Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

Neobvyklé, netradiční pohádky „nepohádky“ o zlobivých či jinak „nedokonalých“ dětech a jejich více či méně úspěšné výchově či převýchově. Trochu crazy a s notnou dávkou nadsázky, při které se pobaví děti i dospělí. Již samy názvy pohádek leccos napoví – Pohádka o líném Toníkovi, Pohádka o Bětce, které se zdálo všechno směšné, Pohádka o lakomé Dorotce, Pohádka o chlapečkovi, který při jídle mlaskal... V knize najdete celkem 14 pohádek, Pomocný slovník pro neposlušné děti a jejich rodiče, dále Test neposlušnosti a Přesvědčovací argumentář. Nedílnou součástí knihy jsou ilustrace v komiksovém stylu jednoho z nejznámějších současných slovenských výtvarníků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/105274/pohadky-pro-neposlusne-deti-a-jejich-starostlive-rodice-105274.jpg 3.960
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:

Lessana
03. listopadu

Túto knižku mám roky zafixovanú pre jej ilustrácie. Nesmierne mi pripomínali kresliarsky rukopis mojej sestry. Textov v nej som sa ale ako dieťa trochu bála...

marhoul

Miluji! Hlavně, když je poslouchám z CD, které namluvila Aňa Geislerová. Perfektní!

roso.mak

Nevím, pokud bychom chtěli výchovné moderní pohádky, museli bychom strašit děti něčím reálným. Strašit, že když se holčička nebude mýt, tak ji zavřeme do chlívku a budeme jí házet chleba škvírkou, nebude fungovat, když bychom měli za to na krku žalobu za zanedbání povinné péče.

Pokud vaše děti zlobí, přečtěte jim třeba Dítě zvané To, nebo něco podobného. Pak budou mít teprve pocit, že se mají vlastně hodně dobře.

Pokud chcete jen drsnější pohádky, zkuste nějaké klasické severské, nebo původní neupravenou verzi bratří Grimmů.

Liilith

Krátké příběhy o dětech, které odmítají respektovat své rodiče, nebo o těch, které mají nejrůznější zlozvyky a jejich rodiče je toho nemůžou zbavit. V knize najdeme například Lidku, která pořád žalovala, chlapce, který mlaskal při jídle, nebo například smradlavou Aničku, která se odmítala mýt. Žádnému ze zmíněných dětí ale jeho neposlušnost neprojde, pokaždé na ni nějakým způsobem doplatí.
Danglárovy mnohdy celostránkové a velmi barevné ilustrace, jakož i celková agresivní grafická úprava čtenáře upoutají na první pohled. Je tak docela možné, že dětský čtenář raději než po páčce joysticku sáhne právě po “té divné knížce” a právě Pohádky pro neposlušné děti mohou být prototypem knihy, která dokáže děti vrátit ke čtení. V době expresivní cool-dramatiky a krvavých počítačových her tak přichází cosi na způsob “cool-dětské knihy”, v níž se týrají zvířata, kde se zvrací, srká, směje na pohřbech a v níž jsou děti vycpávány vycpávači či odnášeny příšerou Özrottö.
Všech čtrnáct pohádek včetně příloh je psáno poklidným, srozumitelným stylem přesahujícím místy od populárněnaučného až k vědeckému (s. 114: “Institut pro výzkum dětské neposlušnosti zjistil, že kdybychom všechna muší křídla a nohy, které odtrhly dětské ruce, seřadili za sebe, vytvořila by se řada, která by naši Zemi obtočila přesně 3 789 458 9878krát.”) O dětských vrtoších a zlozvycích je zde pojednáno tak okatě ironicky, že snad ani obrázek laxní Věrky překonávající nástrahy světa stoickým dloubáním se v nose nemůže nikoho urazit. Kniha je při vší excentričnosti příjemně ucelená, a doufejme tedy, že se nedočká devalvace případným rozmělňujícím pokračováním, jak se tak často stává.

Tesinka_Laufey

Jednoznačně jedna z nejlepších pohádkových knížek. Příběhy jsou vtipné i když jsou dost "brutální". Dítě i rodiče v tom najdou to svoje. Navíc je kniha doplněna o úžasné ilustrace, které utkví v hlavě snad každému.

