TeriLin1111 TeriLin1111 komentáře u knih

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Bylo to fajn, ale nic co by mě vystřelilo do vzduchu. Zjišťujeme že každý má motiv se navzájem pozabíjet, ale kdo teda že to vlastně umřel? To se dozvíme až na konci, což moc nechápu. Kdyby mi to bylo řečeno hned na začátku, aspoň bych mohla přemýšlet nad vrahem, jenomže takhle jsem poslouchala akorát problémky bohatých lidí. Ne že by mě to nudilo, četlo se to rychle. Jenom jsem asi čekala něco mrazivějšího. Atmosféra ale byla docela dobrá.

27.05.2023 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala. Super oddechovka. Nebylo to nic světoborného, ale aspoň se to dalo číst a neštvalo mě to (jako spousta jiných romanťáren). Hlavní hrdinové mi byli vcelku jedno, ale jsem ráda, že jejich vztah aspoň prošel nějakým vývinem a neskočili na to hned v druhé kapitole :D Možná se mi to jenom zdálo, ale přišlo mi, že kdykoliv se hrdinové snažili o nějakou plnohodnotnější konverzaci, Hanna to hned stočila k sexu. Kromě tohohle to bylo fajn, ve svém žánru jedna z lepších knih. Asi nebudu číst celou sérii, ale pustím se do třetího dílu, který mě zaujal.

27.05.2023 3 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Upřímně, kniha mi nepřinesla nic nového. Ale ta poslední povídka byla fajn. Sice trochu slaďák, ale proč ne :)

05.12.2022 4 z 5

Orange. Kniha první Orange. Kniha první Ičigo Takano (p)

Komentář k celé sérii:
Šla jsem do toho s tím, že se mi to bude hoodně líbit, a naštěstí je to tak. Nějaké díly byly slabší ale jinak jako celek hodnotím hodně pozitivně. Nečekala jsem jak moc mi to bude připadat melancholické, tahle nálada se táhne celou sérií. Všechny hrdiny jsem měla moc ráda, až na tu hlavní hrdinku která mi dost často lezla na nervy. Ale aspoň to nebyla žádná slečna dokonalá. Taky se mi moc líbilo prolínaní časových os, a dodatkový šestý díl, kde se něco dozvíme z jiného úhlu pohledu. Zkrátka a jednoduše, pokud máte možnost si to přečíst, tak do toho jděte, třeba vám to i něco dá, a uvědomíme si, že času je hrozně málo.

14.08.2022 5 z 5

Všechna ta těla Všechna ta těla Kendare Blake

Nájezd byl dobrý, ale pak to šlo z kopce. Marie se rozhodne, že svůj příběh řekne Michaelovi. Až na to, že jí to trvá fakt dlouho a leze to z ní, jak z chlupatý deky. V podstatě se skoro nic nedozvíme, čekala jsem aspoň nějaký boom na konci ale nedočkala jsem se. Spatlanina skoro o ničem, zklamání.

14.08.2022 1 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Hrozně moc mě baví ten námět, ale na mě tam bylo málo napětí. Předpokládám že se to více rozjede v dalším díle, tady se spíš seznamujeme s postavami a s celkovým fungováním tohoto světa. Některé pasáže mi přišly zbytečně moc popisné, ale určitě dám šanci dalším dílům. Jsem moc zvědavá jak se to celé vyvine.

24.06.2022 4 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Jak je napsáno zezadu na knize: je to dost podobné seriálu gossip girl, ale ve sci-fi prostředí. Byla to vcelku fajn věc, akorát by to možná mohlo být o něco kratší, a ocenila bych, kdyby tam bylo více popsané to prostředí, které mi přišlo jako dobrý nápad. Nevím, jestli se dočkáme dalších dílů, ale v podstatě to jde i jako standalone.

17.06.2022 3 z 5

Stargirl Stargirl Jerry Spinelli

Ano, ten příběh je místy přehnaný. Kdyby se to odehrálo v reálu, asi by to bylo trochu jinak. Ale je to jen fikce, tak co. Mě se tady asi nejvíc líbil ten styl psaní. Spoustu nádherných přirovnání, občas možná až trochu "poetické"? Způsob, kterým hrdina místy mluvil o Stargirl byl prostě krásný. Celkově mi tahle kniha přišla jako jedna velká metafora. Rozhodně vás donutí přemýšlet, ne jen o popularitě.

