Tereza137 Tereza137 komentáře u knih

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Co k tomu dodat? Opět zvrácené, krvavé od první do poslední stránky, brutální, nechutné a přitom tak úžasné, akční a napínavé čtení! Někdy se až stydím říkat, že se mi autorova tvorba líbí, jak je zvrácená a brutální, přesto hltám každou stranku a miluju každou jeho knihu ...

30.05.2022 5 z 5

Cela Cela Benjamin Oliver

Fuuuuu... Musím říct, že to byla jízda! Jediné, co bych k této knížce dodala je to, že je až neskutečné, co všechno technologie a moderní doba je schopna zapříčinit, a jak je schopná zničit i to, co byste si mysleli, že ani nejde.

Jediné, co bych vytkla je to, že kniha dle mého mohla být drsnější a brutálnější (více detailních popisů z Loopu, Bloku a pokusech, které prováděli na vězních).

Naopak musím pochválit, že i když je to YA, tak kniha ve mě zanechala myšlenky v tom ohledu, že raději budu žít "pod kamenem," než žít v moderním světě, jak si to představuje tady pan autor.

A ten konec? Trochu mě mrzí, že nás autor nechal si vlastní konec domyslet a spojit si to s myšlením a psychikou hlavního hrdiny... Na druhou stranu, proč ne, ať si každý vlastní konec (a jak tu knihu chápe čtenář sám) domyslí.

Knihu rozhodně doporučuji. Za mě krásné 4*/5* a doufám, že bude pokračování!

24.05.2022 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další skvělá knížka od pana autora. Cartera mám vážně hrozně moc ráda a jeho sérii už čtu po druhé.

Opět se setkáváme s vyšetřovalskou dvojicí Huntera s jeho kolegou Garciem, kteří vyšetřují další brutální případ. Mě místy i celkem dost mrazilo, když jsem si představila, že se u mě doma skrývá nějaký psychopat, který mě chce unést a zabít dost drastickým a bolestivým způsobem.

Knihu jsem si vcelku užila, nenudila jsem se u ní a měla i husí kůži z některých pasáží. Bohužel za mě ale asi nejslabší kniha ze série, ani nevím, čím to bylo. Možná mi vadila ta soukromá vyšetřovatelka Mayersová, která se tam dle mého moc nehodila a dále mi vadily cliffhangery skoro na každém konci kapitol.

Za mě ale stále dost dobré 3*/5* a určitě knihu doporučuji!

19.05.2022 3 z 5

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Strašně zajímavý příběh o muži, který každé ráno jde na střechu s tím, že spáchá sebevraždu a říká si několik důvodu, proč skočit ze střechy a nebo neskočit. Nesnáší, když je někdo šťastný a usmívá se, protože se vyžívá v utrpení a smutku jiných lidí a když je člověk šťastný, tak se mu jakkoliv snaží ublížit...

Bohužel pro mě se příběh hrozně vlekl... Třeba až od 100. stránky začal být nějak zajímavý, začalo se tam konečně něco dít. Kdyby autor zašel ještě více do psychického mučení Cillianovych obětí a ještě více se autor zabýval psychologii, tak bych byla opravdu hodně spokojená.

Konec knížky byl fajn, s tím jsem problém neměla.

Knihu určitě doporučuji, nemůžu říct, že ne. Číst se to dá, napínavé to je, nepříjemné pocity v tom ohledu, že nikdy nevíte, jestli jste doma sami, to také splňuje. Takže si knížku určitě přečtěte.

13.05.2022 3 z 5

Božská hra Božská hra Danny Tobey

V knize se setkáme se skupinkou inteligentních hrdinů, kteří mají školní IT skupinu a říkají si Vindokátoři. Jednoho dne jeden člen ze skupiny objeví na internetu hru s názvem G.O.D, a přemluví jeho kamarády, aby se s ním do hry zapojili... Hra se hraje přes speciální virtuální brýle... Hráči jsou normálně v reálném světě, ale přes brýle vidí svět hry.

