Teraka Teraka komentáře u knih

Bezpečné výšiny Bezpečné výšiny Anne Rivers Siddons

I přesto že škatulka román pro ženy má vytvořit představu, že se jedná o banální červenou knihovnu, dovolím si oponovat. Kniha je pohledem do poklidného izolovaného manželství, které je náhle narušeno odchodem dcery na univerzitu a výpravou páru do Evropy. Tato cesta se stává zkouškou věrnosti, důvěry a poznání nejen toho druhého, ale i sama sebe. Je zajímavým pohledem na to, co se stane se vztahem , který náhle není naplněný starostí o potomky a kariéru. Předkládá otázku: Jsme spolu ještě schopni žít?

06.06.2014 5 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

I přestože prokousat se prvními sta stránkami bylo dost obtížné, mě kniha nakonec pohltila. Velké plus si získává neotřelý nápad nedělat z hlavních dvou postav dokonalé veskrze úchvatné hrdiny, ale naopak dva do sebe zahleděné lehce natvrdlé a sebestředné muže. Co mě ke konci opravdu už unavovalo byly sáhodlouhé poznámky pod čarou, které velmi odtahovaly od děje.

28.05.2014 5 z 5

Odlévač zrcadel Odlévač zrcadel Philipp Vandenberg

Ve srovnání s osmým hříchem rozhodně čtivější, přesto jsem před očima měla stále obraz rozklepaného kmeta, který mi nebyl ani v jednom bodě sympatický.

28.05.2014 3 z 5

Osmý hřích Osmý hřích Philipp Vandenberg

Knihu jsem dočetla tak nějak ze setrvačnosti. Ve srovnání s autorovou knihou Král z Luxoru se tento jeho počin stává podprůměrem.

28.05.2014 2 z 5

Modrá je barva vraždy Modrá je barva vraždy Joanne Harris

Nezvyklý počin, který člověku zamotá hlavu, až neví čemu by měl věřit. Názorná ukázka toho, jak si člověk v anonymitě internetu může vymyslet cokoliv a stát se kýmkoliv. Rozhodně nevšední počteníčko.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Lehce čtivá kniha s neotřepaným tématem nabízí pohled tří rozdílných žen na stejnou komunitu a podtrhuje jejich rozdíly v postavení i soukromém životě. Jednu hvězdu ubírám za neúplnost. Něco mi na konci prostě chybělo...

Ztracené memoáry Jane Austenové Ztracené memoáry Jane Austenové Syrie James

Moc příjemný román s dostatečným množstvím faktů a zároveň fikce. Líbí se mi stejně jako autorčiny Tajné deníky Charlotty Bronteové.

06.05.2014 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Jedná se o dílo klasické literatury a jako takové si zaslouží hned několik hvězdiček, ve své době mohlo být považováno za převratné, přesto mi postavy tohoto románu připadají povrchní a ty věčné řeči o ničem a neustálé klevety, mi časem začaly lézt dosti krkem. Z nerozhodnosti postav a jejich kličkování kolem problémů by se jeden zbláznil... Pýcha a předsudek mě zasáhli více.

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Myslím, že je to jedna z nejlepších fantazy, jaké jsem kdy četla. Popis je tak věrohodný, že roztáčí člověku fantazii na plné obrátky. Přeskoky v časové linii mi problém nedělaly, jelikož jsem už vycvičená od jiných autorů. Nevím, jak to popsat, ale knihu jako je tato jsem ještě nečetla a odtrhnout se od ní bylo téměř nemožné.

06.05.2014 5 z 5

Podle fotek a anotace na přebalu, jsem si půjčovala jako horor, nakonec to shledávám fantazy pro mládež. Fantazy mám ráda, ale tato kniha mi připadá taková nedodělaná, jako by tam stále něco chybělo, popis nestvůr je dost strohý, jejich pohnutky málo rozvinuté, některé pasáže nedopsané...Asi jen můj názor, ale chtělo by to něco víc, každopádně fotky úžasné.