26.05.2022 4 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Miloučká věc, kterou si ráda jen tak prolistuju. Krásná kresba i použité barvy, nezobrazuje žádná extra romantická gesta, nýbrž malé roztomilosti. Spousta tady píše jak je to naivní, ale vezměte si, že autorka čerpala ze svého vlastního vztahu, takže ano, takové vztahy existují. A pokud ten můj nebude vypadat takhle, then I don't want it :D.

26.05.2022 4 z 5

Příhody soudního patologa Příhody soudního patologa Hans Bankl

Byly tam nějaké pasáže které mi přišly spíše dějepisné. Nicméně ta lékařská část se mi líbila a i jsem se něco dozvěděla. Pokud vás tohle téma zajímá, tak vás to bude bavit.

10.01.2022 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Fajnová odpočinková kniha od které dostanete to, co čekáte. I když vlastně je fakt, že jsem čekala lépe vykreslenou Vánoční atmosféru, které tam na můj vkus bylo málo. Postavy se mi nijak extra do paměti nezaryly, ale i tak zvažuji přečtení volného pokračování, protože Olivia byla vcelku sympatická. Celkově je příběh velice naivní ale plusové body dávám za prostředí velké rodiny a za zmínku mého milovaného seriálu The office :D

27.12.2021 3 z 5

Jedno obyčejný léto Jedno obyčejný léto Mariko Tamaki

Krásný a pohodový příběh o začínající pubertě, se kterým se nejspíš spousta lidí ztotožní. Moc se mi líbily použité barvy a vykreslená atmosféra.

14.11.2021 3 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Zakončení této "série" se mi líbilo. Nebyl to nejlepší díl, za mě pořád vede ten první, ale tenhle byl lepší než druhý. Poznámky nahoře stránek byly až ke konci, a líbilo se mi, jak autorka povídala o své cestě za svým vysněným povoláním, a jaké všechny skvělé ale i špatné věci jí potkaly.

07.09.2021 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Četla jsem už podruhé a je to prostě boží. Tentokrát se doufám konečně dostanu ke zbývajícím dílům. Výborně vymyšlené, hlavni hrdinka úžasná. Myslím si že tohle nejspíš už stejně všichni četli ale kdyby náhodou, určitě vám to doporučuji. Skvělá sci-fi, která má samozřejmě v sobě něco z reality, a sem tam se najde i dobrá myšlenka.

07.09.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Tak jsem se nakonec rozhodla že čtvrtému dílu dám plný počet.... Na tomhle dílu rozhodně něco je... působí možná víc temně a "dospěle"? Rozhodně mně to tak přišlo, nebylo tam už tolik muckacích scén, a autorka se tady zabývá několika vážnými tématy. Opravdu mě překvapilo jak moc jsem si tuhle sérii oblíbila, všechny postavy ke mně nějak přilnuly.... Moc se těším na poslední díl (po kterém mi dost možná bude smutno z toho že už je konec) a taky na knížku Solitaire! Škoda že ostatní spin-offy na tuto sérii nevyšly v češtině :( Já bych se s těmito postavami určitě ještě někdy ráda potkala, myslím si že Darcy a Tara nebo Tao a Elle by si zasloužili vlastní knihy. No uvidíme co autorka vytvoří příště :D (jinak tohle bylo poprvé co jsem to četla na tumblru, tak doufám že jsem nepřeskočila žádnou stránku haha)

28.08.2021 5 z 5

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Taková pohodová detektivka pro mládež typu hlavní hrdinka ze sebe dělá detektiva. Já mám tyhle knížky na léto ráda a tohle byla fakt pohodička. Konec mě v jednu chvíli napadl ale nečekala jsem že se to nakonec fakt stane. Hodně mě překvapil vztah mezi rodiči a jejich dětmi a co všechno se tam odehrávalo (prášky atd.). Hodně čtivě napsáno, přečetla jsem asi za dva dny.

