TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Kristýna Sněgoňová - Krev pro divožeku

Počet strán: 489
Vydavateľstvo: @nakladatelstviepocha
Žáner: #fantasy #detektivka

Výborná druhá časť o českých špeciáloch a vilách.

Musím povedať, že táto druhá časť ma bavila možno kúsok viac ako prvá. Nielen preto, že tam nebol plačko Stolbenko hoci, keď sa tam zjavil bola som nakoniec rada ale preto, že tento krát sme do toho vhuply hneď od prvej strany.

Spoznávame novú policajtku Elišku, ktorá sa mi veľmi páčila, rázna ženská, ktorá si ide za svojím ale i napriek tomu nestratila rozum (našťastie)

Dúfam, že druhy krát už sa im podarilo nadobro prekaziť to čo prekaziť mali, keďže očividne si z prvej casti veľmi ponaučenie nezobrali

Ďakujem za poskytnutie #recenznivytisk v ramci #spoluprace @nakladatelstviepocha

Kniha č. 8/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #podporujemeceskeautory #kristynasnegonova #krevprodivozenku

#magickýsvet #tajomstvo #víly

Rusalky, žínky, meluzíny, divoženky, magicky nadané bytosti žijící na okraji moderní společnosti a stále si strážící svá tajemství před lidmi. Jenže s lidmi se to má tak, že tajemství nesnášejí a chtějí zjistit i to, co by pro ně možná bylo lepší nevědět. Eliška Blažková slouží prvním rokem na malém slezském oddělení Centrály speciálních činností a její snahou je právě jedno tajemství odhalit. Jak to, že dokázala sama zabít divoženku? Kde se v ní taková síla vzala? A jak to změní křehké soužití lidí a víl?

Vítejte ve špinavém světě víl, krve, staré magie, světě, který z Kristýny Sněgoňové udělal takřka přes noc hvězdu české fantastiky.

10.01.2024 5 z 5

Vianoce, zas Vianoce Vianoce, zas Vianoce * antologie

Kolektiv autorov - Vianoce, zas Vianoce

Počet strán: 417
Vydavateľstvo: @vydavatelstvohydra
Žáner: #horor #scifi #fantasy

Sbornik rôznorodych vianočných poviedok, ľúbite sci-fi, horor či fantasy?

Toto bola úžasná nalož - s každého rožka troška a spolu výborné dielo.

Samozrejme ako pri všetkých poviedkových knihách niektoré vás zaujmú viac niektoré menej, každý si nájde to svoje pravé orechové a nudiť sa rozhodne nebude!

Prinášam moje mini recenzie na tie ktoré sa páčili mne

Monika Kandrikova - Malá priamočna hudba - krásny príbeh o tom, že viera nikdy neumiera a jedno male úprimné želanie môže zmeniť váš svet

Ivana Molnárová Dubcova - Život na splátky - výborná fantasy, kde dobrý skutok môže znamenať i ztratenie vlastného života

Pavel Skořepa - Nešťastné a neveselé - Zimomriavky mám ešte teraz!

Lucia Braunova - Adventna návšteva - Táto bola úžasný psychotriler

Ivan Kučera - Mama - Ako môžu dopadnúť deti v zlých rukách?

Katarína Soyka - Demonikine Vianoce - pohladenie na duši vďaka upirom a diablom

Dakujem @vydavatelstvohydra za poskytnutie knihy v ramci #spoluprace ako #recenznivytisk

#kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #podporujemeslovenskychautorov #vianocezasvianoce

Obsah:

Zbierka poviedok, ktorú by ste si priali na Vianoce!

Jana Tabačková – Tri listy Ježiškovi
Monika Kandriková – Malá prianočná hudba
Anna Olejárová – Poľovačka na Santu
Miňo Tichý – Do nekonečna a ešte ďalej!
Ivana Molnárová Dubcová – Život na splátky
Ivan Kučera – Mama
Naďa Vojteková – Znamienko
Marián Kubicsko – Jožo Fero a Dedo Mráz
Patrik Slanina – Vianočná nakládka
Miro Švercel – Kde je Ježiško?
Katarína Soyka – Démonikine Vianoce
Lenona Štiblaríková – Aj v noci noc, aj vo dne noc, príďže mi voľakto na pomoc!

28.12.2023 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Martin Štefko - Nikdy se nepřestala usmívat

Počet strán: 222
Záner: #thriller

Tato recenzia sa mi píše ťažko, pretože jednoducho bez spoileru to nepojde...

Masova vrahyňa Alexandra? Alebo len obeť?

Príbeh, ktorý sa ťažko čítal, či už s pohľadu psychológa, z pohľadu vrážd a nakoniec aj zo samotného pohľadu Akexandy.

