Tesinka_Laufey Tesinka_Laufey komentáře u knih

Duch z opuštěného domu Duch z opuštěného domu Robert Lawrence Stine

Nic zvlášť strašidelného to není, ale je to jeden z hezčích příběhů ze série. Konec byl pěkný, ale už ve čtvrtině knihy jsem věděla, jak se zápletka rozuzlí, takže celkem předvídatelné.

09.03.2018 4 z 5

Pozor na to, co si přeješ... Pozor na to, co si přeješ... Robert Lawrence Stine

Nejméně strašidelná knížka z celé série. Celkově působila dojmem, že do celé série ani trochu nezapadá. Navíc mi byla Sam strašně nesympatická, ještě víc než Judita. Příběh je pěkný, ale většina čtenářů asi po přečtení ostatních knih ze série Husí kůže čeká něco jiného.

08.03.2018 4 z 5

Irská kuchařka Irská kuchařka Mary Beth Keane

Knížka mě zlákala na příběh opravdové ženy, ale čekala jsem něco jiného...Spousta věcí se točila jen kolem vztahu Mary a Alfreda. Nelíbilo mi ani velké mezi různými událostmi, dost mě to mátlo. Příběh Mary je určitě pěkný a smutný, ale tady velice nešťastně zpracovaný.

08.03.2018 3 z 5

Půlnoční přízrak Půlnoční přízrak Robert Lawrence Stine

Příběh byl napínavý od začátku až do konce a vůbec mě nechtěl pustit. Nejvíc ze všeho oceňuji konec. Na podobný jsem nenarazila u žádné jiné knížky...

02.03.2018 5 z 5

Kletba egyptské mumie Kletba egyptské mumie Robert Lawrence Stine

Asi nejslabší knížka celé série. Na rozdíl od ostatních se pořádně příběh "rozjede" až na posledních dvaceti stránkách, což je velká škoda.

02.03.2018 4 z 5

Doplavat domů Doplavat domů Deborah Levy

Asi jsem měla příliš velká očekávání...Celou dobu jsem měla pocit, že autorka příběh dost odbila a vyhnula se spoustě věcem. Vadilo mi neustálé skákání z postavy na postavu. Jinak se mi příběh se mi v celku líbil.

01.03.2018 2 z 5

Líza Bublina Líza Bublina Jacqueline Wilson

Wilsonová mě nikdy neomrzí...U nikoho jiného jsem nenarazila na tak úžasně zvládnutý popis pocitů dítěte, které se najednou musí o svého rodiče dělit s někým jiným. Sice je Líza Bublina na můj vkus poměrně krátká, ale i tak je úžasná...

24.02.2018 5 z 5

Se(x)znam Se(x)znam Joanna Bolouri

Na tenhle typ knížek asi nikdy nebudu...V půlce jsem knížku odložila a už se k ní nechci vrátit.

24.02.2018 odpad!

Krev příšery Krev příšery Robert Lawrence Stine

Skvělý hororový příběh, který poděsí mladší čtenáře a staršímu ukrátí delší cestu vlakem...Vadil mi jen uspěchaný konec. Pokud by byl popsán na více stranách, byl by určitě mnohem lepší.

23.02.2018 4 z 5

Hororland Hororland Robert Lawrence Stine

Nic moc bych knížce nevytkla...Snad kromě konce, který byl zbytečně natahovaný dalšími událostmi, které si byly v celku podobné. Jinak je to můj nejoblíbenější příběh celé série.

23.02.2018 4 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Podle popisu jsem čekala něco úžasného...Něco, co se bude blížit Lolitě, ale Tampa se o ni nejspíš jen otřela. Místy se mi obral žaludek a měla jsem co dělat, abych se vůbec ke konci dostala. Navíc mě samotný konec hodně zklamal...

23.02.2018 3 z 5

Maska Maska Robert Lawrence Stine

Skvělý krátký horor pro mladší čtenáře...Navíc jsem s potěšením zjistila, že si příběh nepamatuju, takže jsem si ho mohla znovu pořádně užít.

22.02.2018 4 z 5

Úsměv prosím... příchází zlo! Úsměv prosím... příchází zlo! Robert Lawrence Stine

Četla jsem ji před léty a teď znovu...Dřív mi to připadalo jako naprosto úžasný a nervy drásající příběh, ale teď mě strašně rozčilovalo to neustálé ukončování kapitol v zásadních momentech. I přesto je to dobrý odrazový můstek ke čtení dalších hororů.

21.02.2018 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Většina povídek byla úžasná a u některých jsem litovala, že byly tak krátké. Pár povídek trochu pokulhávalo, ale ztratí se to, protože nejdou hned po sobě.

21.02.2018 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Dlouho jsem se Percymu bránila...Bála jsem se, že ho budu neustále přirovnávat k Harrymu, ale Rick dokázal nemožné...Percyho jsem si zamilovala hned od první stránky a stal se prvním kladným hrdinou, kterého jsem si oblíbila. Je v určitých věcech podobný Harrymu, ale pro mě je mnohem lepší. Teď se k němu stále znovu a znovu vracím. Jediný zápor vidím ve vývoji Lukova příběhu. Je velká škoda, že film tak pokazili.

15.02.2018 5 z 5

Úžasný díl jako předešlé dva. Oceňuji, že autorka popsala anorexii i bulimii. Tohle je přesně ten typ knížky, který by měl projít pod rukama co nejvíce lidem.

13.02.2018 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

V některých častech jsem měla pocit, že nečtu Joea ale Stephena. Místy byl příběh sice slabší a zbytečně táhlý, ale vcelku je úžasný a originální. Sice se dalo poměrně snadno odhadnout, kdo Merrin zabil, ale jiné věci se mi špatně odhadovali...Dokonce jsem chvílemi Merrin, kterou jsem měla od první zmínky ráda, nesnášela a přála jí, že skončila tak ošklivě. Nakonec to Joe naštěstí pro Merrin zachránil a nestala se z ní další nenáviděná postava na mém seznamu.

13.02.2018 5 z 5

Moje nejneoblíbenější část celé série. Alice se mi zdá dost podobná Christiane F. a celkově na mě celý její příběh působí jako zjednodušení příběhu z My děti ze stanice Zoo, ale i tak je skvělá. I přesto ji zbožňuju.

10.02.2018 5 z 5

Z pekla Z pekla Alan Moore

Komiks mě mírně zklamal...Ještě před přečtením jsem viděla film s Johnnym Deppem, který jsem si okamžitě zamilovala. Čekala jsem, že komiks bude podobný, ale je dost jiný. Líbí se mi téma, rozsah, kresby...Jen to počáteční zklamání z uvědomění, že film a kniha mají jen poskrovnu společných prvků.

10.02.2018 4 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Jedna z mála knih od české autorky, která mi přirostla k srdci. Pořád znovu a znovu se k ní vracím. Nechápu, jak se na tak málo stránek dokázala vejít taková spousta věcí.

10.02.2018 5 z 5