04.05.2014 4 z 5

Pýcha, předsudek a namlouvání Pýcha, předsudek a namlouvání Sybil Grace Brinton

Kniha vyloženě pro fanoušky Austenové. Pokud člověk nepřečetl všechny její díla ( a já to rozhodně nebyla), tak se ve změti tolika postav s největší pravděpodobností ztratí. Navíc mi celá podstata příběhu připadá velmi povrchní a člověk si o jednotlivých postavách neudělá úsudek, pokud je nezná přímo z Austenovských děl, takže asi nejdřív přečíst vše od Austenové a pak teprve tuto knihu.

25.04.2014 3 z 5

Tajné deníky Charlotty Brontëové Tajné deníky Charlotty Brontëové Syrie James

Velmi čtivá podoba životopisu slavné autorky, která se podrobněji zabývá vývojem jejího vztahu s manželem Arthurem a to vše na pozadí jejího pohnutého životního příběhu, který čtenáři odhaluje, odkud čerpala inspiraci a náměty pro své úchvatné romány.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

22.04.2014 5 z 5

Z čeho jsou utkány sny Z čeho jsou utkány sny Johannes Mario Simmel

Strhující spád událostí, veskrze zkažený hrdina, krásná mladá žena v nesnázích...Zkrátka typický Simmel. Od jeho klasických románu se tato kniha odlišuje výraznou postavou paní Luisy, která celý děj strhává do neskutečné duševní sféry nadpřirozena.

19.04.2014 5 z 5

Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové Laura Joh Rowland

Právě jsem dočetla životopis sester Bronteových "Chuť soužení" a musím podotknout, že tato fikce vychází z faktů a tudíž, se stává velmi věrohodným příběhem, který by se mohl Charlotte stát. Styl byl velmi čtivý a charakter Charlotte věrně vystižený. Tato čirá fikce ve mě vzbudila chuť ověřit si fakta a zjistit více o sestrách Bronteových. Určitě doporučuji.

19.04.2014 5 z 5

Pouštní růže Pouštní růže Mary Jo Putney

Vždy si ráda přečtu román zasazený do minulosti a ne jinak tomu bylo i u tohoto dílka. Knihu jsem zpočátku shledávala jako výbornou, ovšem ve chvíli kdy došlo ke sblížení ústřední dvojice po letech, se z knihy stal laciný popis erotických chvilek, což mě ve výsledku dost zklamalo. Ono se sice říká "sex sells", ale od poloviny knihy v téměř každé kapitole?? Trochu zbytečné ne??

07.05.2013 3 z 5

Martina Martina František Bálek

Kniha je zajímavá pouze svým popisem osídlení poválečného pohraničí, kdy si nový čeští usedlíci zabrali, co se jim zlíbilo a co zde zbylo po odsunutých Němcích. Dále je zde popsán počátek socialismu a jeho krůčky ke znárodňování. Komunistická propaganda samozřejmě nezbytná :-).

07.05.2013 2 z 5

Ve znamení Panny Ve znamení Panny Martti Larni

Vtipná a lehce stravitelná knížka.

Sen o baletní škole Sen o baletní škole Lorna Hill

Román pro dívky, kde se snoubí smích a slzy, štěstí, neštěstí, naděje a láska.

Veronika tančí v Londýně Veronika tančí v Londýně Lorna Hill

Příjemný dívčí román, pro ty kdo rádi balet a sladkobolné příběhy.

07.05.2013 4 z 5

Tatínkova holčička / Zázračný rok / Poslední detektiv / Čas návratu Tatínkova holčička / Zázračný rok / Poslední detektiv / Čas návratu Mary Higgins Clark

Rozhodně doporučuji přečíst si z tohoto výběru "Zázračný rok" od Brooksové. Neuvěřitelný příběh popisující morovou událost, který byl inspirován skutečností.

07.05.2013 5 z 5