Začiatok knihy bol úžasný, poprava, ktorá sa vôbec nepodarila.

Dej, ktory mrazil! Doslova!

Koniec knihy?

Chcelo sa mi vrieskať, chcelo sa mi plakat, chcela som pomôcť!

Martin opäť stvoril svet nad ktorým krútite hlavou, nechápete, nerozumiete.

Hlavná postava bez emocii v jednom momente máte chuť jej nafackovat! Nech sa preberie! Prečo to robí?! Prečo?!

„"Jsem už pořádně unavenej bolestí, kterou slyším a cítím, šéfe. Jsem unavenej z cestování, z toho, jak jsem sám jako kůl v plotě. Věčně bez kamaráda, s kterým bych chodil nebo co by mi říkal, odkud přicházíme nebo kam jdem nebo proč. Jsem unavenej z toho, jak jsou lidi na sebe oškliví. V hlavě to cítím jako střepy. Jsem unavenej z každé situace, kdy chci pomoct, ale nemůžu. Jsem unavenej z toho, že jsem ve tmě. Hlavně je to ale ta bolest. Je toho moc. Kdybych to uměl ukončit, udělal bych to. Ale neumím" -John Coffey“

Prečo som použila tieto slová? Pretože Alexandra je náš John

Dakujem za tuto knihu @martinstefko bola uzasna a dakujem @goldendogbooks za zaslanie knihy v ramci #spoluprace ako #recenznivytisk

#kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #podporujemeceskeautory #nikdyseneprestalausmivat
#martinstefko

Obsah:

Robert Jenkins je uznávaný soudní psychiatr. Před sebou má případ, díky kterému už jeho jméno nikdy nezapadne. A přitom stačí jen mluvit a naslouchat.

Alexandra je obyčejnou ženou, která nikdy nestála v centru dění. Až doposud. Ocitla se ve světle reflektorů s krví na rukou. Alexandra je vražedkyně. Na svém kontě má 168 zabití.

Robert se těší na jednoduchý případ. Všechno je jasné. Alespoň do chvíle, než se s Alexandrou poprvé setká.

25.12.2023 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Oyinkan Braithwaiteova - Má sestra je sériový vrah

Počet strán: 213
Vydavateľstvo: @hostbrno
Žáner: #thriller #detektivka

toto bola paródia na Thriller?

Neviem čo by som k tomu viac dodala, jednanie hlavnej postavy bolo na hlavu, jednanie jej sestry bola čistá psychiatria ale okej no...

Ďakujem za stafetu aspoň som sa zasmiala Martin Petráš

Štafeta č. 112

#kniznastafeta
#kniznarecenzia
#recenzieTerka #milujemeknihy2 #stafetovyzavislak #masestrajeseriovyvrah

Obsah

#milostnytrojuhelnik #rodina #vraždy

Korede je zahořklá. Není divu Její sestra Ayoola je oblíbená a hezká, ale dost možná i šílená. Měla přítele, ale ten je teď po smrti. Stejně jako ti dva před ním.

Korede vytrhne od večeře vyplašený telefonát. Volá jí sestra Ayoola a Korede hned ví, co se od ní čeká: bělidlo, gumové rukavice, pevné nervy a silný žaludek. Tohle je třetí chlap, kterého Ayoola poslala do věčných lovišť prý v sebeobraně. Třetí tělo, kterého se bude Korede muset zbavit. V zájmu všech Nigerijců by měla jít na policii, jenže svou sestru miluje a rodina je přece na prvním místě.

Pak ale Ayoola začne chodit se sympatickým lékařem z nemocnice, kde Korede pracuje jako zdravotní sestra. Korede doktora Tadeho už dlouho miluje a nehodlá se smířit s tím, že i on skončí s kudlou v zádech. Jenže zachránit jednoho by znamenalo obětovat druhého

Do milostného trojúhelníku mezi Korede, Ayoolou a Tadem se vplétá obraz dětství obou sester, poznamenaný temnou vzpomínkou na krutého otce a jeho tragickou smrt. Nebo snad ne zase tak tragickou?

Román o lásce, o Lagosu a o tom, že krev je hustší než voda. A hlavně se hůř odstraňuje z koberce.

22.12.2023 2 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Ellison Cooper - V kleci

Počet strán: 420
Vydavateľstvo: #vendeta
Žáner: #thriller #detektivka

Výborná detektívka, výborný Thriller!

Tak skvelo prepracovaný dej, ktorý vymyslela táto autorka, to bolo niečo neskutočne!

Máyska, Egyptská či Grécka kultúra, študovanie mozgov sériových vrahov a hlavne prvotná vražda, to všetko vás zavedie do dychberúceho príbehu!

