Stíny nad Atlantidou

Stíny nad Atlantidou https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17231/bmid_chloe-a-cheftu-stiny-17231.jpg 4 39 8

Chloe a Cheftu série

Existuje trhlina v čase, jíž lze za určitých okolností opustit přítomnost a ocitnout se v dobách dávno minulých. Takový osud potkal činorodou Chloe, když se přenesla do doby zrození mýtů, kdy bohové v lidské podobě obývali Aztlan, překrásnou ostrovní říši v Egejském moři, již dnes nazýváme Atlantidou. Chloe, uvězněná v těle proslulé věštkyně Sibylly, si dobře uvědomuje, co pyšný národ čeká, avšak její prorocká slova zůstávají nevyslyšena. Mocní klanoví náčelníci přehlíží varování běsnících živlů, strach jim nenažene ani záhadná nemoc, která kosí aztlanskou elitu jako mor. Nezdolná Chloe se přesto nevzdává naděje, ač její mysl opanují vzpomínky na dvacáté století i na lásku muže, za kterého se provdala v Egyptě roku 1452 před naším letopočtem… Je vůbec možné, aby milovaný Cheftu vstoupil do jejího osudu, třeba jako egyptský zajatec? Barvité podobenství o potupném zániku pradávné civilizace je vykresleno s obdivuhodnou vypravěčskou zručností, neschází v něm všechny podoby lásky, nenaplněná touha, zrádné intriky, krvavé rituály či spravedlivě potrestané zlo.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Domino

Shadows on the Aegean , 1998

Linda007
24.01.2023 4 z 5

První díl jsem četla před šesti lety, takže si ho už moc nepamatuji. Druhý díl se mi četl celkem špatně a hodně jsem přeskakovala. Nicméně téma se mi líbí.

lampernaqui
29.02.2016 3 z 5

Oproti prvnímu dílu rozhodně zlepšení v příběhu, který odsýpal, byl zajímavý a vyprávěný z pohledu vícero postav. Naštěstí se nedostalo na další hromadu zmrzlinových příchutí, což znamená, že červená knihovna byla celkem potlačena a já se mohl více bavit. Další výprava do historie, tentokrát ke slavné věštkyni a spoustě ostrůvků s vybuchujícími sopkami, se povedla.

minde
02.10.2014 4 z 5

Děj byl sice zajímavý, chvílemi i napínavý, ale nebylo to už tak dobré jako Odrazy v Nilu. Přečetla jsem to hlavně proto, že mě zajímalo, jak a jde se Chloe a Cheftu ocitnou a co se s nimi stane dál.

Michaela91
15.07.2013 4 z 5

Skvělý příběh, moc dobře se četl a opět byl velmi zajímavý.

Teraka
07.05.2013 4 z 5

Pro milovníky sci-fi a fantazy určitě super. Jako historický román bych to nepopisovala.

Bear Reader
18.03.2013 odpad!

Tedy, četl jsem leccos, ale tohle ve mně nechá stopu na dlouho. Tak neuspořádaně složený příběh, jednání postav postrádající logiku, viz hrdinka řešící situaci kdy by stačila jediná otázka "pětistránkovou expedicí" kolem ostrova apod. Jediná světlá chvilka je zmínka o československém autoru Vojtěchu Zamarovském. Za mě jasně nula bodů.

Kvothe
31.03.2011 4 z 5

Trochu horší než první kníha - Odrazy v Nilu. Občas něco moc nepasovalo a bylo to lehce odfláknuté. Na druhou stranu velmi čtivé.

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Pokračování bylo opravdu úžasné a krásné, asi jsem si zamilovala jsem tyto knížky, které ukazují zaniklé civilizace a ukazují postavy z bible, přičemž je pozorují a potkávají osoby z přítomnosti.

Egypt Atlantida cestování časem

J.Suzanne Frank