Osmý hřích

Osmý hřích https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8475/osmy-hrich-8475.jpg 4 97 15

Noční tmou se řítí po italské dálnici k severu malý fiat. Kardinál-státní tajemník Gonzaga a jeho soukromý sekretář jedou s velice ožehavým posláním. Mají u sebe předmět nesmírné ceny a chtějí jej předat tajnému bratrstvu k vědeckému prozkoumání... Ve stejnou dobu cestuje mnichovský antikvář Lukas Malberg nočním vlakem do Říma, kde chce získat sbírku knih milionové hodnoty. Ta sbírka dosud patří jisté zchudlé markýze a tip na tento obchod dostal od své bývalé spolužačky Marlene, žijící nyní v Římě. Když se krásná Marlene nedostaví na sjednanou schůzku, vypraví se Malberg do jejího bytu, kde k svému úděsu najde Marlene mrtvou ve vaně. Na psacím stole leží rozevřený zápisník s latinskými poznámkami. Malberg na rozdíl od policie nevěří v nehodu, a proto začne pátrat na vlastní pěst. Seznámí se s mladou novinářkou Caterinou, s níž ho brzy spojuje mnohem víc než jen zájem o tento záhadný případ. Může jí důvěřovat? Pátrání dovede Malberga do Vatikánu a poté k jednomu hradu na Rýně, který otevírá své brány pouze na heslo "Apokalypsa 207". Malbergovi se tam vyjeví osmý hřích -- a celý děj se náhle začne ubírat nečekaným směrem.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Knižní klub

Die achte Sünde , 2008

madem
21.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Od autora jsem četla knihu o hledání hrobky. Rozhodla jsem se, zkusit další knížky. Tuto jsem našla náhodou a jsem hodně zklamaná.
Tolik mrtvých, tolik hříchů, tolik šíleností.
Nechápu.

čef
18.06.2022 3 z 5

Autor má velký problém s katolickým klérem. Opět zde máme podivné skupiny z blízkosti papeže a také skupinu protivníků. Mezi nimi se zmítá hlavní hrdina a nikdo dlouho neví, proč vlastně a co chce. No, nakonec se to možná po dlouhých obstrukcích a po hektickém závěru dozvíme, ale bomba to celé není.

M0rte
30.03.2020 3 z 5

Nebylo to spatne, ale az prilis pritazene za vlasy. Pribeh casto posouvaly dal nesmyslne nahody, coz na duveryhodnosti nepridalo.

Hustoles380
20.01.2019 1 z 5

Dočetl jsem,ale čekal jsem mnohem více kvality po všech stránkách.

eme
28.01.2018 5 z 5

kniha super. Me osobne velmi mile prekvapila. Cetl jsem na ni nekolik i negativnich recenzi, tak jsem nevedel co ocekavat. Kniha je od zacatku az do konce napinava.

Ivetaa
06.08.2017 5 z 5

Po několika "severských" krimi jsem sáhla po pro mě neznámého německého autora. Kniha se čte velice dobře - napětí až do poslední stránky. Určitě si přečtu od něho další romány.

davas
11.04.2017 5 z 5

Pro mne opět výborný Vandenberg,dnešní doba,církev,záhady a samozřejmě vraždy a láska.....vše propletené historickými fakty v promyšleném příběhu od mého oblíbeného autora

IvanaB
10.08.2016 4 z 5

Čekala jsem trošku víc, ale protože mám ráda církevní "konspirativní" záhady v zásadě nezklamalo. A líbila se mi zmínka o Mendelovi :-)

konicekbily
17.06.2016 2 z 5

Spisovatel je velice dobrý, ale téma mne obzvlášť nezaujalo, a nadbytečný rádoby hororový závěr tomu dává korunu.

tuldas
05.09.2014 5 z 5

výborný

Teraka
28.05.2014 2 z 5

Knihu jsem dočetla tak nějak ze setrvačnosti. Ve srovnání s autorovou knihou Král z Luxoru se tento jeho počin stává podprůměrem.

Skripi
22.08.2012 3 z 5

Autor má talent na napínavý dej, ale bol by som ako kresťan katolík radšej, keby ho využil aj na iné témy ako na znevažovanie viery, Cirkvi a jej predstaviteľov. Je to už druhá kniha a aj táto ako tá predošlá čo som čítal, je dá sa povedať protikatolícka. Až priveľmi nápadne mi pripomína Browna. Aj ten "vyrába" senzácie z podobných námetov... Bral som to s nadhľadom ale samozrejme.

modroocko
14.12.2011

Já osobně jsem knihu nedočetla. Bohužel mne nezaujala. Čekala jsem víc.

Joges
29.11.2011 4 z 5

Docela vzrušující a napínavá četba. Dva příběhy, které se na konci knihy střetly. Předposlední fantaskapitola byla však úplně mimo, tu bych vypustil.

Jackjelly
18.09.2011 3 z 5

V současnosti populární téma různých církevních tajemství kombinované s detektivkou a nezbytnou dávkou mileneckého vztahu. Čtivě napsané, ale ve srovnání se špičkou žánru příliš řemeslné a bez valnější literární úrovně. Jak odpočinková četba by se snad kniha dala doporučit, já osobně jsem z ní moc unesen nebyl. Ve srovnání např. se "Jménem růže" od Eca se mi jevila víceméně jako samoúčelný blábol.