Sayer, úžasná neuropsychologička s nie ľahkým osudom sa vrhne na prípad sériového vraha, pátranie, ktoré nebolo vôbec jednoduché, stopy, ktoré nevedú nikam, strach o život, ktorý vás donúti pátrať so Sayer a odhaliť toho dokonale inteligentného vraha, ktorý sa zdá byť vždy o krok na pred!

A môj detektivny odhad opäť zlyhal ale bola som veľmi blízko

ďakujem za túto štafetu @knihy_s_marcelom a teším sa na ďalšie prípady Sayer!

Štafeta č. 110

#kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznarecenzia #recenzieTerka #ellisoncooperauthor #vkleci

#výskum #unesenéženy #sériovívrahovia #únosy #smrť

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.

Přichází anonymní zpráva o další dívce na pokraji smrti. Sayer závodí s časem, aby zachránila druhou oběť, ale brzy si uvědomí, že chytá vraha s nebezpečnou posedlostí.

A zabiják je blíž, než si myslela

17.12.2023 5 z 5

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Karin Novotná - Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech

Počet strán: 98
Žáner: #horor #fantasy

Opäť sa mi dostali pod ruku Zrnka temnoty

Pri Zrnkach máte istotu, že na málo stranách ste buď znechutený alebo vystrašený na smrť .

V pripade tejto knizôčky som mala pocit, že som sa dostala do sveta mimo realitu, kde sa bojim búrky, pretože neviem čo by v nej mohlo byť skryté.

Nevinne a smutne začínajúci dej malej hrdinky Beky sa pomaly prevrátil do hororového boja o život s tajomnými tvormi z búrkových mračien.

Čo myslite, podari sa Beky zvíťaziť?

Viac prezrádzať nemôžem lebo malý formát ale určite tuto knižku odporúčam, máte sa na čo tešiť

Ďakujem @karin.knihomolka, že si nám knihu poskytla do štafety a ďakujem za príjemnú dávku strachu

Štafeta č. 104

#kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #podporujemeceskeautory #ctuhoror #zrnkatemnoty #recenzieTerka #milujemeknihy2

Antonacia:

Víte, jak to chodí. Základka je jako zlý sen, obzvlášť když jste knihomolka na prahu puberty a vypadáte trochu jinak než ostatní. Snažíte se zapadnout, anebo těch pár let alespoň přežít. Rebeka věří, že už ji nic nepřekvapí. Pak se ale ukáže, že tu největší bitvu má teprve před sebou.

Stačí jedno podivné setkání a už nikdy se nebude dívat na oblohu jako dřív. V bouřkových mračnech se totiž ukrývá něco daleko temnějšího než déšť, hromy a blesky. Proti čemu vlastně bojuje? A existuje způsob, jak to zastavit?

Možná si nakonec bude přát, aby ta bouře nikdy neskončila

28.11.2023 5 z 5

Slovenský nářez: Antologie nejlepších autorů slovenské fantastiky Slovenský nářez: Antologie nejlepších autorů slovenské fantastiky * antologie

Úžasná fantasy kniha plná skvelých poviedok od slovenských autorov.

Milujem tieto poviedkové knihy, kde sa nesústredíte len na jeden dej ale na x ďalších.

Najviac ma zaujali poviedky od Michal Hvorecky, Leona Štiblarikova, Katarina Soyka a Janko Iša.

Určite však treba vyzdvihnúť i ostatných autorov, ktory dali kus zo seba a zapojili sa do tejto skvelej Antológie.

Ja to hovorím stále, že naši autori sú častokrát nedocenený a nie len naši samozrejme i tý český.

Preto ďakujem @nakladatelstviepocha
, že ste takto krásne spravili ten najlepší výber slovenských autorov a snáď sa dočkáme i českého nářezu.

Teraz trosku spoileru a mojho komentu k poviedkam ktoré sa mi páčili najviac

Michal Hvorecky - Neviňátko - síce moc neľúbim tieto postapo vecičky ale tato poviedka si ma získala

Leona Štiblarikova - Krvava grilovačka - vyborna poviedka s RPG tematikou, toto je druhy krat čo som sa dostala k takejto "teme" a veľmi sa mi páči

Katarina Soyka - Smrt je jen začátek - na túto poviedku som sa tešila najviac - upíri, čarodejnici - juch Katka brnkla na moju najviac oblubenu fantasy strunu a tuto poviedku som si uzila do sytosti (p.s. tesim sa na Lokaja)

Janko Iša - Žoldnier - veľmi mi to pripomínalo Zaklínača a musím povedať, že tento Žoldnier bol poprdeli dobrý a keby existovali kéris i u nás, som potetovaná od hlavy až po päty, takto mi musia stačiť len moje "obyčajné kerky"

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Čo by ste povedali na detektiva, ktorý meria dva metre ms na sebe hordy svalov takže pohľad naňho naháňa strach, má zrejme veľký nedostatok emócií až by som povedala, že nuly a k tomu všetkému je to novodobý Sherlock Holmes?

