Teraka Teraka komentáře u knih

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Tato kniha pro mě představuje mé první seznámení s Durrelllem, které bylo nezapomenutelné. Jeho popisy přírody , zvířat a lidí vyvolávají neskutečně živé představy. Jeho knihám nechybí humor a vřelost. Někdy má člověk při čtení pocit, že nejen vše vidí, ale i cítí vůně (občas i zápach :-) ).

Zahrada bohů Zahrada bohů Gerald Durrell

Stejně jako ostatní knihy o Durrelově dětství na Korfu je tato knížka úžasná a vhodná i k předčítáním dětem, hemží se zvířátky, o kterých člověk už slyšel nebo taky nikdy neslyšel a vyloženě vzbuzuje touhu rozjet se na Korfu a otáčet tam kameny, jestli pod nimi někdo nebydlí :-)

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Příjemná knížka pro děti, určitě vhodná i pro dnešní předčítání dětem před spaním.

07.05.2013 4 z 5

Módní salon Babylon aneb Nechcete raději nakupovat konfekci? Módní salon Babylon aneb Nechcete raději nakupovat konfekci? Imogen Edwards Jones

Pokud to člověk bude vnímat jako frašku celého toho humbuku kolem toho, co má člověk na sobě, tak tato kniha neurazí, ale myslím, že taky nikoho zvlášť nenadchne.

07.05.2013 2 z 5

Hřích, vášeň a brilianty Hřích, vášeň a brilianty Judith Krantz

Příjemný román pro ženy, který dává naději, že na uznání a nápravu vlastních chyb není nikdy pozdě.

Stíny nad Atlantidou Stíny nad Atlantidou J.Suzanne Frank

Pro milovníky sci-fi a fantazy určitě super. Jako historický román bych to nepopisovala.

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Kniha pro mě nudná, zdlouhavá a nevím, proč jsem měla většinu děje chuť paní Bovaryovou pěkně nakopnout :-)

Prodaná Prodaná Zana Muhsen

Skutečný příběh, pro nás neskutečných událostí. Člověk po přečtení nahlas děkuje, že se narodil v ČR a ne tam.

Vzpomínky obchodníka s obrazy Vzpomínky obchodníka s obrazy Ambroise Vollard

Žánr naučná literatura o umění rozhodně sedí. Kniha je určena vyloženě pro milovníky impresionismu, kdo o tom nemá potuchy zřejmě zalíbení nenalezne.

Ostrov nekonečných lásek Ostrov nekonečných lásek Daína Chaviano

Podle přebalu a anotace jsem si rozhodně nepředstavovala, že v knize naleznu skřítka, přízraky a ducha, každopádně kniha se mi velmi líbila a jejího přečtení rozhodně nelituji.

Poslední allegretto Poslední allegretto Rebecca Gablé

Spíše než o klasickou detektivku se jedná o mafiánský thriller jako vystřižený z hollywoodského filmu. Vcelku podařené dílko.

Óda na bankéře Óda na bankéře Lindsey Davis

I přestože mám detektivky v celku ráda, mě tato forma příliš nenadchla. Nepřekáží mi tolik zasazení do starověku, jako spíše autorčina forma psaní.

Andílek Andílek Colleen McCullough

Zvláštní příběh, který svým vynikajícím popisem vyvolává přesné představy o prostředí i postavách, které jsou zde popsány.

Manon Lescautová Manon Lescautová Antoine François Prévost

No...Myslím, že Nezval se s tím popral lépe a jeho Manon vyznívá více jako femme fatale.

07.05.2013 2 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Po shlédnutí filmů dle této předlohy, jsem na knihu velmi těšila, ale její forma v dopisech mě příliš nezaujala a dost těžko se mi kniha četla. Námět samotný hodnotím kladně, ovšem s formou psaní je to už poněkud horší.

07.05.2013 3 z 5

Na to že se jedná o román psaný v dopisech se tato kniha čte velmi dobře a jen nerada jsem ji odkládala. Přes věrohodný popis okupace Normanských ostrovů během 2.sv.války, obsahuje i úsměvné zážitky a milá setkání. Je obrazem toho, že válka Vás může zlomit na těle, ale pokud jí to nedovolíte, nikdy Vás nemůže zlomit na duchu. Vřele doporučuji k přečtení.

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Jediná biografie, kterou jsem kdy dočetla do konce a rozhodně toho nelituji. Kniha by totiž byla zajímavá sama o sobě, i kdyby Edith nebyla ta Edith.

Nikdo není ostrov Nikdo není ostrov Johannes Mario Simmel

Tato kniha patří k mým oblíbeným, i přestože zanechává na jazyku hořko-sladkou chuť. Snad proto ji spousta mých známých, kterým jsem ji doporučovala ani nedočetla...

Návrat na pohoří zlatého koně Návrat na pohoří zlatého koně Anna Bauerová

Moc hezká a poutavá knížka. Sice jsem ji již delší dobu nečetla, ale ráda se k ní brzy vrátím.

Anna a král Anna a král Elizabeth Hand

Příjemná kniha, ovšem filmové zpracování je dle mého názoru lepší...

06.05.2013 3 z 5