Tesinka_Laufey Tesinka_Laufey komentáře u knih

Divný dárek Divný dárek Jacqueline Wilson

Jedna ze slabších knížek od Jacqueline...Možná to bylo tím, že převládala pochmurná atmosféra a našlo se jen velmi málo momentů, které by potěšily. Navíc se mi ani moc nelíbil konec. Nejspíš to bylo tím, že jsem nebyla připravená na "happy end".

04.09.2018 4 z 5

Bec Bec Darren Shan (p)

Příběh není úplně špatný, ale prostě mi nějak nesedl ke knížkám, které jsem přečetla předtím. Pár věcí sice vysvětlil, ale dovedu si představit, že by to šlo i bez nich. Čekala jsem něco trochu víc po přečtení předešlých dílů.

04.09.2018 4 z 5

Nejlepší kamarádky Nejlepší kamarádky Jacqueline Wilson

Další úžasná knížka od Jacqueline, i když mě strašně mrzí ten konec...Znovu mě příběh dokázal rozesmát, rozesmutnit a udržel si mě od první stránky až po tu poslední.

01.09.2018 5 z 5

Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Eduard Petiška

V celku velice povedená knížka. Přestože řecké báje jsou mnohem poutavější i ty egyptské byly dost zajímavé. Jediný problém byl s mezopotámskými, který byly docela dost nezáživné.

31.08.2018 4 z 5

Massagre Massagre Darren Shan (p)

Už od začátku jsem měla pocit vyloženě "výplňkového" dílu, ale opravdu povedeného. Sice mi chvilku trvalo než jsem se začetla, ale po pár stránkách to šlo...Nic mě překvapilo, nenadešel žádný velký zvrat...Ale jsem velice spokojená.

31.08.2018 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Tohle je určitě jedna z knížek, ze které by si alespoň kousek měl přečíst každý. Vracím se k ní už poněkolikáté a určitě se ještě mnohokrát vrátím. Dokonce mi ani tak moc nevadilo, že část věcí chyběla...

28.08.2018 5 z 5

Démon a zloděj Démon a zloděj Darren Shan (p)

Začátek byl hrozně roztahaný a nebavil mě tolik jako u prvního dílu...Až poslední třetina knížky mě opravdu chytla a nepustila. Mrzí mě, že většina věcí se dala tak snadno odhadnout, ale možná mladším čtenářům všechna vodítka zamotají hlavy a je to pro ně těžší.

10.08.2018 4 z 5

Gigolo Gigolo Greg Golden

Neměla jsem moc velká očekávání, ale celá knížka byla velmi milé překvapení. Je dobře a velice poutavě napsaná. Není nijak složitá, člověk u ní může úplně vypnout a je to rozhodně jedna z lepších oddychovat. Navíc téma je samo o sobě dost zajímavé.

05.08.2018 5 z 5

Asterix I-IV Asterix I-IV René Goscinny

Po každém přečtení najdu něco nového a pokaždé se od srdce zasměju. Asterix je rozhodně jedna z postav, která nikdy neomrzí a je schopný zaujmout lidi různého věku.

03.08.2018 5 z 5

Miláčkové Miláčkové Jacqueline Wilson

Čekala jsem něco trochu jiného, ale i přesto Jacqueline nezklamala. Opět velmi milý příběh s trochou smutku, který umí pohladit po duši.

03.08.2018 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Jsem trochu zklamaná...Čekala jsem něco víc, především kvůli všudypřítomné chvále na Zeměplochu. Místy jsem se opravdu bavila a děj dobře odsýpal, ale většinou jsem se nudila. Možná by pomohlo rozdělení do kratších kapitol. Ale vyzkouším ještě pár dílů...

30.07.2018 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Konečně jsem po strašně dlouhé době narazila na hlavní hrdinku, která jen nekňourá nad svým osudem a půlku příběhu nevěnuje brečením nad tím, jestli toho nebo onoho chlapce. Začátek série je sice trochu táhlý a je v něm spousta informací, které jsou mírně matoucí. Většina postav je příjemná, ale třeba Glenda mi neskutečně lezla na nervy...

23.07.2018 5 z 5

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Moc často komiksy nečtu, ale ten od Gerarda jsem si nemohla nechat ujít. Musím říct, že v komiksovém světě se daří Gerardovi stejně dobře jako ve světě hudby. Nedokázala jsem se odtrhnout a nutně jsem ho potřebovala dočíst.

21.07.2018 5 z 5

První První Kiera Cass

Začátek byl opět v celku nudný a nepřinesl nic nového, ale naštěstí se to pak hodně zlepšilo. Konečně se začalo něco pořádného dít a jen mě mrzí, že některé věci nebyly víc rozepsány. Každopádně to bylo pěkné zakončení trilogie...

21.07.2018 4 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Krásný příběh, ale...Čím dál jsem byla, tím víc jsem si zvykla na Obrův jazyk a pletl se mi i tam, kde vůbec neměl být. Asi nejvíc se mi líbí, že v příběhu se objevila i královna, kterou mám hrozně ráda.

19.07.2018 5 z 5

Průšvihářky Průšvihářky Jacqueline Wilson

Jako každá knížka od Jacqueline se mi moc líbila...Jen se mi zdála taková až příliš krátká. Zdá se mi, že spousta věcí se vůbec nedořešila, třeba větší trest za šikanu nebo kam nakonec zmizela Linda a jestli se ještě někdy s Mandy potkaly.

19.07.2018 5 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Začátek mě ani trochu neoslovil a měla jsem chuť ji odložit. Navíc se mi zrovna moc nezamlouval počet sprostých slov na to, že je to knih pro mladší...Ale od prostředku začala být mnohem lepší. Sice mě rozčilovalo, že se zabývali více vlkodlaky než démony, ale pak se všechno pěkně spojilo. Určitě si přečtu i ostatní díly.

18.07.2018 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Čekala jsem, že mě bude bavit alespoň z poloviny tak jako první díl, ale dočkala jsem se jen jednoho velkého zklamání...Neustále fňukající a rozčilující se hlavní hrdinka, která se rozhoduje mezi tím a oním a pokud je s jedním, tak myslí na druhého, je opravdu neskutečně otravná. Dokonce tím svým neustálým fňukáním zastiňuje to, co je na ní dobré. Navíc celý díl byl v podstatě o ničem...Zaujaly mě jen dvě události, z nichž jedna byla hned na začátku a druhá až na konci.

17.07.2018 3 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Začátek je poměrně slabý, ale potom následuje úžasný příběh. Nemám moc v lásce natahování příběhu, které se objevilo i tady, ale tady se mi naopak moc líbilo. Navíc si dovedu představit, že mladší čtenáře dokáže pořádně vystrašit...

15.07.2018 5 z 5

Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích - 1. díl Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích - 1. díl Vítězslava Klimtová

Moc pěkná knížka. Popisy byly skvělé, ilustrace krásné...Určitě je to jedna z knih, která dokáže dítě zaujmout a vyvolat v něm pocit, že něco jako skřítkové, víly a další strašidla opravdu existují.

15.07.2018 5 z 5