tereza94 tereza94 komentáře u knih

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Knihu jsem přečetla za jeden den, děj byl svižný a rozhodně jsem se nenudila. Konec mě překvapil. Rozhodně si přečtu i další knihy od autorky :-)

19.04.2018 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Jednoduchá, odpočinková četba. Četla jsem převážně na cestách v busu nebo v metru, případně mezi učením na zkoušky. Příběh je jednoduchý a srozumitelný, zápletka není složitá, přesto mě ta kniha bavila a výborně jsem si u ní odpočinula.

03.01.2018 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kniha mě velmi bavila, děj svižně utíkal a závěrečné rozuzlení mě překvapilo. Je to příjemná oddechovka na dovolenou nebo na pracovní týden, kdy člověk potřebuje vypnout. Myslím, že se ke knize ještě někdy vrátím a rozhodně ji doporučím příbuzným.

23.08.2017 5 z 5

Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky Hana Parkánová-Whitton

Krásná a velmi čtivá knížka, která popisuje Karla IV. i z jiného úhlu pohledu, než jen jako obratného vládce.

15.12.2016 5 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

výborná kniha, už se těším na další od této autorky

28.04.2015 4 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

Ze začátku se mi četla dobře. Ke konci už to byla taková blbost, že jsem jen přeskakovala a snažila se zjistit, jak to dopadne.

07.03.2024 2 z 5

Země snů Země snů Nicholas Sparks

Z počátku jsem si říkala, že to bude asi zklamání. Jedna z dějových linek mi připadala nudná, ale na konci jsem se nemohla odtrhnout. Všechno do sebe krásně zapadlo. A ten konec miluji

26.10.2023 5 z 5

Marie Antoinetta: Strmý pád Marie Antoinetta: Strmý pád Juliet Grey

Musím říct, že kniha mi otevřela oči. Dřív jsem si myslela, jaká byla Antoinetta namyšlená slepice, ale příkoří a ponížení, kterými si musela projít ke konci života bych nikomu nepřála. Knihu jsem chvílemi odkládala, protože mi bylo do pláče. Rozhodně doporučuji celou sérii všem, kteří mají podobně jako já, zkreslený pohled na ni a na Ludvíka.

07.12.2020 5 z 5

Léčba psem - Pět voříšků před vraty Léčba psem - Pět voříšků před vraty Dagmar Morenová

Skvělá kniha ze života s pejsky.

27.09.2020 5 z 5

Úžasná kniha o silné a odvážné ženě.

18.04.2020 5 z 5

Pakistanská princezná Pakistanská princezná Monika Wurm

Původně jsem si myslela, že to bude romantická oddechovka, ve které se evropská dívka zamiluje do pákistánského muže. To se i celkem potvrdilo, až na pár věcí které mě vadily. Úplně naivní a možná až blbá hlavní hrdinka opravdu stála za to. Nic jí nedocházelo. Popis pákistánské kultury měl dle mého názoru dost chyb. 3* dávám jen za snahu napsat něco nového než typický vztah šéf a sekretářka a za šťastný konec se snahou uzavřít i příběhy ostatních postav.

07.02.2020 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Krásná oddechovka. Už se těším na další díl.

14.03.2019 5 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Krásná oddechová knížka, vůbec mi nevadilo, že se místy podobala spíš červené knihovně než válečnému románu. S chutí jsem si při ní odpočinula a přišla na jiné myšlenky.

03.10.2018 4 z 5

Útěky Útěky Josef Škvorecký

Velmi zajímavá kniha, která popisuje život jedné úžasné ale naivní herečky. Za lásku bohužel platila velmi vysokou cenu, jsem moc ráda, že tato doba je pryč.

23.09.2018 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Kniha mě úplně pohltila. Konec mě překvapil a nečíst konec ve škole, asi bych si i poplakala. Doporučuji všem

01.03.2018 5 z 5

Aféry princezen Aféry princezen Linda Rodriguez McRobbie

Knížka poskytuje zajímavý pohled na život princezen. Je super, že zmiňuje i množství méně známých, mimoevropských dívek v kontextu jejich doby.

04.12.2017 5 z 5

Prokletá Prokletá Anna Maria Scarfó

Kvalitu knihy zvyšuje to, že je psána podle skutečné události, která se bohužel stala velmi mladé dívce. Je děsivé, že ještě poměrně nedávno bylo něco takového možné ve vyspělém světě. Rozhodně by byla kniha jeste lepší, kdyby v ní byly více vyjádřeny pocity a bylo to psáno hlubší formou.

31.07.2017 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Úžasná kniha, nemít jiné povinnosti neodložím a přečtu na jeden zátah. Ani jedna stránka mě nenudila :-), jsem ráda, že mám v knihovně hned nachystané další díly.

02.02.2017 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Milé, oddychové čtení, které krásně přibližuje běžný život herečky :-)

24.04.2016 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

výborně napsaná knížka, zajímavě popsané psychologie postav a konec, který jsem nečekala. :-) za mě super

14.06.2015 5 z 5