Čarodějnice

První dětský horor o zápase anglického chlapce a jeho norské babičky s čarodějnicemi. Čarodějnice žijí všude po světě a vypadají jako obyčejné ženy. Nenávidí děti a snaží se je vyhubit. Babička hlavního hrdiny je čarodějnicolog na penzi, ví o čarodějnicích všechno, ale přesto se jí nepodaří chlapce ochránit. Je proměněn v myš, čímž se před ním otevírají netušené možnosti v boji proti světovému klanu čarodějnic. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33973/carodejnice-33973.jpg 4.6178

The Witches (1983)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Jan Kanzelsberger

huliver19
předevčírem

Příběh se odehrává v Anglii a potom ještě v hotelu u moře kde se většina příběhu odehrává. Hlavní postavy jsou Luke a jeho babička. Zápletjka spočívá v tom že Luke a jeho babička jedou na dovolenou k moři. V tom hotelu nebyly sami bylo tam také setkání všech čarodějnic které se snažily zbavit všech dětí po celé zemi.Zaujala mě příhoda jak Luka proměnili čarodějnice v myš protože je při jejich schůzy šmíroval a celou schůzy poslouchal.

Anet223
předevčírem

Název knihy Čarodějnice
Autor Roald Dahl

Brumhilda

Hororová pohádka Čarodějnice je podle mého názoru velice zábavné, napínavé a originální čtení. Je dobře promyšlená, co se děje týče, ale má dost překvapivý konec. Příběh bych doporučila větším dětem, které jsou už zvyklé na knihy, protože začínajícím čtenářům se nemusí překvapivý konec líbit.

Kattie

Opravdu, dětský horor :). V dětství jsem milovala film Matylda. Asi před půl rokem jsem dostala jako dárek (za nějaký nákup) audioknihu Obr Dobr. Ta se mi moc líbila a později jsem zjistila, že je Dahl i autorem Matyldy :). Už tyto dvě knihy mě přesvědčili o autorově úžasné fantasii, a to jsem ještě nevěděla, že i další díla stojí za to. Čarodějnice obzvlášť. Navíc se mi díky zdejšímu bazaru podařilo sehnat verzi ilustrovanou A. Bornem, to mi udělalo velkou radost.

Tesinka_Laufey

Další z úžasných knih od Dahla. Dřív jsem se u ní dokonce bála a některé věci jako třeba teorie o utopení Bruna mi dělaly zle, ale i přesto je skvělá. Sice se mi o chloupek víc líbí film, ale knížka určitě stojí za nejedno čtení.

Měňavka

Jsem opět velmi nadšená. Nejsem sice dítě, ale v příbězích pana Dahla jsem našla velké zalíbení a nemůžu se jich nabažit. Málokdy se mi stává při čtení, že zapomenu na svět okolo. S Čarodějnicí se to povedlo na 5 hvězdiček.

Mergirus

Nejdříve jsem tuhle knihu viděla zfilmovanou a příběh mě velmi nadchl. Když jsem zjistila, že je to kniha, musela jsem si ji přečíst. A zklamání se nedostavilo. Knížka je naprosto báječná. Vyzkouším ještě nějaké další knížky od tohoto spisovatele. Ale určitě ji ještě chvilku nebudu číst svému synovi, aby neměl noční můry.

Liliana2006

Jedna z nejhezčích dětských knih. Kniha se mi ohromě líbila velmi doporučuji !!! Taky se mi moc líbila zápletka byla dost promyšlená takže jako super !!!!

ZuK1
27.12.2017

Nedávno jsme si povídaly se sestrou o oblíbených dětských knížkách, ke kterým samozřejmě patřily Děti z Bullerbynu, Mikulášovy prázdniny, Boříkovy lapálie a spousta dalších. Naprosto vyjímečné místo zaujímá Mluvící balík s úžasnými ilustracemi Adolfa Borna, který jsme však obě, narozdíl od našich dětí, četly až na prahu dospělosti. Podobně sestra hodnotila i Adolfen Bornem opět nádherně ilustrované Čarodějnice od Ronalda Dahla a já najednou nechápala, jak mi tato kniha mohla uniknout, přestože Dahlovy knihy se mi moc líbí. Tuto chybu jsem tedy okamžitě musela napravit a hned se do čtení Čarodějnic pustila.
Už dlouho jsem se u nějaké knížky nemusela od prvních stránek tolik usmívat, ale zároveň i nelitovat děti, které ji budou číst a živě si představovat jejich panickou hrůzu z každé paní, která by mohla být potenciální čarodějnicí.
Takže k hodnocení - úžasná knížka, u které se ale děti budou určitě hodně bát a dospělí si ji naopak hodně užívat ...

