Módní salon Babylon aneb Nechcete raději nakupovat konfekci?

.Co je to móda? Proč je moderní zrovna tohle? Kdo vlastně určuje módní trendy? Proč je jednou šik modrá a napřesrok zelená? Z jakého důvodu musí stát značkové šaty téměř průměrný měsíční plat (hrubý)? Jsou opravdu všechny modelky anorektičky závislé na drogách a všichni návrháři narcisistní šílenci? Kdo na světě módy ve skutečnosti vydělává? Navštivte návrhářský salon Babylon a dozvíte se, jak vlastně vzniká módní kolekce, co je potřeba udělat pro propagaci, aby se model dostal na titulní stránku toho správného křídového časopisu, a komu vyleštit kliku, když má mít přehlídka úspěch. Návrhářka londýnského salónu, který se znovu snaží vyšplhat na výsluní, o tom ví své, a společně se svým obchodním šéfem Alexanderem, polskou šičkou Dorotou, exkluzivní topmodelkou Lydií a pestrým bizarním zástupem postav a postaviček světa módy se vrhá do boje za úspěch své nové kolekce - na nikom nezůstane nit suchá......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19371/modni-salon-babylon-aneb-nechcete-radeji-nakupovat-konfekci-19371.jpg 329
Literatura světová, Humor, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)

Fashion Babylon, 2007

Kniha Módní salon Babylon aneb Nechcete raději nakupovat konfekci?

Jeanie
24.06.2016

Pohled do zákulisí módní tvorby u nepříliš známé britské návrhářky. Jakožto módní amatérka jsem byla docela překvapená, jak to v módní branži chodí (jestli to tak opravdu chodí...) Knížka mě docela bavila, i když nebyla tak vtipná jako Hotel Babylon.

Mixy
26.06.2014

I přes spíše negativní komentáře, musím za sebe říci, že se mi kniha celkem líbila. Jejím prostřednictvím jsem mohla nahlédnout do zákulisí a tvorby neproslulé návrhářky, která se snaží probít ve světe plném konkurence. Bylo to pro mě velmi zajímavé a během čtení jsem se vůbec nenudila.

Teraka
07.05.2013

Pokud to člověk bude vnímat jako frašku celého toho humbuku kolem toho, co má člověk na sobě, tak tato kniha neurazí, ale myslím, že taky nikoho zvlášť nenadchne.

Domenica
24.06.2012

Kdo se o módu zajíma, v knize nic nového nenajde. Ostatni se budou při čtení nejspíš nudit, protože po literarní stránce to žádná hitparáda bohužel není.

Agi
28.12.2011

Profesný román na slušnej úrovni. Je zrejmé, že autorka "nevarila z vody", ale zákulisie módneho biznisu si do detailov naštudovala a sprostredkovala pobavené nahliadnutie do mikrosveta, v ktorom sa recenziám módnych prehliadok, outfitu, coolovým vychytávkam, trendy imidžu a podobným efemérnym záležitostiam prisudzuje hysterická dôležitosť.

Imogen Edwards Jones
anglická, 1968