Tesinka_Laufey Tesinka_Laufey komentáře u knih

Nepraktův atlas sexu Nepraktův atlas sexu Jiří Winter-Neprakta (p)

Úžasná, vtipná knížka se skvělými ilustracemi. Jen mi vadilo, že některé věci se opakovaly. V tak útlé knížce mi opakování připadá zbytečné.

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

Je velká škoda, že knížka o Jirkovi není tolik známá jako ta o Matyldě nebo Karlíkovi. I když už není věkově určena pro mě, tak mi stejně cukaly koutky, babička mi lezla krkem...

07.05.2018 5 z 5

Moc pěkná oddechovka pro milovníky světa Harryho Pottera, která doplní znalosti o světě okolo něj.

Jak to začalo Jak to začalo Sophia Lowell

Nečekala jsem nic extra, ale knížka se mi v celku líbila. Jako doplněk k seriálu a oddechovat byla dobrá. Vadila mi jen Rachel...Je neskutečně otravná, protivná, sebestředná a knížka mě jen utvrdila v tom, že ji opravdu nesnesu. Naopak Kurt, Finn, Mercedes a ostatní byli úžasní. Taky se mi moc líbilo, že Tina měla trochu víc prostoru než v seriálu.

02.05.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Jedna z mála knížek, kterou jsem kupovala vyloženě na slepo a musím říct, že ani trochu nelituju. V určitých chvílích jsem měla pocit, že čtu dobrou fanfikci na Harryho Pottera bez kouzel. Určitě se ke knížce budu znovu vracet, protože mě dokáže pohladit po duši.

30.04.2018 5 z 5

Až na dno Až na dno Birgit Schlieper

Myslím, že přesně u téhle knížky jsem se rozhodla, že se k alkoholu nepřiblížím. Knížka byla sice dost divně napsaná a místy nudná, ale i tak mě dokázala donutit dojít až do konce. Konec byl nejspíš ze všeho nejhorší...Úplně se mi sevřel žaludek.

26.04.2018 3 z 5

Léto na druhou Léto na druhou Britta Keil

Už od začátku jsem měla mnohem radši Marii, i když byla občas dost protivná. Část s ní mi ubíhala mnohem rychleji a v celku mě bavila. Druhá část s Isabelou mě nebavila a musela jsem se nutit, abych ji dočetla. Konec mě vcelku zklamal.

26.04.2018 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Roald Dahl

Další z úžasných knih od Dahla. Dřív jsem se u ní dokonce bála a některé věci jako třeba teorie o utopení Bruna mi dělaly zle, ale i přesto je skvělá. Sice se mi o chloupek víc líbí film, ale knížka určitě stojí za nejedno čtení.

24.04.2018 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

První třetina knihy byla jedno velké utrpení. Neustálé fňukání nad neschopností se rozhodnout jestli Peeta nebo Hurikán bylo víc než otravné. Stále jsem neobjevila žádnou postavu, která by se mi zalíbila. Doufám, že poslední díl bude lepší.

22.04.2018 4 z 5

WWW.trápení WWW.trápení Jacqueline Wilson

Další krásná kniha od Jacqueline. Moc se mi líbí, že do knihy zařadila příběh své čtenářky, i když byl mnohem kratší než její vlastní. Oceňuju, že na ten příběh dokázala navázat a vytvořit pro něj aspoň trochu šťastný konec.

Kočičí mumie Kočičí mumie Jacqueline Wilson

I když je knížka útlá a příběh není nijak zvlášť rozvedený, tak při četbě padl víc než jeden balíček kapesníků. Jako každá knížka od Jacqueline umí pohladit a najít něco pozitivního i na smutných věcech.

18.04.2018 5 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Čekala jsem, že knížka bude o Pudlence, ale většinou se všechno točilo kolem psů. Je tam spousta věcí, které se mi líbí například, že každý by měl být schopný ohlídat si fenu, aby nevznikali kříženci ale na druhou stranu se mi nelíbí topení štěňat.

18.04.2018 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásná knížka s úžasnými kresbami a fotkami.

18.04.2018 5 z 5

Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče Dušan Taragel

Jednoznačně jedna z nejlepších pohádkových knížek. Příběhy jsou vtipné i když jsou dost "brutální". Dítě i rodiče v tom najdou to svoje. Navíc je kniha doplněna o úžasné ilustrace, které utkví v hlavě snad každému.

17.04.2018 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Dlouho jsem se knížce bránila, protože se mi prostě příčil příběh, kde se mladí lidé musí navzájem zabíjet v nějaké hloupé hře. Bála jsem se, že smrt téměř každého bude zbytečně rozepsána a umře někdo, koho si oblíbím. Nakonec jsem si neoblíbila žádnou z postav a ani ke Katniss jsem si nedokázala vytvořit vztah. Příběh byl vcelku dobrý a dokázala mě chytit, a přesto nemám jiný důvod k dočtení série než zvědavost.

17.04.2018 4 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Příběh je pěkný, ale mrzelo mě, že ve druhé části je pomálu zmínek o Matyldině rodině. Možná by mi ani nevadilo, kdyby se celý příběh točil kolem Matyldina "boje" s rodiči. A i když je to kniha především pro děti, tak se k ní moc ráda vracím, protože jsou v ní věci, které malé dítě úplně nepochopí.

15.04.2018 5 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Asi jsem jediná, komu se líbila i první povídka. Dokonce jsem měla hlavního hrdinu v celku ráda. Zbytek povídek byl už o dost mírnějších...Asi nejvíc se mi líbila ta se slohovkama. Šla z ní cítit ta dětská nezkaženost, ten milující pohled na obě maminky...Líbila jsem ta propojenost, která nutila všímat si malých detailů, které příběhy spojovaly.

14.04.2018 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Knížku jsem četla už kdysi a teď jsem si ji chtěla přečíst znovu než se podívám na seriál. Hannah byla jednoduše příšerná. Cokoliv špatné se stalo, nebylo její chyba a spáchat sebevraždu kvůli takovým hloupostem? Claye jsem měla malinko radši, ale stejně mi vadilo jeho neustále: "Kdybych si všiml...Kdyby mi řekla..." a nebo naprosto nepochopitelné myšlenkové postupy ohledně věcí, které říkala Hannah. Nápad je to sice pěkný, ale dovedu si představit i mnohem "lepší" důvody.

13.04.2018 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Začátek byl hodně roztahaný a musela jsem se hodně přemlouvat, abych vůbec pokračovala. Nakonec jsem ráda, že jsem knížku dočetla...Poslední třetina se mi moc líbila a nejspíš si přečtu i zbylé díly, abych věděla jak nakonec všechno skončí.

12.04.2018 3 z 5

Cukrová vata Cukrová vata Jacqueline Wilson

Cukrovou vatu má od Jacqueline úplně nejradši. Možná je to tím, že když jsem ji poprvé četla, tak jsem měla podobný problém jako Floss. Často se k ní vracím a vždycky v ní najdu něco nového.

06.04.2018 5 z 5