Hra jim slibuje hory doly. Když hru poslechnou, splní jim jejich přání, ale když hru neposlechnou, nebo udělají něco, co je proti pravidlům, tak je potrestá v reálném světě (zabije je, mučí je, či jim nějak fyzicky ublíží)...

Nápad příběhu se mi líbil, zpracování také skvělé a opravdu čtivé. Do knihy se mi moc nechtělo, protože jsem nevěděla, co čekat, ale nakonec jsem opravdu hodně mile překvapená.

První půlka knihy byla opravdu čtivá, nemohla jsem se odtrhnout. Ale sakra, co ta druhá půlka? Co se stalo? Příběh najednou měl spád, nebyl čtivý, strašně se táhl, hodně (dle mého) detailních a zbytečných popisů. Prostě toto mě donutilo vzít tu hvězdičku. Další věc, která mě donutila dát jen 3,5*/5*, bylo to, že co má samotný autor za problém s Trumpem? Chápu jeho názory a výroky, ale také nechápu některé urážky, nadávky atd... Něco bylo už opravdu přes čáru...

Konec knihy - Za mě byl hodně fajn. Opravilo to moje zklamání z druhé půlky knížky. A musím říct, že jsem byla překvapená, jak hra má všechno do posledního detailu připravené a je vždy krok napřed...

Určitě si knihu přečtěte, rozhodně za to stojí, moje hodnocení knihy je lepší 3,5*/5*. Kniha zabaví, zasmějete se, ale také se zamyslite nad tím, jak je online svět zlé místo.

05.05.2022 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět další úžasné dílo se sympatickou dvojicí vyšetřovatelů. Napínavé, krvavé, sadistické - zde pan autor ukázal, že umí zajít do opravdu velkých detailů, utrpení, mučení a velice podrobných popisů vražd, psychologie a vyšetřování.

Vrah byl odhalen až na konci knihy a do té doby jste neměli tušení, o koho se jedná. Konec knihy byl docela dojemný.

Co knize vytýkám (a proto nedávám 5*/5*), je to, že se občas příběh táhl a ubíral se do větších detailů, které nebyly podle mého vůbec potřeba.

Za mě jinak obrovský palec nahoru, autor nezklamal a těším se na 3. díl.

26.04.2022 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Řekla jsem si, že po roce si přečtu tuto sérii celou znovu a musím říct, že je to ještě lepší, než první čtení! Vím sice, kdo byl vrah, vím, co se v knize odehraje, ale absolutně mi to nevadilo a v ničem nebránilo, spíše naopak!

I když už jsem vraha znala, stále mě to překvapovalo, co všechno byl ochoten udělat, a kam až byl ochoten zajít. Více jsem se v tom čtení zaměřila i na jeho postupy a opět to bylo dokonalé, všechno to do sebe nakonec zapadlo.

Prostě Chris Carter opět nezklamal a vím, že všech jeho 11 knih je naprosto famózních .

18.04.2022 4 z 5

#Murdertrending - Chci vidět popravu v přímém přenosu #Murdertrending - Chci vidět popravu v přímém přenosu Gretchen McNeil

Opravdu úžasná kniha, prvně jsem nechtěla dávat vůbec 5* a proč jsem nakonec dala plný počet?

Ze začátku dával ten příběh smysl, vše jste pochopili, ale od půlky už vůbec. Všechno bylo nakousnuté, o všem jste pořád museli přemýšlet, jak to autorka myslela, proč je to tak a ne jinak. No, ale těch posledních 50 stránek?? Všechno to do sebe zapadlo, všechno začalo dávat smysl a to mě úplně ohromilo. Tento typ žánru fakt mám hrozně moc ráda a je až neuvěřitelné, co kvůli posedlosti jste schopni udělat.

