skoro čtyři měsíce. Ale nebyla to chyba knihy, neměla jsem čas a pak přišlo období, kdy jsem neměla chuť číst a raději jsem se dívala na seriály. Každopádně kniha mě zaujala od začátku do konce. Je pravda, že konec bych označila asi za nejslabší část z celé knihy, malinko mně zklamalo, že jsem se nedozvěděla nic o Clare, nebo co se stalo s dalšími postavami, ale to asi autor chtěl nechat na naší představivosti.

29.07.2017 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Nečekala jsem, že by se mi to tolik líbilo, ale je to tak a jsem z toho vážně nadšená. Byla jsem ke knize připoutaná už od samého začátku. Líbil se mi ten zmodernizovaný příběh Cinder, autorka to napsala moderně a originálně a hlavně čtivě. Představovala jsem si každý detail místa nebo postavy. Jediné co mě mrzí je to, že tam není lépe dokončený konec, kde by bylo vysvětleno, co se s ní potom stalo.

08.04.2017 5 z 5

Zase ona: Zrození Meryl Streep Zase ona: Zrození Meryl Streep Michael Schulman

Krásně napsaná kniha o životě Meryl Streep, nebo respektive o její části, o které toho nikdo moc neví, o jejích začátcích v divadle a ve filmu. A to je na tom to krásné, že nám autor pomocí velmi důkladného výzkumu poodhalil část jejího života. Trošku mi vadili chyby v překladu, hlavně datu narození Meryl Streep, ale jinak je to krásně napsaná kniha, která mě bavila a dozvěděla jsem se i něco nového.

29.03.2017 4 z 5

Inés, má drahá Inés, má drahá Isabel Allende

Isabel Allende je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek. Například Dům duchů je moje nejoblíbenější kniha a nedala bych na ní dopustit. A tuhle knihu jsem v minulosti už četla a vím, že mě to moc nebavilo, ale šlo to, ale tentokrát jsem se přes to nemohla vůbec prokousat. Nudila jsem se, nesoustředila jsem se a přišlo mi, že je tam spousta zbytečností, které tam být nemuseli. Dávám jednu hvězdičku za snahu autorky, že si dala takovou práci se sháněním informací, jinak to u mě propadlo na celé čáře.

26.02.2017 1 z 5

Přežil jsem varšavské ghetto - Chlapec ve skříni Přežil jsem varšavské ghetto - Chlapec ve skříni Senek Rosenblum

Knihu jsem četla už podruhé, jelikož poprvé to bylo před několika lety, takže jsem si příběh už moc nevybavovala, každopádně poprvé mě kniha zaujala o něco více. Tentokrát jsem se při čtení dostávala k jiným myšlenkám a často jsem se vracela zpátky, protože jsem text nevnímala. Nicméně i tak se jedná o pravdivý příběh malého chlapce, který si musel protrpět něco nepředstavitelného a díky úsilí a lásky svého otce nakonec přežil.

19.01.2017 3 z 5

Cesta ze ztracena Cesta ze ztracena Cecelia Ahern

Zatím jediná kniha od Cecelie Ahern, u které mi trvalo vážně dlouho než jsem se pořádně začetla. U prvních pár kapitol jsem četla automaticky, ale myslela na jiné věci, což není zrovna dobře, teprve až jsem se pročetla dál mě to začalo zajímat a bavit. Moc se mi líbí nápad se "Ztraceným světem", protože tím hlavní hrdinka dostala odpovědi na své otázky. Mrzelo mě ale, že autorka až moc uspíšila konec knihy, ale jinak originální nápad.

28.12.2016 4 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Není to úplně dokonale napsané, protože místy mi připadalo, že autorka nevěděla, jak pokračovat nebo co napsat, tak to najednou ukončila a začala novou kapitolou, kvůli tomu to působilo trochu odfláknutě, ale jinak je to moc zajímavý příběh. Líbilo se mi, jak si hlavní postava pohrávala se všemi obyvateli a nakonec dovršila toho, co plánovala. Ale není to kniha pro každého.

11.12.2016 4 z 5

Rychlé šípy, 1. díl Rychlé šípy, 1. díl Jaroslav Foglar

Tyhle komiksy jsem podědila po své tatínkovi, který je naprosto zbožňoval a já nejsem jiná. Zamilovala jsem se do příběhu Rychlých šípů a díky nim jsem v dětství vyváděla se svými přáteli samé neplechy a zažila dobrodružství. Tohle by si povinně měli přečíst všechny děti.

02.12.2016 5 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Kniha vlastně splnila mé očekávání od začátku do konce. Chybělo mi tam trošku napětí a zvrat v příběhu, který se nekonal, ale jinak se mi to moc líbilo. Četlo se to krásně, autorka má vážně hezký styl psaní, v příběhu je spousta humorných situací a některé jsou přímo ze života. Jsou to takové lepší tři hvězdy.

02.12.2016 3 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Ze začátku mi dělalo problémy se zorientovat v postavách, protože styl autora mi přišel takový zmatený, ale všímám si, že se začtením do knihy mám problémy skoro pokaždé. Pak se mi to začalo líbit, hlavně ten nápad s daemony. V jedné části knihy jsem se cítila až depresivně, když se ukázalo, co s nimi dělají a bylo mi jich líto, ale docela dost mě zklamal konec. Přišel mi naprosto nesmyslný, zmatený a kdyby nebyl zbytek knihy, tak dobrý, tak bych si nechtěla přečíst další díly, ale uvidíme.

20.11.2016 3 z 5

Králova řeč Králova řeč Peter Conradi

Trvalo mi než jsem se do toho pořádně začetla a více mě bavili pasáže, když se tam autor zmiňoval o králi nebo o společné spolupráci s Loguem. Například rodinnou historii Loguovi rodiny bych klidně mohla postrádat, jelikož to pro mě bylo nezajímavé a k příběhu naprosto nepodstatné. Nicméně některé pasáže, například výňatky z dopisů od krále byli pro mě hodně zajímavé, protože jsem se mohla trochu dostat do soukromí Jeho Královské Výsosti. Není to kniha pro každého, ale mě se docela líbila.

07.11.2016 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Velmi krásný a dojemný příběh, který mě okouzlil již od samotného začátku. S Čijo jsem prožívala každou špatnou i dobrou chvíli, místy mi jí bylo opravdu moc líto a občas jsem se neubránila slzičce. Je neuvěřitelné, co musela zažívat prostá malá holčička a co museli snášet gejši celkově.

27.10.2016 5 z 5

Harry Potter a väzeň z Azkabanu Harry Potter a väzeň z Azkabanu J. K. Rowling (p)

Četlo se to vážně krásně a navíc mi kniha dala spoustu odpovědí na otázky, které jsem během sledování filmu měla a je škoda, že některé scény z knihy se ve filmu neobjevili, protože by to vysvětlilo hodně nejasností, ale i tak skvěle napsané a čtivé.

14.10.2016 5 z 5