Áno , áno taký je detektív tejto úžasnej knihy Hank Giorgio, hneď v úvode ma dostal a jeho "emóciami nabitá" povaha ma dokonale zabila.

Musím povedať, že po prvotnom šoku, že by táto kniha mohla byť azda poviedkova ma našťastie následné strany ubezpečili, že to tak nebude a mňa dostal dej!

Vražda za vraždou, vyšetrovanie za vyšetrovaním, nejasné súvislosti, ktoré však Hank zmakol s prstom v nose!

Jeho "suchý humor" nad ktorým som sa vážne zasmiala a jeho parťáčka a nadriadená Larisa, ktorá bola jednoducho číslo, dotvárali nad celou knihou úžasný celok, ktorý troška nadľahčoval nad celou morbidnosťou knihy.

A otázka, tý, čo ste čítali.. Napadlo vás, že je Hank taký charakter? či už na začiatku alebo na konci knihy?

Predsa len nemôže byť úplne "ekočná vyschlina"

Sešívance: Druhý steh Sešívance: Druhý steh Honza Vojtíšek

Ďalšia nálož od goldendogu v podobe hororových poviedok, niektoré boli lepšie niekto slabšie a niekto, že wau!

Přijela pouť, tati skvele popletenie mysle

Když je připravená výborne spracovanie duchariny a bdsm

ghtrdh

Brandon kruté a brutalne

Neotáčej čo dokáže strach?

Jezero Vassor veľký potenciál

M-ma čakala som kustik iný zaver

Fulciho dech zombie apokalypsa

Otloukej se, bábovičko... fu, toto bolo že fu, zimomriavky

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

Ja som spokojná, za mňa dobrá detektívka s výbornou zápletkou.

Časti čo sa až tak veľmi týkali Tobiasa by som vypustila aj keď samozrejme byť tam mali a myslí, čom mi cvaklo až keď som knihu zavrela ale určite by som ich osekala.

Ako píše čast kde bolo myslenie vraha a riešenie prípadov som hltala lebo sa mi to veľmi páčilo (nie niesom zvrhla a ani nadšenec bdsm) ale bolo to skvelé, hlavne tým že autor sa doslova nesral s tým odľahčiť text alebo byť miernejší či v podobe vraha či v podobe vyšetrovania.

Koniec a rozuzlenie bolo pre mňa, že čo? Zisťujem, že by som nemohla byť detektív lebo vždy tipujem niekoho iného

ďakujem za knihu v štafete

07.11.2023 4 z 5

Písně pouličního metaře Písně pouličního metaře Dustin LaValley

Horor? Thriller? Či obludna surovost a nechutnost.

Autor nas privádza v knihe k trom poviedkami kde je jedna hororovejsia než tá druhá.

Ale horor nie v zmysle duchariny ale v zmysle detailných popisov masakrov, blbych náhod a občasneho dvihania žalúdka.

Spinner
Že uff, toto bolo fuj. Jeden vezen na úteku , partia u taborku a jeden veľmi ale že veľmi nechutný človek. No dvíha sa mi žalúdok ale výborne napísaná poviedka

Jako vzít ditěti bonbóny
Aká je pravdepodobnosť, že pri lúpeži v dome natrafíte na psychpata? No v tomto príbehu veľmi veľká

O(d)zbrojení
Kam je až človek schopný zajst kôli výhre? Hry o život v masakri

Zůstanou jen skvrny Zůstanou jen skvrny Ross Jeffery

Ross Jeffery - Zůstanou jen skrvny

Děsivý příběh dvou bratrů, Judea a Kylea, jejichž životy jsou zničeny ve chvíli, kdy umírá jejich matka. Nemají ani čas truchlit, protože za dveřmi už čekají strýcové, kteří s nimi mají vlastní plány. Dětská nevinnost má být navždy ztracena.

-----

Musím povedať, že zo začiatku som si myslela, že kniha bude o niečom inom ale teda toto mi bohato stačilo!

Opäť sa pýtam, akých zverstiev sú ľudia schopný ? Čo to dáva ich chorej myslí? Vnímajú vôbec ako veľmi tým ubližujú?

Veľmi smutný príbeh a za všetko čo Jude urobil som mu držala palce a v myslí som ho nabádala : Len poď, to zvládneš! Musíš to urobiť aby si uľahčil svojej duši a pomstil sa za všetky hriechy svojich bližných!

Veľmi silná kniha!!

Určite však neodporúčam slabým povahám!