31.07.2021 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Ano je to knížka u které prostě víte jak dopadne, ale Kasie West má tak hrozně čtivý styl psaní! Jenom jsem se koukla a najednou vidím že už jsem za půlkou knížky. Toto je moje druhá knížka od autorky, četla jsem Kluka odvedle který byl fajn, ale tohle se mi líbilo o dost víc. Najdete tady klišé (např. kluk kterej nemá rád závazky) ale co u této autorky obzvlášť oceňuji je, že její knížky vůbec nepůsobí takovým klišoidním dojmem. Jako oddechovka na pláž a k bazénu super.

27.07.2021 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Já to prostě miluju. Konečně jsem se k téhle knížce dostala a strašně moc jsem se na ní těšila. Možná se vám může příběh zdát jako pro děti, vzhledem k tomu že jsou tam víly atd. ale nenechte se zmást. Určitě (pokud máte rádi fantasy) bych knížku doporučila i dospělým čtenářům. Víly jsou nemilosrdné a občas podlé. Na téhle knížce se mi líbilo prakticky všechno. Svět byl úžasný, krásně vymyšlený. Oba hlavní hrdiny jsem měla ráda už od začátku. Ano Cardan je sice blbeček, ale pokud máte rádi romantickou linku "Od nenávisti k lásce (enemies to lovers)", tak mi věřte, že si ho taky oblíbíte. Co se Jude týče, tak jsem jí měla taky hodně ráda, což mě docela překvapilo, vzhledem k tomu že spoustu lidí psalo, že je dost nesympatická (ale má to být autorčin záměr). Vůbec nechápu, já jí měla ráda hned od začátku, do tohohle příběhu se perfektně hodí :D. Celkově příběh byl super, stalo se tam pár věcí které jsem nečekala (i když pár spoilerům jsem se taky nevyhnula). Romantická linka byla super, přesně to co jsem si přála, ale zároveň se mi líbilo že na ní není postavený celý příběh. Je tam i politikaření a zkrátka o téhle knížce budu básnit asi ještě nějakou dobu. Doporučuju absolutně všem, za mě asi jedna z nejlepších fantasy ever, a určitě zatím nejlepší knížka, kterou jsem přečetla za tenhle rok.

27.07.2021 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Tuhle knížku jsem měla na seznamu už docela dlouho a když jsem pak viděla, jak hrozně populární je v zahraničí a všichni jí doporučují jak je to skvělé a že u toho brečeli, tak jsem po ní sáhla. A upřímně, nejsem nijak extra zklamaná ale moc ten hype okolo téhle knížky nechápu. Je fajn že to má docela krátké kapitoly, takže to strašně rychle uteklo. Celkově se mi hodně líbil styl psaní, zároveň z toho sálá taková letní atmosféra, a zároveň něco temného a nepříjemného. Líbila se mi spousta myšlenek, a témata na které autorka poukazovala, jako chamtivost atd. Konec se se mi líbil, nečekala jsem ho. Celkově knížka vůbec nebyla špatná, akorát nechápu tu popularitu, myslím že jsou lepší knihy. Ale na léto super.

11.07.2021 3 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Tohle bylo moje první setkání s autorkou a nejsem nijak zklamaná. Od knížky jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Příběh který není nějaké mistrovské dílo ale ani vás vyloženě nezklame. Jako pohodové čtení to bylo fajn. Jediná věc kterou jsem jakoby nechápala, bylo proč se hlavní hrdinka tak moc bála aby jí někdo neviděl v make-upu nebo hezkém oblečení? Chápu že nejsem v její situaci takže nevím jaké to je. Ke knížce nevím úplně co napsat, asi to nebude příběh který se mi zaryje hluboko do paměti ale na oddych fajn. Hlavní postavy byly taky fajn. Jedna věc kterou na knížce opravdu oceňuji je, že přes to že to byla romantika tak to nebylo (kromě konce) žádné velké klišé ani přehnaně romantické. Styl psaní autorky mi vyhovuje, hodně rychle se to čte, takže se nejspíš podívám na její ostatní knížky :)

26.06.2021 3 z 5