Taťka Hraboš Taťka Hraboš komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první od Nesba. Dal bych devadesát procent, pokud by to šlo. Řemeslně zvládnutá velmi dobře, napětí, tempo, hezky prokleslené postavy. Jenže vraha jsem znal už tak po 200 stranách (jako řada dalších tady) a některé kroky hlavního hrdiny jsem prostě nechápal - typicky zavolat vrahovi, abych zjistil, jestli je doma, když se ho chystám zatknout. Jako by milý Hole měl nějaké divné výkyvy duševní kondice.

02.11.2014 5 z 5

Dráček Kokosáček a velký čaroděj Dráček Kokosáček a velký čaroděj Ingo Siegner

Jednoduchý pohádkový příběh s roztomilými postavičkami, ideální na večerní uspání malého rozjíveného potomka.

01.11.2014 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Pro mne zatím nejlepší díl série - i když předpokládám, že autor to ještě v posledních dvou dílech pořádně rozjede. Nejlepší možná proto, že tu ještě není tolik postav a dějových linií, většina děje se tu týká Starků - a nic naplat - Starkové mi ze všech postav byli a budou vždycky nejsympatičtější. Ostatní díly jsou už trochu dějově rozplizlejší, ale i tak pro mne velmi čtivé.

01.11.2014 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Strhující děj od začátku do konce. Musel jsem číst všude - cestou do práce, v práci, cestou z práce, u jídla, na záchodě ... :-) Navíc - jako u většiny Kingovek - mě potěšilo, že ty nejsympatičtější postavy to vždycky nakonec nějak zvládnou.

01.11.2014 5 z 5

Pohádky brášky Králíka Pohádky brášky Králíka Pavel Šrut

Bráška Králík sice není žádný vzor ctnosti, ale možná proto se to našemu malému tak líbilo :-). Ani pro mě ta četba nebyla nuda.

01.11.2014 4 z 5