tatafa tatafa komentáře u knih

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Velice neobvyklá, ale čtivá a zajímavá série. Poprvé jsem ji četla na střední škole a přímo mě uchvátila, nicméně zpětně si uvědomuji, že se jedná o poměrně vulgární a drsnou sérii.

Jeden hrob za druhým Jeden hrob za druhým Jeaniene Frost

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

06.01.2017 4 z 5

Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Zdeněk Šmíd

Krásná a velice čtivá kniha. Bohužel mne neoslovila tak, jako obě předchozí, možná protože tu již necítím ten lehký, bezstarostný, mladický a veselý humor, jako u předchozích knížek.

06.01.2017 4 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Nádherná, čtivá knížka, která mne hned napoprvé přilákala k toulání . Asi bude navždy jednou z hlavních srdcovek mezi knížkami. Krásná vzpomínka na jistě veselé a bohužel již minulé časy slovenských Tater.

06.01.2017 5 z 5

Nádherná, čtivá knížka, která mne hned napoprvé přilákala k vodáctví. Asi bude navždy jednou z hlavních srdcovek mezi knížkami. Jen škoda, že tyto časy jsou dávno pryč a na českých řekách se již neobjeví. Čím dál více ve mne tato knížka budí kromě všech krásných pocitů i nostalgii.

Volejem i peřejemi Volejem i peřejemi Zdeněk Šmíd

Krásně psaná kniha, nicméně mne neoslovila tak, jako původní trilogie, ze které seriál i tato knížka vychází. Nemohu si pomoci, ale kromě pohody jsem u této knížky viděla stále i scény ze seriálu, a asi tím pádem se nedostavil ten pocit letní pohody a volnosti, který jsem očekávala.

06.01.2017 3 z 5

Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Zdeněk Šmíd

Krásná, čtivá a poutavá knížka, a to i přesto, že se nejedná o beletrii, ale o cestopis. I zde je patrná lehkost a humor, jako v autorových vodáckých knížkách.Mohu jen doporučit.

06.01.2017 3 z 5

Proč bychom se nepřiznali aneb Jak to bylo doopravdy Proč bychom se nepřiznali aneb Jak to bylo doopravdy Zdeněk Šmíd

Jako všechny Šmídovy knížky velice čtivě a zajímavě napsané. Vřele doporučuji všem milovníkům vodácké trilogie.

Zdivočelá země / Aukce Zdivočelá země / Aukce Jiří Stránský

Jedna z mých srdcových knížek, ke kterým se čas od času stále vracím. Je obdivuhodné, jak čtivě a nezaujatě dokázal autor tuhle knížku napsat. Kromě úchvatného příběhu celé Maděrovy rodiny, oceňuji i objektivní popis těžkých období poválečných let a socialismu, o kterém se jinde v beletrii takto nepíše. Pro mne to byla do jisté míry i čtivá "učebnice dějepisu", díky které si tu dobu dokáži lépe představit a možná se i vyvarovat některých názorů. Mohu jen doporučit.

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Opět velice krásný a chytlavý příběh, přestávky mezi vydáním jednotlivých děl byly k nepřečkání ;) Jen málo knížek dokáže takto vtáhnout do děje a nepustit. Vřele doporučuji, je to velice čtivá fantasy série.

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Krásný příběh, který člověka vtáhne do děje a nepustí. Velkým kladem je, že knížku lze číst i bez přečtení Vampýrské akademie. Vřele doporučuji, je to velice čtivá fantasy série.