Taťka Hraboš Taťka Hraboš komentáře u knih

Hejkalov Hejkalov Michal Vaněček

Nevím, nakolik našeho prcka zaujal příběh, ale vydržel čtení až do konce knihy. Nápad není špatný, postavičky Hejkalů i ostatních pohádkových postav jsou půvabné, jen postava profesora Hejhuly mne nějak moc nenadchla. Co se mi opravdu na knížce líbilo, byly ilustrace.

25.01.2015 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Sice jsem na počátku uvažoval, jak chce King vyplnit to několikasetstránkové pětileté čekání na atentát, ale podařilo se mu to, a musím říct, že jsem se ani chvilku nenudil. Skvělá kniha.

20.01.2015 5 z 5

Ježíšek vypráví vánoční pohádky Ježíšek vypráví vánoční pohádky František Ber

Trochu zklamání z toho, jak útlá je to knížka - dva příběhy a dost. Za chvíli se snad bude vydávat knížka kvůli 10 stranám textu včetně obrázků. Ale oba příběhy jsou pěkné a na dvojí uspání našeho juniora to stačilo.

13.01.2015 4 z 5

Cesta životem Cesta životem Pavel Říčan

Skvělá kniha. Není to lehké čtení, i když autor píše i pro laika velmi srozumitelně a pěkným jazykem. Doporučuji nejenom přečíst, ale i si pořídit do knihovničky. Pro každou důležitější životní situaci se vyplatí do ní nakouknout.

26.12.2014 5 z 5

Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem Ivana Peroutková

Pěkný příběh, našemu malému se líbil a ani já jsem se při čtení nenudil. I ilustrace jsou roztomilé.

26.12.2014 5 z 5

Čtení ke krbu aneb Trochu jiné pohádky Čtení ke krbu aneb Trochu jiné pohádky Jitka Mádrová

Kdybych to měl hodnotit z pohledu dospělého, asi bych ty 4 hvězdičky neudělil. Hlavně ten jednoduchý, suchopárný styl mi nesedl. Ale pro dítě literární kvality takovou roli nehrají, důležitý je příběh a většina příběhů v knížce je pěkná.

15.12.2014 4 z 5

Jak na prevíta. Rady pro babičky a dědečky Jak na prevíta. Rady pro babičky a dědečky Simon Brett

Bezpochyby v mnohém pravdivé, ale z hlediska humoru už jen slabý odvar ze série o Prevítovi.

13.12.2014 3 z 5

Všichni sloni v orchestru Všichni sloni v orchestru Miloš Macourek

Pěkný výběr z Macourkovy tvorby, jen některé kousky byly určeny spíše pro dospělé, a proto asi pro našeho prcka ještě obtížně pochopitelné. Ale usínal u téhle knížky dobře :-).

10.12.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Četbu mi komplikoval fakt, že jsem už ze Sněhuláka znal vraha. Navíc se mi ze začátku zdály obě knihy napsané podle stejného modelu. Na začátku se Harry jen tak mimochodem seznámí s vrahem, sekunduje mu policista, který si Harryho vyhlédne, aby jej využil k realizaci vlastních zájmů, do toho krásná žena, Harry se snadno nechá zlákat ke sledování falešných stop, ukazujících na jiné možné pachatele a jeden z nich zemře ... těch styčných bodů by se dalo najít ještě více. Ale závěr byl strhující, takže přes 90% si ode mne knížka vysloužila.

04.12.2014 5 z 5

Bukvínkova kouzelná píšťalka aneb Další příhody rodiny statečného skřítka Drnovce Bukvínkova kouzelná píšťalka aneb Další příhody rodiny statečného skřítka Drnovce Vítězslava Klimtová

Moc pěkná knížka pro děti. Napínavý příběh, sympatičtí hrdinové, velmi hezké ilustrace.

01.12.2014 5 z 5

Franz Kafka a Praha Franz Kafka a Praha Karol Kállay

Krásná, magická kniha. Skvělé souznění úžasných fotografií a útržků z Kafkových textů.

27.11.2014 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Rozbíhá se to sice pomalu, ale postupně děj graduje, až vyústí do klasického strhujícího kingovského závěru. Pozoruhodné jsou i nebývale nízké ztráty na straně dobra :-). Moc pěkná kniha.

20.11.2014 5 z 5

Putování žabáka Filemona Putování žabáka Filemona Jana Šrámková

Moc pěkná knížečka, jednoduchý, milý příběh se sympatickými postavičkami i poučením na závěr, hezké ilustrace. Několik večerů doprovázela našeho staršího při usínání. Je psána velmi bohatou češtinou, až jsem měl místy pocit, že jí náš pětiletý prcek nemůže zcela rozumět. Ale možná se mu díky ní rozšířila slovní zásoba.

14.11.2014 5 z 5

Stromy - Velký obrazový průvodce Stromy - Velký obrazový průvodce Anthony Norman Rodd

Pěkná kniha. Se spoustou zajímavých informací, podaných přiměřeně čtivou formou, a hlavně plná krásných fotografií.

09.11.2014 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Za těch 23 let, které od mé četby této knihy uplynuly, už si toho z děje moc nevybavím, ale pocit, že se jedná o jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četl, ve mně zůstal.

06.11.2014 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Skvělá kniha. I když jsem ji četl cca před 24 lety, dodnes se mi některé situace z ní vybavují. Někdy si ji musím přečíst znovu.

05.11.2014 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Moje první kingovka, přečtená v 16 letech. Možná bych ji dneska hodnotil jinak, ale tehdy ve mně zanechala hodně silný dojem a od té doby patří King mezi mých top ten spisovatelů.

05.11.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první od Nesba. Dal bych devadesát procent, pokud by to šlo. Řemeslně zvládnutá velmi dobře, napětí, tempo, hezky prokleslené postavy. Jenže vraha jsem znal už tak po 200 stranách (jako řada dalších tady) a některé kroky hlavního hrdiny jsem prostě nechápal - typicky zavolat vrahovi, abych zjistil, jestli je doma, když se ho chystám zatknout. Jako by milý Hole měl nějaké divné výkyvy duševní kondice.

02.11.2014 5 z 5

Dráček Kokosáček a velký čaroděj Dráček Kokosáček a velký čaroděj Ingo Siegner

Jednoduchý pohádkový příběh s roztomilými postavičkami, ideální na večerní uspání malého rozjíveného potomka.

01.11.2014 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Pro mne zatím nejlepší díl série - i když předpokládám, že autor to ještě v posledních dvou dílech pořádně rozjede. Nejlepší možná proto, že tu ještě není tolik postav a dějových linií, většina děje se tu týká Starků - a nic naplat - Starkové mi ze všech postav byli a budou vždycky nejsympatičtější. Ostatní díly jsou už trochu dějově rozplizlejší, ale i tak pro mne velmi čtivé.

01.11.2014 5 z 5