Jana283

Konečně humor, který jsme byli schopni pojmout společně celá rodina - rodiče i děti.

1.Agness
02. únoraodpad!

Tyto velice "netradiční" pohádky mě celkem šokovaly. A dost iritovaly. Neposlušné děti, se kterými si rodiče neví rady. Rodiče totiž hrají velmi pasivní roli, jen vzdychají a skákají kolem rozmazlených fakanů. Problém většinou nakonec řeší tím, že si zavolají doktora, odborníka na daný nešvar. Ten dítě buď odsoudí k záhubě, nebo si ho taky vezme s sebou. Rodiče jen sedí u stolu a třeba si na dítě někdy časem vzpomenou... vlastně jsou rádi, že to tak dopadlo.
Za mě naprosto bez nápadu, pořád ten stejný scénář, který mi navíc nijak nesedí. Přemýšlela jsem, co se autorovi asi stalo, že nemá rádi děti...

lenkaabooks
24.11.2017

Tak přesně toto jsem potřebovala. Odreagovat se, pokochat úžasnými ilustracemi, zlomyslně se usmívat :-)

DK197
24.09.2017

Takže... chápu, že už nejsem dítě. Chápu, že extrémní absurdní humor děti milují, ale toto? Příliš absurdity, příliš děsu, občas příliš překombinovanosti. A nepříliš dobrá slovní zásoba. Chápu, že děti také moc velkou slovní zásobu nemají, ale když některé pohádky hrají na to, že se tam stejná věta použije stokrát, trnou mi zuby. Nehledě na to, že jisté stejné výrazivo použily pohádky snad všechny. Chápete? A kdo nechápe, možná pochopí, až mu dojde, jak mu leze na nervy, kolikrát jsem použila sloveso chápat. Tak jsem totiž trpěla já u těchto pohádek.

Ale abych jen nekritizovala, absurdní humor občas pobavil a ponaučení by občas mohlo zabrat. Jenže občas víc jak 2 hvězdy nevynese.

kap66
04.09.2017

Touto knihou by měli všichni starší čtenáři (a nejen rodiče) proložit četbu "dospělých" knih. Zapomenete na zlý, nebezpečný a smutný život. Výborná, skvělá kniha. Hláškami z ní se s manželem častujeme dodnes.

lepoo
11.03.2016

Tarageľ opäť nesklamal. Rehotal som sa celú knihu ako besný. Je to jedinečný skvost na dušu. Bravoooo

Kakajko
31.03.2014

Podobné, ne tak drsné pohádky napsala Drijverová (Zlobilky, Nezbedníci) a bylo mi řečeno, že tento nápad v podstatě "vykradla". Ale tyto drsnější by na děti mohly zapůsobit lépe.

_sjuu_
28.05.2013

Knihu jsem četla asi v 8 nebo v 9 letech, hrozně mě bavila, přečetla jsem ji několikrát :)

Renava
23.09.2011

Kniha nemá chybu, určite sa na nej výborne pobavia rodičia malých nespratníkov (a dokonca i dospelí "nerodičia"!) a som presvedčená, že práve toto bol zámer autora, i keď oficiálne je kniha zaradená do kategórie rozprávok pre malé deti. V žiadnom prípade však nie je vhodná pre maličké deťúrence, ak, tak skôr pre tie väčšie, ktoré už dokážu ako-tak vnímať knižný humor s nadhľadom, pretože niektoré rozprávky sú doslovne tak trochu "hororové". Metódy, ako prinútiť malých lumpov k poslušnosti, či odnaučiť zlozvykom, sú skutočne netradičné a svojské.....myslím, že detskí psychológovia by s nimi mali menší problém :-))). Určite nie je ojedinelé, že mnohé z týchto "rozprávok" zanechajú v malých hlavičkách mierny chaos, kopu otáznikov, prípadne nočné mory - ako to svojho času bolo u nás.... našťastie sme to rozchodili bez ujmy na zdraví :-).
Odporúčam paradoxne hlavne dospelákom - ak sa chcete rozptýliť a pobaviť niečím netradičným, a to nielen na texte ale i na ilustráciách - toto je jedinečný materiál!

dzejnyka

Nenormálna kniha :-))) Okrem textov odporúčam aj detaily geniálnych Danglárových ilustrácií.