zupri
09.12.2017

Fakt strašidelné (musela jsem dočíst sama, děti odmítly) a fakt vtipné:-)

evindel
20.11.2017

Škoda, že som knihu nečítala ako dieťa, určite by som ju dokázala adekvátne oceniť. Originálny príbeh ako všetky od Roalda Dahla. Odporúčam detským čitateľom.

ThrisaManx
19.04.2017

Já jsem se ke knize dostala až téměř v dospělosti, kdy jsme ji ve škole převáděli na scénář a nacvičovali divadelní hru. Příběh pěkný, ale kdyby mi ho někdo přečetl jako dítěti, asi z něj mám noční můry, už nikdy nevlezu do vany a mám hrůzu z každé své učitelky nebo cizí ženské.

TipsyChipsy
13.03.2017

Tato kniha je pro moje děti klíčová. Dosti strašidelná, ale díky ní se naprosto přesně dozvěděly, podle jakých znaků se poznají v běžném životě čarodějnice. Děti potřebují dobré informace. Jsem zastáncem toho, že děti se potřebují bát, dělá jim to dobře a nevnímají to jako něco nepatřičného. Jen dospělí moc přemýšlí.

galadrielin
09.12.2016

Když se mě někdo zeptá na knihu mého dětství, automaticky se mi vybaví tato. Jako malá jsem ji četla několikrát, naprosto fascinovaná dějem, který mi sice naháněl hrůzu, ale byl tak jiný, že mi nedal spát. Knihu jsem dostala od tatínka - obrovského fanouška Kinga. Dodnes si spolu o Dahlových Čarodějnicích povídáme, nedá se na ně zapomenout!

Lessana
07.04.2016

Na Dahlov humor a štýl treba mať náladu a rozpoloženie. Je to veľmi svojská literatúra. :)

Rilian
17.10.2015

Pohádka hororového ražení. Na rozdíl od dnešních pohádek zde není eliminován prvek zla či není omezen, aby se ho děti nebáli, ale smáli. Hlavní čarodějnice skutečně nahání hrůzu. Velice oceňuji otevřený konec, není to zkrátka "a zazvonil zvonec..."

Petra2006
11.10.2015

Je to super kniha síce smutná ale super. Odporúčam knihu Matilda tiež od Roalda Dahla tá kniha je veľmi krásna. Matilda je aj sfilmovaná ale určite vás to neodradí si ju dočítať.

hrach
11.05.2014

Nikdy predtým som žiadneho Dahla nečítal a po Čarodejniciach viem, že to nebola posledná knižka od neho. Bolo to luxusné. Asi by som sa ako malý chalan z tej knihy miestami posral (zrejme už v úvodnom výpočte zmiznutých detí) aj mňa miestami trochu zamrazilo zo suchého až cynického popisovania vcelku desivých obrazov, nezvratnosti niektorých zmien a zaobchádzania s postavami (byť prvoplánovo nesympatickými). Čakal som v detskej knihy šťastný happyend, ktorý sa tak celkom nedostavil, no napriek tomu nenechal čitateľa (ani detského) smutniť. A aj týmto si ma kniha určite získala.

Karcoolka2210
20.12.2013

Ako som postupne čítala túto knihu, jej obsah sa mi zdal nejako povedomý, ale nemala som pocit, že som to niekedy čítala. Až keď som sa dostala k čarodejníckemu snemu, vtedy sa mi vynorila tvár Anjelici Houston a spomenula som si na film Čarodejnice, ktorý som ako dieťa videla. Som síce človek dospelý, ale pán Dahl má neuveriteľný talent a vtiahol ma do tohto príbehu jedna radosť. Jeho knihy sú skvelé a Čarodejnice to len potvrdzujú. Plánujem darovať túto knihu pod stromček môjmu synovcovi a som naozaj zvedavá, kedže nie je veľký čitateľ. Snáď aj jemu učaruje tento autor a začne čítať knihy ;)

Petrvs
23.06.2013

Ačkoliv mám Dahla hrozně rád a stejně tak specifický typ literatury pro mládež (řekněme takový typ, co se motá kolem SF/F/H), jeho Čarodějnice mě až tak neuchvátily. Z dětských knížek mě mnohem více oslovil Dahlův Danny nebo úžasné Matylda; co se týče "dětského horroru", dávám zase přednost Bakerovu Abaratu nebo Pristleyho "Příšerným příběhům".