Ďakujem za knihu v štafete

----

-Ještě ne, dokud nebude moje povinnost splněná a náprava sjednána, ale doufam, že brzy budu moct z tohto místa odletět, jako fénix povstanu z popela svého života.

----

-Svět je temné misto bez kormidla.

----

-Jsem fénix zrozený z popela svého dřívějšího života. Jsem soud. Jsem posel smrti.

Misery Misery Stephen King

Stephen King - Misery

Pocet strán: 312
Vydavateľstvo @knihybeta
Žáner: #horor #thriller

Čo môže byť najhoršie pre spisovateľa?

Rozhodne šialený fanúšik!

A takým jedným extra prípadom ja naša Annie, milá teta v stredných rokoch, zachrankyna A totálny magor! A to nehovorím len o psychockom terore ale aj o tom fyzickom, už som mala mocit, že ju bavi Puaula pomaly pripravovať a rôzne časti jeho tela

Každou jednou stranou som sa len modlila aby ho nezničila ešte viac ako sa jej to darilo.

Paula som obdivovala za to, že pristúpil na jej požiadavky a hlavne, že bol schopný pod takým psychickým nátlakom písať knihu.

Ku koncu knihy som si hovorila to dáš bud zabije ona teba alebo ty ju! A za skúšku pri tom všetkom čo mu urobila nič nedá

Čo myslíte? Kto z koho?

Posledný boj bol krutý a dobre premyslený! lenže Annie je nezmar...

Dej bol výborný, napínavý, totálny psychický nátlak!

Za #spolocnecitanie
Lucie Svobodová
@marta_and_books
Anastázia Gorčošová

Kniha č. 144/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #stephenking #misery

#spisovateľ #manipulácia #posadnutosť

Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou najde Paula po těžké havárii jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného „léčení" ho přiměje, aby psal pokračovaní Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky jejím šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jaké si neuměl představit ani v těch nejděsivějších představách.

Stephen King dokázal mistrně vyvolat atmosféru strachu a vytvořil přesvědčivé postavy, text dokořenil suchým sarkasmem a doplnil autentickými postřehy ze zákulisí spisovatelského procesu.

08.06.2024 5 z 5

Zpovědi Zpovědi Kanae Minato

Kanae Minato - Zpovědi

Počet strán: 206
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #edicevendeta
Žáner: #thriller

Veľmi zaujímavá kniha, myslím, že asi aj moja prva od autora s tejto krajiny.

Samozrejme Japonských hororov mam napozeraných dost, ale kniha bola moja prvá.

Musím povedať, že docielenie psychologického nátlaku tu bolo dokonalé.

Zničiť život niekomu ako pomstu za to, že zničil zivot dieťaťu bolo výborné a hoci sa hlavna postava, mama zavraždenej ubrala touto cestou, krásne sa dalo vidieť ako velmi pracuje psychika a ako jedna veta, dokáže zničiť toľko životov.

Trošku ma však zarazilo ako sa všetky detské postavy chovali tak dospelo, nehovorim, že 13-rocne deti sú úplne tupela, ale neverim tomu, že dokážu takto uvažovať ako dospelí, pri všetkých ich myšlienkach som mala pocit, že čítam o 20 ročných

Ale kniha sa čítala veľmi dobre, bola veľmi zaujimavo písaná, keďže sme sa vracali do minulosti, bolo veľmi zaujímavé čítať o tom ako jedna jediná vec dokáže zmenit budúcnosť toľkých ľudí

Za #spolocnecitanie a #tymthriller v #dobrachallenge24 ďakujem
Eliška Staňová Michal Nožička Jitka Dudychová Jana Šamšová Domča Zugarová Lucie Benešová Lucie Reková Vlčková

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2

Obsah:

„Manami zemřela. Ale nebyla to nehoda. Manami byla zavražděna. A její vrahové jsou mezi vámi.“Poté, co Júko Moriguči, třídní učitelka 7.B základní školy S, zrušila své zasnoubení, se jejím jediným štěstím stala její čtyřletá dcera Manami.Ta ale tragicky zemřela na školním pozemku, a tak se Júko rozhodla ze školy odejít. Nejdříve si její žáci ale musí vyslechnout její zpověď. Vypráví příběh, který vyvrací vše, co si mysleli, a uvádí do pohybu svou ďábelskou pomstu.Tou ale román Zpovědi teprve začíná. Matka oběti, rodina vraha, spolužačka či vrah osobně, ti všichni vyprávějí o událostech několika měsíců a postupně odkrývají šokující okolnosti jedné tragédie a jejích následků. Spravedlnost, trest, zoufalství, mateřská láska a konfrontace jedné učitelky s jejími žáky, která navždy změní jejich životy a ohrozí bezpečí celé školy

18.05.2024 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Katee Robert - Neonoví bohové

Počet strán: 330
Žáner: #erotika #romantika
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #edicered

Ak by ste v tejto knihe hľadali prvky fantasy, tak ju nájdete jedine v menách hlavných či vedľajších postáv a v meste, ktorom žijú ( len pre prípad, keďže, niekde ukazuje žáner fantasy)

A poďme na recenziu.