Sice tam byly otravné postavy, ale to je v každém YA žánru a tady se to hodilo, protože i ta protivná postava se nakonec zachovala tak, jak bych nečekala. Úplně všechno mi začalo na konci dávat smysl a to bylo úžasné. Tleskám...

Knihu rozhodně doporučuji všemi deseti!

13.04.2022 5 z 5

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

Jak moc jsem se na tuto knihu těšila a jak moc mě zklamala?

Kniha mě absolutně nezaujala, žádné popisy jednotlivých postav, žádné popisy míst. Prostě tady máte hlavní hrdinky Kate a Helene a to Vám musí stačit. Tady máte objevenou jeskyni kanibalů, různé útesy, farmy a to Vám musí stačit, žádný bližší popis nedostanete.

Děj? Přečetla jsem 200 stránek a nikam se autor absolutně nedostal. Už na 50. stránce jsem věděla, že autor absolutně nemá šanci natáhnout příběh na zhruba 420 stránek a dávala jsem si otázku neustále dokola: O čem sakra chce psát a proč to neustále protahuje? Některé části byly úplně zbytečný, zmatený a v ději jsem se ztrácela, někdy jsem se musela vracet, abych vůbec zjistila, kde se hrdina nachází a proč se tam nachází. Co jsem sakra? Hercule Poirot? Abych tady luštila, co se autor touto myšlenkou snaží popsat? Proč ty postavy jsou najednou tady na tomto místě a v další části jsou zase úplně jinde? Nápad knihy je opravdu vážně skvělý, ale potenciál bohužel nevyužitý...

Musím ale uznat, že jedno místo, kde jsem měla husí kůži bylo, ale tím to haslo.

Hodně jsem četla ohlasy na to, jak tato kniha je hororová, jak je brutální, nechutná atd... Ale reálně v jaké části? Ano, nějaké popisy jednotlivých nástrojů pro kanibaly tady byly a jak je využívali, ale tím to skončilo.

Jsem strašně, ale vážně strašně moc zklamaná a naštvaná. To už jsem byla sice i u jeho knihy Rituál, ale alespoň tam byly hodně dobře vykreslené místa a postavy, mělo to spád a nějaký děj, který pěkně odsejpal (teda první půlka, o té druhé se vyjadřovat nebudu). Ale tady tato kniha? Děj skoro žádný, postavy a místa vůbec nijak vykreslená nebyla a bohužel jsem to musela u dvousté strany vzdát, protože jsem se fakt nudila, absolutně mě kniha nebavila.

To je snad úplně první kniha, kterou odkládám a vážně mě to nehorázně mrzí...

Hvězdu dávám jen za ten obal, který jako jediný mě zaujal, bohužel...

06.04.2022 1 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Zde se už setkáváme se samotným Thomasem a Teresou. Jejich dlouhé roky strávené ve ZLOSINu. Od začátku jejich mladí, kdy jim bylo sotva 5 let, až do jejich šestnácti let, kdy jsou vyslání do samotného Labyirntu. Dozvídáme se v tomto díle celý detailní popis toho, jak vytvořili celý Labyrint, co bylo jejich záměrem, více se tady dozvídáme o viru, o samotném ZLOSINu, a jak se vlastně daří prvním Placerům, kteří byli poslání do Labyrintu...

Za mě má kniha opět hodně slabých a zdlouhavých míst, kdyby byla kratší třeba o 50 stránek, vůbec by to neuškodilo. Jinak rozhodně skvělá knížka, která Vám ještě víc doplní mezery ze série Labyrint a dovolí Vám pochopit fungování toho celého postapokalyptického světa.

Rozhodně do série prequelů jděte. Hodně věcí se dozvíte, které vůbec v knize řečené nebyly. Dozvíte se příběhy Teresy a Thomase a samozřejmě i ostatních hrdinů (Minha, Newta,...). Za mě to bylo povinné si přečíst už jen z důvodu pochopení celé Erupce, Raplů, Rmutů a dalších těchto věcí.