Čarodějnice nejsou špatné, některé okamžiky a místo jsou přímo geniální (třeba narážka, že případná učitelka, která z tétio knihy právě předčítá dětem může být sama o sobě děsivá čarodějnice), ale někdy působí až příliš pohádkovitě a naivně... a pointa je ne mé gusto až příliš otevřená.

Thanyss
17.06.2013

Stále si pamatuji mrazení v zádech, když jsem jako dítě četla Čarodějnice. A četla jsem tu knížku stále znovu a znovu. Dodneška zaujímá čestné místo v mojí knihovně!

Renava
21.02.2013

Dahl ma svojimi detskými príbehmi asi nikdy neprestane prekvapovať a udivovať - jeho spisovateľská fantázia je (bola) schopná toľkej rozmanitosti a originality, že i dospelí (a možno zvlášť tí) sú nútení sa pozastaviť, pousmiať a často predýchať jeho neuveriteľne bizarné nápady, dotiahnuté do najmenšieho detailu, navyše typicky dahlovsky okorenené čiernym humorom, často nemálo drsným...
Z hororového príbehu (podotýkam, že pojem horor je tu vcelku na mieste) sa vyvinul dojímavý príbeh, ktorému dominuje "obligátny" boj dobra so zlom, avšak so zaujímavým záverom, ktorý sa značne vymyká z radu klasických rozprávkových happyendov. Napriek zmiešaným úvodným pocitom a obavám z desivých snov mojich ratolestí môžem povedať, že to bola síce zaujímavo drsná a miestami mierne "nechutná" detská literatúra, no na druhej strane vyvážená toľkými pozitívnymi protihodnotami, že v konečnom dôsledku v jednej veľkej a dvoch malých hlavičkách po sebe zanechala jeden obrovsky príjemný pocit - ako tomu bolo doteraz pri všetkom od tohto nášho obľúbeného autora.

i-v-u-l-a
28.10.2012

První kniha hororového rázu pro děti? Podle mého se autor toho zhostil dobře, i mně naskakovala v některých částech husí kůže a slzu jsem taky uronila. Význam pro děti? Ikdyž to s malým Lukem dopadlo jak to dopadlo, babička ho má i tak ráda, protože to je její vnuk :) Pěkná knížka

Verousek
13.06.2012

Nevím, jak to jinak mám říct - tahle kniha byla jiná...četla jsem ji jako malá a při čtení jsme měla husí kůži a přitom jsem si říkala, jak divný příběh je

studentik
09.06.2012

Dělal jsem na tuto knížku referát ve škole. Nato jak tady má vysoké hodnocení jsem čekal víc. Průměrná knížka.

alzbett
12.01.2012

Ako dieťa som bola z tejto knihy fakt dosť vydesená a dojatá zároveň a myslím, že som pri nej (ako pri jednej z mála kníh v živote) aj plakala - napriek tomu ju mám zafixované ako jednu z najlepších kníh.

kniholka
07.12.2011

Pamatuji se, co to se mnou udělalo, když jsem ji jako desetilatá poprvé přečetla. Opravdový dětský horor, u kterého mě mrazí dodnes...

zuzulique
20.09.2011

Jedna z najlepších detských kníh od Dahla, ale aj my dospelí si ich radi prečítame :-)

Zlatinka
16.09.2011

Senzační příběh, lepší než "moderní upíři".

Azizi
02.01.2011

Pre mňa najväčšia a asi aj najlepšia Dahlova detská klasika. Asi to bude i tým, že je to vôbec prvá kniha, ktorú som od neho čítala. Príbeh, ktorý dokáže dokonale zaujať, učariť, šokovať, prekvapiť i dojať.