Teraka Teraka komentáře u knih

Jsem ti v patách Jsem ti v patách Beverly Barton

Příjemná, jednoduchá, nenáročná, oddechová literatura.

06.05.2013 3 z 5

Tajemství minulosti Tajemství minulosti Jayne Ann Krentz

Rozhodně se nedá o této knize říct, že nějakou klasickou červenou knihovnou. Je zde navíc, kromě typického popisu počátku lásky mezi dvěma mladými lidmi, rovněž špetka tajemství, nebezpečí a detektivního pátrání. Rozhodně čtivé dílko.

Velká osma Velká osma Katherine Neville

Kniha patří k těm, které se dají číst více než jednou. Hemží se záhadami, nevysvětlitelnými úkazy, pohrává si s historickými fakty a nahrává legendám o elixírech a svatých grálech, a to vše velice poutavým způsobem. Rozhodně patří k mým oblíbeným v tomto žánru.

Zn. Hledám chlapa Zn. Hledám chlapa Lucy-Anne Holmes

Jakožto výsměch všem posedlým blogem, touhou sdělovat světu každý svůj krok a přitom neumět navázat pořádný vztah, je tato kniha humorným obrazem dnešního virtuálního světa. Jako oddechovou četbu doporučuji.

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Jessica Brody

Velmi čtivý román pro ženy, s neobvyklým tématem pro tento druh literatury. Určitě doporučuji.

Poutnice Poutnice Iny Lorentz

Mám ráda knihy s historickými tématy, nebo pouze ty, které jsou do minulosti zasazeny, přestože se nezakládají na žádném faktu. Tuto knihu jsem otevřela s chutí a ze začátku byla velmi chytlavá, až samotné Tillino cestování začalo být zdlouhavé a nudné. Konec zcela předvídatelný. Otevřeně musím přiznat, že ta přemíra křesťanství se mi časem až příčila, i když chápu, že pro danou dobu to bylo typické.

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Příběh popsaný v učebnicích ve své holé struktuře určitě kdekoho zaujme a přivede k této klasice, ovšem pro mě byla tato kniha zdlouhavým popisem něčeho, co se dalo bez příkras shrnout do poloviny...

06.05.2013 3 z 5

Čas je hráč Čas je hráč Charles Baudelaire

Nejsem nijaký velký milovník poezie a kromě Erbena a Shakespeara nikoho moc neuznávám...přesto Baudelaire si mě získal. Jeho báseň Ó, já tě zbožňuji , si pamatuji i po letech, a ani nevím proč. Určitě stojí za to přečíst si alespoň pár jeho básní, přece jenom jeho styl je skutečně jedinečný.

Rubín je krví mého srdce Rubín je krví mého srdce John Clarke Bowman

Pohádka o Pocahontas v originálním podání pro dospělé. Skvělá četba pro milovníky historických románu.

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Knihu jsem poprvé četla ve škole, poté znovu na mateřské a nakonec si ji pořídila domů do knihovny. Je to jedna z mých oblíbených knih, která je velmi čtivá a zůstane v paměti.

Jednou orel Jednou orel Anton Myrer

Knihu nelze srovnat s Posledním kabriolet, přesto je příjemná díky Myrerovu stylu psaní, který se mi moc líbí. Ovšem těch téměř tisíc stran mě skutečně zmohlo :-). Kladný a skromný hrdina podporovaný věrnou ženou je zde přímo ukázkový. Pro toho komu je vždycky líto, že kniha končí, určitě doporučuji, zde se ke konci jen tak lehce neprokoušete ;-)

Jen vítr to ví Jen vítr to ví Johannes Mario Simmel

Má zatím poslední kniha tohoto autora. Neříkám, že je jeho nejlepší, ale rozhodně nezklame očekávání těch, kteří Simmela znají, ani těch, kteří mají rádi knihy bez předem jasného průběhu děje, jelikož Simmel ten vždy překvapí :-)

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

První kniha o válce ze seznamu povinné četby, která se dala číst jedním dechem. Nezapomenutelná!

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Láska je jen slovo...Má první kniha, kde nic neskončilo jak by mělo a přesto ji miluji, stejně jako spoustu dalších knih tohoto autora.