Na to aky je to žáner ma kniha neskutočne bavila!

Ak by ste čakali Olymp ako taký a bohov, tu ich nenájdete, za to tu nájdete bájnú 13 v podobe ľudí, 12 z nich v čele s Diom, ktorý ovládajú vrchnému mesto a Hádes, ktorý vládne dolnemu mestu.

A potom tu máme Persefonu, ktorá sa vzoprie rozkazom a zdrhne do spodného mesta a tu uz sa odvíja linka plná sexu a plánovania pomsty a útoku.

Dej bol ultra rýchly a veľmi ma bavil, vtipne prestrelky medzi Persefonou a Hadesom boli zábavné, zisťovanie kto je s kým bolo výborné a posledné kapitoly boli plné akcie, čo ma bavilo úplne najviac!

Veľmi sa teším na druhú časť, pretože prvá skončila šťastným koncom, takže rozmýšľam, čo sa tam mohlo po...

Za štafetu ďakujem @andelske_knihy

Štafeta č. 173
Kniha č. 108/2024

#recenzieTerka
#kniznastafeta #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #kateerobert #neonovibohove #kniznizavislaci

Obsah:

Miláček společnosti, Persefona Dimitriouová, chce uprchnout z ultramoderního města Olymp a začít znovu daleko od zrádné politiky Třinácti domů. Ale celý sen se vypaří v okamžiku, kdy ji matka bez varování nechá zasnoubit s Diem, nebezpečným vládcem temného města s nablýskanou fasádou.

Persefoně nezbývá nic jiného, než prchnout do zakázaného dolního města a uzavřít ďáblovu dohodu s mužem, kterého považovala za legendu… s mužem, který ji dovede do světa, o jehož existenci neměla ani zdání.

Hádés strávil celý svůj život ve stínech a vůbec netouží vystoupit na světlo. Když však zjistí, že mu Persefona může nabídnout střípek pomsty, po níž celá léta prahne, pomůže jí – za jistou cenu. Ale každá bezdechá noc, kterou stráví propletený s Persefonou, v něm probouzí tak silnou touhu, že je ochotný rozpoutat válku s celým Olympem, jen aby si ji udržel…

04.05.2024 5 z 5

Pomiluj smrt Pomiluj smrt Veronika Fiedlerová

Veronika Fiedlerová - Pomiluj smrt

Počet strán: 128
Vydavateľstvo: Nakladatelství Golden Dog
Žáner: #fantasy #horor #erotika

Veľmi zaujímavá knižka s drsným, brutalnym a bizarným príbehom.

Luisa, ktorá si ide privyrobiť do mesta k sesternici, sa hneď v úvode stretne zo sériovým vrahom... ale ..

Aký je jej príbeh?

Veľmi sa mi páčilo jej vyrozpravanie sa, čo bolo pred a čo bolo popri.

A oboje bolo brutálne.

Určite by som jej odporučila nejaky psychoterapiu, fakt, dievča, to, že ťa niekto odmietne neznamená, že máš po ňom skočiť

Kniha sa čítala veľmi dobre, Luisine myšlienkové pochody ma veľmi bavili a boli naozaj vtipne.

Dielo ako celok bol tiez dobrý, až na ten koniec ten by som očakávala iný ale proti gustu ..

A som rada, že táto štafeta išla ako #autorskastafeta , preto ďalujem všetkým stafetarom, ktorý knihu prečítali a ďakujem autorje Veronika Fiedlerová , že nám knihu poskytla

Kniha č. 102/2024
Štafeta č. 170

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #ctuhoror #zrnkatemnoty #goldendog #veronikafiedlerova #pomilujsmrt #skbookstagram #podporujemeceskeautory

#vraždeniežien #brutálnavražda

Rakousko-Uhersko, počátek dvacátého století.
Ve městě Mährischfurt řádí psychopatický vrah, porcující lehké děvy. Právě sem přijíždí hledat službu Aloisie Margetzin, obyčejné děvče z horské vísky.
Místo nadějných vyhlídek ji však hned první noc čekají potíže. Smrt se jí lepí na patu protézy a doprovází na každém kroku. Možná proto, že to není Luisa, kdo by se měl bát. Má totiž tajemství, s nímž se nikomu nesvěřila, a neví, jestli ji samotnou nezničí dřív, než to udělá Řezník.

