Tebby Online Tebby komentáře u knih

Stopy pohřešovaných Stopy pohřešovaných Susannah Charleson

Knihu mám doma už dlouho. Potřebovala jsem si něčím proložit sérii, tak jsem po ní sáhla. Líbila se mi, jen mě provokovalo to neskutečné množství pravopisných chyb. A ve finále se spíš mluvilo o tréninku než o akci, což je za mě trochu škoda. Každopádně pěkná oddechová knížka, kde si člověk rozšíří obzory. 3*

11.07.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

(SPOILER) Většinu knížky jsem měla rozporuplné pocity. Opět jsem měla dojem, že dost věcí je na sílu. Taky mi přišlo zvláštní, jak rychle se Alex otřepal ze ztráty Niny. Lucy jsem mu přála, i když musím říct, že kdyby se tam neustále nemluvilo o jiskření, tak já bych ho tam asi nenašla... Bylo to lepší než Pláž, ale na Kavárnu nebo Cukrárnu to nemělo. 3,51*

07.07.2022 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

(SPOILER) Musím říct, že jsem poměrně zklamaná. Ze všech dílů, které jsem zatím četla, byl tento dle mého 2. nejslabší. Chemie mezi hlavními protagonisty mi přišla dost uměle navozená. A i zbytek děje byl poměrně přitažený za vlasy. Kniha je ale i přesto čtivá a autorka opět hezky dokázala popsat prostředí Chorvatska. 3*

19.06.2022 3 z 5

Supertajný seznam věcí Supertajný seznam věcí Theo Addair (p)

Musím říct, že mě tato knížka nebavila tak, jak třeba knížka Muffin a čaj, kterou naprosto zbožňuji. Šlo hlavně o děj příběhu... Taky mě trochu zamrzelo, že už tam nebyl Kit tak ztřeštěný jako dřív, ale chápu, že musel dospět. Knížka je ale opět psaná velice čtivým stylem, takže s čistým srdcem 4*

16.06.2022 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

(SPOILER) No, tak tohle jsem nečekala! Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Musím ale přiznat, že jsem ji nakonec ze seznamu chtěla oddělat a nahradit ji něčím jiným, zvlášť pro její délku. Ještě, že jsem tak neučinila. Kniha mě naprosto pohltila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a za 2 dny byla přečtená. Konec mi připadal trochu zbytečně natažený, ale nakonec jsem stejně bulela jak želva. 5*
PS: Už několikrát jsem zvažovala, zda čtenářská výzva není jen mrháním času u témat, která mě prostě nezajímají. Tato kniha ale prokázala, že se díky ní dají nalézt opravdové poklady. Díky Dane!

10.06.2022 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Erin Hunter

Já se bohužel mezi příznivce této knihy nezařadím. Mám ji doma už dlouho a asi jsem udělala chybu, když jsem čekala. Vyrostla jsem z vhodné věkové kategorie. Kdyby nebyla kniha tak krátká, ani ji nedočtu, nebo s velkým sebezapřením. Začalo mě to bavit až někdy u kapitoly 18, bohužel. 1,75*

07.06.2022 2 z 5

Emma Emma Jane Austen

(SPOILER) Byť se Emma většinu knížky chovala panovačně, tak musím říct, že mě kniha po celou dobu bavila. Nedalo se to však srovnat s Pýchou a předsudkem, ale určitě považuji příběh za lepší než v Rozumu a citu.
Trochu mě provokoval pan Woodhouse s jeho nepřiměřenou starostlivostí, i když to myslel v dobrém. A paní Eltonová? Ta mi byla vyloženě proti srsti. Navíc se v knize nacházelo pár velice nelogických momentů. A taky mě trochu mrzelo, že se děj knihy odehrával pouze v jednom městě.
Dívala jsem se i na film Láska podle předlohy, kde tuto knihu hodnotí a Bernadet tam zmínila, že Knightley je její nejoblíbenější muž Austenové. Nevím ale proč, dle mého neměl v knize tolik prostoru, aby se do něj člověk mohl jako do postavy zamilovat.
Každopádně příjemné čtení. :) 4*

29.05.2022 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Tak bohužel... já se jedním z fanoušků Hunger Games bohužel nestanu. V průběhu celé knihy jsem se nedokázala přenést přes ten příšerný přítomný čas... V první části jsem se do čtení nutila. Druhá už byla mnohem zajímavější. Bohužel ve třetí to zase začalo upadat. Nápad je to určitě zajímavý, ale moc netuším, proč je okolo toho tolik povyku. 3*

13.05.2022 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Další prima čtení. Sophie byla velká sympoška a i Todd se mi líbil. Trochu mě mrzelo, že nebylo popsáno víc míst, ale chápu, že by to do příběhu úplně nezapadlo. Myslím, že i se závěrem si mohla autorka vyhrát trochu víc. Určitě se k příběhu zase časem vrátím. 4*