03.04.2022 4 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Jako milovník série Labyrint, jsem si prostě nemohla nechat ujít prequel. No a moje pocity? Hodně smíšené...

Od začátku je tam akce, akce, akce a ještě jednou akce, až do poslední stránky knihy. Nemohla jsem se do toho začíst, podařilo se mi to až někdy od 150 stránky, kdy ten příběh začal být zajímavý a napínavý.

Děj mi připadal někdy strašně zdlouhavý, některé části byly zbytečné, postavy nebyly nějak promyšlené a některé jejich chování bylo zcela nepochopitelné.

Dozvěděli jsme se v tomto dílu, proč vznikla Erupce a Raplové a důvod toho vzniku mě tedy fakt zaujal a donutil mě přemýšlet, jak je možné, že vláda v roce 2028 dokáže vymyslet a vytvořit umělý virus, který měl důvod, jaký měl.

Za mě knížka nakonec byla opravdu fajn. Konec byl hodně smutný a to, co se dočtete v epilogu mě zaskočilo a překvapilo.

Těším se už na druhý díl, co se bude odehrávat ve ZLOSINu, kde bude samotná Tereza s Thomasem a jejich budování Labyrintu.

Této knize dávám 3,5*/5*.

29.03.2022 4 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

1. Díl - Útěk 5/5*
Hned od první stránky mě kniha chytla, nemohla jsem přestat číst. Bylo tam tak akorát akce. Skvěle promyšlené postavy, ač na mě jich bylo až moc, a s postupem času jsem začínala bohužel zapomínat kdo je kdo. Tento díl má v sobě hodně zvratů a nečekaných událostí. Na konci jsem i uronila slzu a vážně mi bylo líto, jak první díl skončil.

2. Díl - Spáleniště zkouška 4/5*
Opravdu hodně napínavý začátek ve kterém hned od začátku nechápete, co se vlastně děje, protože všechno Vám začne zapadat až za nějakou chvíli. Vyskytují se zde nové postavy, kterých bylo také hodně a myslím si, že byly i zbytečné. První půlka knihy byla opravdu na 5 hvězd, bohužel v druhé půlce knihy mi některé věci přišly hodně zbytečné a autorovu myšlenku jsem moc nepochopila. Dále se v tomto dílu setkáváme se zradou a poučením, že i když Vám je někdo blízký, neznamená to, že s Vámi chce táhnout za jeden provaz. Konec knihy už byl na mě takový až moc překombinovaný.

3. Díl - Vražedná léčba 3 a půl/5*
Začátek opět zajímavý a hodně napínavý. Hodně akce (asi nejvíce z celých dvou předešlých dílů) možná až moc a některé činy hlavních postav byly až moc hloupé a pro mě nepochopitelné. Bylo zde i setkání se starými postavami, což mě upřímně uchvátilo a hodně překvapilo. První půlka knihy opět byla na 4 hvězdy, ale pak se to začalo moc kompilovat a některé pasáže tam vůbec být nemusely. V posledním díle jsem také uronila pár slz, jelikož mě mrzelo, jak se to vše vyvinulo. Konec celé série za mě byl opravdu skvělý, podle mého lepší být ani nemohl.

Shrnutí celé série, hodnotím 4/5*
Za mě určitě úžasný dystopicky příběh, který s hlavními hrdiny prožívate od začátku do konce. Hodně originální a čtivé. Nejvíce se mi líbil jejich slang, který si mezi sebou vytvořili. Rozhodně doporučuji všemi deseti, a kdo má rád YA, akci, dystopii, knihy, které jsou napínavé od začátku do konce a nevíte do poslední stránky jak to dopadne, příběh, kde uroníte pár slz a nervy, které si musíte držet na uzdě, tak do této série rozhodně jděte!