24.04.2024 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

C. J. Tudor - Upálené dievčatá

Veľmi zaujímavá kniha, troška nadprirodzena, sem tam nejaka ta mrtvola a veľká záhada pri ktorej mi padli usta ked sa dostala napovrch.

Reverendka, ktorá dostane dočasne miesto na fare v malom mestečku, obyvatelia, ktory su zomknuty , farar ktory si to pred ňou hodil, dve dievčatá, ktoré sa objavuju v kostole.

Zahada, ktorá sa pomaly odhaľuje.

Kniha sa mi páčila dej rýchlo plynul ale chybalo mi tam trošku viac možno toho nadprirodzena a mozno tej detektívnej časti

Za štafetu ďakujem Marcel Purma

Kniha č. 91/2024
Štafeta: 166

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #cjtudor #upalenedievcata

#minulosť #zmiznutie #upálenie #smrť #samovraždy #tajomstvo

Vitajte v dedinke Chapel Croft. Pred päťsto rokmi tu na hranici upálili osem protestantských mučeníkov. Pred tridsiatimi rokmi bez stopy zmizli dve miestne tínedžerky. A pred dvomi mesiacmi vikár miestnej farnosti spáchal samovraždu.

Reverendka Jack Brooksová je slobodná matka, ktorá vychováva štrnásťročnú dcéru a bojuje s výčitkami svedomia. Do Chapel Croft prichádza s túžbou nájsť pokoj a začať nový život. Namiesto toho však nájde miesto zahalené tajomstvom a čudný darček na uvítanie: starú súpravu na vyháňanie diabla a lístok s tajuplným citátom: „Nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, nič nie je utajené, čo by sa neprezvedelo.“

Čím lepšie Jack a jej dcéra Flo spoznávajú dedinu a jej čudných obyvateľov, tým hlbšie ich miestni vťahujú do svojich roztržiek, tajomstiev a podozrení. A keď sa Flo v starej kaplnke stane svedkyňou znepokojujúcich výjavov, napokon pochopí, že sú duchovia, ktorí sa nemienia odobrať na večný odpočinok.
V dedine, kde všetci majú čo chrániť, je každý nejako spojený s krvavou minulosťou, a pravda nemusí priniesť nič dobré.

16.04.2024 4 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Monica O'Rourke - Utrpení těla

Pocet strán: 148
Žáner: #horor #erotika

Milé dámy, milý páni a všetci , ktorých ešte bavia moje recenzie.

Uvažovala som či ohodnotím túto knihu hviezdami alebo radšej nie, pretože táto kniha je nielem, že 18+ ale dala by som ju mozno aj 100+ pretože tym násť ročným by mohla obohatiť život o par kuskov hnusu (sorry, ešte nemate rozum realne a normálne uvažovať)

Táto kniha je hnus hnusov , sexualneho nasilia do takej mieri, ze som mala chuť zvracat každú jednu stranku , každé jedno slovo a každé jedno písmeno!

Takže naozaj pre silné žalúdky.

Trištvrte "poviedky" si hovorite nie, bože, prečo, bež, zomri radšej a štvrť knihy si hovorite poď dievča! To dáš! Ty na to máš!

Takže nakoniec po tej poslednej štvrtine knihy som si povedala, že toto ai zaslúži plný počet, pretože to je všetko co očakávam od zvráteného hororu!

P.S. na zvyšné dve poviedky aj keby mali byť o ružových poníkoch som uz fakt žalúdok nemala.

Kniha č. 88/2024
Štafeta č. 164

Za štafetu ďakujem @keboska

#recenzieTerka
#kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #ctuhoror #milujemeknihy2 #skbookstagram #monicaorourke #utrpenitela #goldendog

#chudnutie #mučenice #strach

Zoey se svou postavou nebyla nikdy spokojená. Nic si nenalhávala, byla tlustá. Chtěla si jen koupit knihu o hubnutí. Třeba by to tentokrát vyšlo. Třeba… Jenže stačilo jedno setkání a pak tma. Když se probudila, ocitla se na odtučňovací kúře, kterou si nedokázala představit ani v nejtemnějších snech. Strach. Znásilnění. Mučení. Bestialita. Nevěděla, co ta slova znamenají. Teď to poznává z první ruky. A bude toho ještě víc… V knize najdete nejen román Utrpení těla, ale také povídky Jasmín a česnek a Experiment s podstatou lidství. Která z povídek vámi otřese víc? Přinášíme vám na český trh americkou autorku, jejíž jméno si budete pamatovat. Jen málokdo je tak brutální jako Monica J. ORourke.