08.05.2022 4 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

(SPOILER) To, co mi vadilo u předchozích dílů, mi vadí i nadále. Jedná se snad o podivné s největším štěstím pod sluncem, protože se v knize dočteme o spoustě "o fous" momentů. I nadále se jedná o partu jediných spasitelů. Některé věci tam byly dost nelogické a nelíbily se mi ani překlepy - Bantham. Příběh ale svištěl a v celkovém pohledu se mi závěr nakonec i líbil. 4*

04.05.2022 4 z 5

Inspirace Baťa Inspirace Baťa Gabriela Culík Končitíková

Po přesně 2 měsících a 11 dnech se mi kniha podařila dočíst. Ze začátku mě nadchla, krátké kapitoly, svižné tempo, opravdu zajímavé myšlenky.
Bohužel když se překlopila polovina knihy, měla jsem problém se začíst. Myšlenky se začaly dost opakovat a nakonec jsem si říkala, proboha, proč je to roztažené do 99 kapitol, když by to šlo mnohem více zkrátit? Chápu, proč bylo zvoleno číslo 99, ale vzhledem k tomu, že jsem se nějakých 180 stran musela do knihy nutit, se mi celkový dojem bohužel dost srazil. 3,49*

17.04.2022 3 z 5

Milenci na jeden den Milenci na jeden den Ivan Klíma

Tohle jsem bohužel nepobrala. Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Kdyby ale nebyla tak krátká, nedočtu ji. 1*

15.04.2022 1 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Nádherný příběh o Africe, jeho pádech i vzestupech. Vyprávění se mi moc líbilo a Daphne i všechny zapojené moc obdivuji. Čtenářská výzva pro mě každým rokem přinese něco překvapivého a tato kniha se řadí mezi ta velice příjemná překvapení.

13.04.2022 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Povedená knížka. Její styl psaní mám ráda. Příběh hezky plynul. Některé věci se daly očekávat, jiné překvapily. Nemohla jsem se odtrhnout, ale Než jsem tě poznala se mi přeci jen líbilo o malinko víc. 4*

26.03.2022 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Ze začátku mě to bavilo, ale když tam potom začaly být ty novinové výstřižky, tak to šlo dle mého s kvalitou z kopce. Trochu lepší než Povídky z jedné a druhé kapsy, ale na RUR nebo Bílou nemoc to prostě nemá. 3*

19.03.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Příběh se mi líbil. Některé situace tam teda byly dle mého vtlačeny dost na sílu, aby vzniklo nějaké drama a úplně se mi nelíbil konec. Je to ale pohodové odpočinkové čtení a celou dobu jsem si říkala, že bych se do Dánska ráda podívala. A časem to určitě i uskutečním. 4*

08.03.2022 4 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Kniha vybraná do čtenářské výzvy. Ze začátku mě nemile překvapily komentáře shůry, nakonec jsem si ale zvykla a staly se pro mne zpestřením. Kniha se mi četla opravdu snadno, všechny postavy mi přilnuly k srdci. Největší problém mi dělal Cooper. Chápu ale, že život není vždy jen obláčkový a ty těžké dny prostě přijdou.
Hodně jsem si u knihy vzpomínala na příběhy z knihy Holky s holkama, kluci s klukama.
Milá oddechovka. 4*

03.03.2022 4 z 5

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Tak tohle jsem opravdu nečekala! Knihu jsem si vybrala skrz čtenářskou výzvu. Tato kniha byla hodně doporučovaná, tak jsem ji zkusila. Předčila ale všechna má očekávání. Myslím, že by si ji měl přečíst každý. 5*

01.03.2022 5 z 5

Povídky z jedné a druhé kapsy Povídky z jedné a druhé kapsy Karel Čapek

Nemůžu si pomoct, ale bohužel mně se to prostě nelíbilo. Knížku jsem si pořídila skrz to, že Bílou nemoc od Čapka mám opravdu ráda. Tuto knihu jsem čela ale více než měsíc, což je zhruba o 3 týdny déle, než jsem zvyklá. Povídky z jedné kapsy se mi líbily o trochu více. Z té druhé to bohužel bylo horší a pak jsem už i počítala, kolik stran a kapitol mi chybí do konce. Bohužel jsem v knize nenašla žádnou pro mě přidanou hodnotu. 2*

27.02.2022 2 z 5

Kniha mi byla doporučována z různých stran jako něco, co by člověk neměl minout. Měla jsem od knihy určitá očekávání a ty se bohužel s realitou nepotkala. Na mé poměry tam bylo až moc ezoterična... Jiné knihy na podobné téma se mi líbily mnohem více. 3*

28.01.2022 3 z 5