19.03.2022 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Konečně jsem dočetla tento peckovní thriller (pro mě první španělské dílo). Musím uznat, že opravdu ta četba stála za to.

Hlavní postavy, tedy rodiče ztracené tříleté holčičky, byli celkem sympatičtí, občas mi hráli na nervy, protože jejich chování v některých částech bylo opravdu na hraně, což se samozřejmě dá čekat, když se někomu ztratí dítě.

Děj rychle ubíhal, neměl moc slabých částí a hlavně Vás nenechal knihu odložit!

Děj je rozdělen do několika krátkých kapitol (minulost a přítomnost), které se neustále prolínají a pomalu a postupně začínají vysvětlovat všechno, co se děje, proč se to děje a kde se malá Kiera nachází. Bála jsem se, že se v těch kapitolách budu ztrácet, ale byly skvěle popsány i odděleny (přesné datum a čas kde a kdy se daná kapitola odehrává).

Konec byl silný a všechno do sebe krásně zapadlo. Za mě doporučuji určitě knihu všem, kteří mají rádi detektivní a psychologické příběhy a pro lidi, kteří rádi čtou o tom, jak funguje systém v USA.

Knize dávám krásných 4,5*/5* a těším se i na očekávaný seriál na Netflixu.

24.02.2022 4 z 5

Za mě další úžasná Kingovka. Fakt nemám co vytknout. Kniha přesně vyobrazuje psychologii malé holčičky, která se ztratila v lese a snaží se zde přežít a najít cestu ven.

Děj odsýpa a je napínavý, žádné zbytečné detaily, všechno je plynulé a 192 stran jsem přečetla hned. Příběh je strašidelný a děsivý v tom smyslu, když se vžijete do devítileté holčičky, která sama musí přežít v lese, ale to pro ni zas tak velký problém není, jelikož je hodně inteligentní a některé pasáže mě vážně dostaly.

Co se týče konce, tak ten byl opravdu nádherný a lehce dojemný, takže za mě krásných 5*/5*.

17.02.2022 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Tak za mě musím říct, že to byla jízda od začátku až do konce. Tak hodně promyšlený příběh s nečekaným koncem, nad kterým jsem žasla ještě další den po přečtení, jsem hodně dlouho nečetla!

Příběh má strašidelnou atmosféru, pořád vás to nutí číst dál a dál, dokud nezjistíte, jak to všechno dopadne.

Některé postavy mě fakt vytáčely, to musím přiznat, ale na kvalitě příběhu to neubírá a necelých 500 stran jsem přečetla skoro hned.

Rozhodně všemi deseti tuto knihu doporučuju!

12.02.2022 5 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Právě jsem dočetla tuto ne moc dobře hodnocenou knížku a za sebe musím říct, že jsem s četbou opravdu spokojená.

Co se mi na knize líbilo, byl popis psychiky a následný vývoj hlavního hrdiny, občas krvavé scény.

Strhávám body za to, že je už před půlkou knihy děj předvídatelný a víte, co se děje a bude dít a podle mě to tímto autorka trochu zkazila, protože by mi nevadilo, kdyby natahovala kdo za tím vším stojí, proč se to děje apod...
A hlavně - za to, že je to označené jako "horor", přitom je to psychothriller podle mě.

Rozhodně jsem se ale u četby nenudila. Je mi trochu i líto, že má knížka tak nízké hodnocení, rozhodně tolik špatná není a určitě ji doporučuji si přečíst...

06.02.2022 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Hned od začátku mě kniha začala bavit a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Krásně celý děj a všechny myšlenky autora do sebe zapadají a ja knížce nemám co vytknout.

Nejvíce se mi líbí, že kniha pojednává o tématu, které hodně dbá na zamyšlení, jsou zde velké emoční pasáže a věci, nad kterými se musíte zamyslet, proč to vlastně ta daná postava udělala. Některé věci vám hned smysl dávat nebudou, ale jakmile se dostanete na konec příběhu, vše do sebe nádherně zapadne a celý příběh pochopíte.