14.04.2024 5 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

T. J. Klune - Pod šeptajícími dveřmi

Počet strán: 380
Žáner: #fantasy
Vydavateľstvo: @nakladatelstvimetafora

Ako by som zhodnotila tuto knihu?

Ako jedno veľké posmrtne dobrodružstvo, či niečo veľké, čo človeka donúti zamyslieť sa nad tym ako žije a ako by mal žiť.

Wallence, chlapik, ktoremu by som z otočky jednu svihla, pre jeho zlosť a tak zlu povahu a náturu, že keď dostal infarkt, nuž zatliesklala som smrti.

Potom tu máme Mej a Huga, dvoch ľudí, ktorý pomáhajú na druhú stranu, dvaja ludia s tak obrovským a laskavym srdcom.

Nelsona a Apollona dvoch nerozlučných parťákov bez ktorých si neviem knihu predstaviť.

Dej, ktorý bol zábavný, smutný a veľmi ťažký a záver pri ktorom mi veru ukápla i slzička.

Keď si dáš s niekým čaj prvý krát si cudzinec.
Keď si dáš s niekým čaj druhý krát si návšteva.
keď si dáš s niekým čaj tretí krát si rodina.

Za štafetu ďakujem @monicahorakova77

Kniha č. 79/2024
Štafeta č. 161/1

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #kniznastafeta #stafetovyzavislak #skbookstagram #milujemeknihy2 #tjklune #podseptajicimidvermi

#duch #lgbtq+ #užívanieživota #podstataživota #doterajšíživot #duchovia #smrť

Nikdy ho nemáme dosť, všakže? Času. Domnievame sa, že ho máme celú kopu, no keď na tom skutočne záleží, nikdy ho nemáme dostatok. Postupne na to prichádza aj Wallace v príbehu, ktorý je veselou, desivou, ale pritom láskavou spoveďou o živote strávenom v kancelárii a o smrti strávenej budovaním domova, priateľstva a lásky.

Vitajte v Cháronovom prievoze! Čaj je tu horúci, koláčiky čerstvé a mŕtvi práve prichádzajú. Keď si zberačka Mei príde vyzdvihnúť Wallacea z jeho vlastného pohrebu, začína mať podozrenie, že by mohol byť mŕtvy. Zoznámi sa však s Hugom, majiteľom zvláštnej čajovne, ktorý mu sľúbi, že mu pomôže prejsť na druhú stranu. Wallace len ťažko prijíma fakt, že je definitívne mŕtvy. Ani po smrti nie je pripravený opustiť život, ktorý však dovtedy ledva žil. Napokon získa týždeň na to, aby prekonal samého seba a za sedem dní úplne nanovo prežil celý svoj život.

04.04.2024 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Eva Brykner - Beze stopy

Počet strán: 181
Vydavateľstvo: @booklabsk
Žáner: #triler

Táto tenká knižôčka vás pripraví o kľudný spánok.

Čo je najhoršie pre rodinu?
Strata otca
Čo je následne najhorsie pre matku?
Stráta dieťaťa.

Hneď v úvode vhupneme do deja - Nora príde o manžela o rok neskôr jej niekto unesie dieťa.

Ale KTO?

Dieťa samo neodíde - má pol roka - môže to byť sused? Suseda? Syn? - tieto otázky si musí klásť vyšetrovateľ, ktorému je pripad zverený.

Podarí sa mu to však? Alebo vyjdú na povrch nečakaná udalosti, ktoré nás dostávajú hlbšie a hlbšie až sme tak podozrievavý, že si myslíme, že samotné dieťa je výplod fantázie alebo, ze za to môžu všetci!

Za mňa dokonalý psychologicky triller s tak nečakaným koncom, ze mi klesla sánka a povedala som si , ČO TI JE*E?!

Ďakujem dievčatá za #spolocnecitanie
Neni nad to mať tolko spoluvyšetrovateľov

Evženie Pavelová

#kniznarecenzia
#kniznizavislaci
#skbookstagram #milujemeknihy2 #evabrykner #bezestopy #podporujemeceskeautory

Obsah:

I když nikoho nevidíte, nikdy nemůžete s jistotou vědět, že jste sami.
Malé město obklopené ze dvou stran lesem. Jedna zlomená žena a nejedno ukryté tajemství.

Noře se hroutí svět. Nejprve přišla o manžela a nyní ztratila to nejcennější, co jí po něm zbylo. Najednou bez pozvání přichází dny, kdy neví, komu věřit. Někdy si není jistá ani sama sebou. V této chvíli není zřejmé, kdo je na její straně a kdo jí potají podkopává pevnou půdu pod nohama. A největší otázkou zůstává, kolik obětí už polapil Černý les. Objevují se stará tajemství, která měla zůstat navždy pohřbena.

24.03.2024 5 z 5