Opravdu se kniha řadí mezi nejlepší knihy, co jsem přečetla.

31.01.2022 5 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Mám úplně rozpoluplné pocity, jelikož jsem se na tu knihu opravdu hodně těšila a jsem spíše zklamaná, než potěšená a nadšená.

Kniha je rozdělena na 2 části. V první části je to vyprávění o 4 nejlepších kamarádech, kteří si vyrazí do lesa na výlet a samozřejmě, že sejdou z cesty, protože si myslí, že našli "zkratku" a přitom to byla odbočka přímo na smrt. Postavy mizí a umírají ještě před půlkou knihy, což byla podle mě opravdu chyba, klidně 1. část mohla být delší, než 2.

Mě se líbila rozhodně více ta 1. část, která byla i více strašidelnějši. Když jste se vžili do těch 4 postav, kterým docházely zásoby a které trávily každou minutu v dešti a v temném lese.

Druhá část mi přišla spíš taková už nucená a určitě by nevadilo, kdyby se zkrátila o takových 100 stránek, jelikož se děj místy vlekl.

Pro mě byla kniha opravdu zklamání (a hodně mě to mrzí) a ten konec? Kde jsem si myslela, že se dozvím o tom "místě" více, tak skončil ještě lehce otevřeně, jelikož jste ani nezjistili, jak to s hlavním hrdinou vlastně dopadlo...

Knihu hodnotím jako lehce průměrnou, místy strašidelnou, lehce ke konci i napínavou. Doporučuji pro začátečníky, kteří začínají číst horory nebo pro slabší povahy.

Knize dávám takové vážně slabé 3 hvězdy z 5.

26.01.2022 3 z 5

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Tak já jsem z tohohle díla opravdu nadšená a moc se mi to líbilo. Tyhle YA knížky můžu a dostala jsem to, co jsem od knihy čekala. Trochu romantiky, napětí, zvratů a citlivých témat, o kterých se pořád v dnešní době moc nemluví, i když by se mělo.

Hlavní hrdinka je sympatická a vžila jsem se do ní hned od první chvíle. Občas udělala hloupé chyby a rozhodnutí, ale to, co nakonec dokázala, tak jsem jen zírala s otevřenou pusou.

Konec byl opravdu nepředvídatelný a byla jsem mile překvapena, jak toto celé skončilo. Za co ubírám * je to, že některé pasáže knížky byly trošku nudné, zdlouhavé, ale za ten konec to opravdu stojí si přečíst.

20.01.2022 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Zrovna jsem dočetla tuto knížku a musím říct, že jsem z ní fakt moc nadšená! Prvně jsem si ji moc nechtěla kupovat, jelikož mě nějak sociální sítě neberou. Nakonec jsem vážně moc ráda, že jsem si knihu přečetla!

V knize jde skvěle vidět, jak opravdu záleží na tom, co zveřejňujete na sociálních sítích. Jak lidem, kteří Vás sledují na IG, sdělujete informace o sobě, či příspěvky, kde se zrovna nacházíte, co děláte atd ...

Velice se mi na tomto čtení líbilo, že je tu přesně zachyceno, co s Vámi udělá sláva, když jste více známí na sociálních sítích. V knize je popsána práce, rodina, přátelství i milostný život známější osoby na soc. sítích, i když máte několik set tisíc sledujících, přesto všechno se můžete cítit osamělí a zoufalí...

A ten konec? Nechápala jsem, co se sakra stalo a jak je to možné, že se ten příběh zvrtnul takovým způsobem a směrem.

Všechno v knize perfektně na sebe navazuje, užívala jsem si to čtení, jak nejvíce jsem mohla. Knížku jsem měla opravdu přečtenou skoro hned.

15.01.2022 5 z 5