tatafa - Příspěvky

Láska z deníkuLáska z deníkuS. Jio

Krásný, čtivý a odpočinkový román, kde se propojuje současnost s minulostí v romantickém prostředí malého ostrova. Ideální oddechovka na dovolenou, která se lehce čte a potěší každou romantickou duši a dokáže pohladit, rozesmát i dojmout. Vřele všem doporučuji :)

Josie a koltJosie a koltK. Luka

Romantický příběh z poněkud neobvyklého prostředí divokého západu se velice snadno čte a především přináší čtenářů napínavý děj, jehož závěr je podstatně překvapivější, než tomu obvykle u romantických knih bývá, takže jej jistě ocení i čtenářky, které nemají rády příliš jednoduché romantické knihy. Vřele doporučuji k přečtení a moc se těším na autorčinu další knihu :)

Léto na voděLéto na voděP. Martišková

Příběh se čte velice snadno a najednou kolem sebe hmatatelně cítíte vůni a šumění vody, i když sedíte v zaprášeném a dusném vlaku :) prostě ideální kniha pro letní cestování, kterou jistě ocení každá romantická duše. Vřele doporučuji :)

Rozhodnutí porodní bábyRozhodnutí porodní bábyS. Ebert

Naprosto úžasná sága, která čtenáři přibližuje každodenní život ve středověku napříč společenskými vrstvami. Ač se celým příběhem výrazně prolíná milostný příběh porodní báby Marty, přesto si myslím, že knihy zaujmou nejen romantické duše, ale i poněkud tvrdší povahy. Řada situací je napsána poměrně drsným až naturalistických způsobem, ze kterého nejen mrazí, ale někdy přivádí až nevolnost. Prostě mistrovsky napsaná série, kterou mohu vřele doporučit každému čtenáři, kterého alespoň trochu zajímá historie.

Kletba porodní bábyKletba porodní bábyS. Ebert

Sen porodní bábySen porodní bábyS. Ebert

Osudy porodní bábyOsudy porodní bábyS. Ebert

Tajemství porodní bábyTajemství porodní bábyS. Ebert

Doktorka z konce světaDoktorka z konce světaM. Appleyard

Příjemný, oddechový román, který se dobře čte a příběh rychle utíká. Ideální kniha na víkend či dovolenou, která ničím neurazí, ale na druhou stranu se ani příliš neodlišuje od podobně zaměřených příběhů např. z edice Harlequin. Přesto mohu vřele doporučit k přečtení.

Rovnováha životaRovnováha životaM. Hohenberger

Rovnováha života je románem, který se velice dobře čte a také snadno zavleče čtenáře do změti negativních a temných pocitů, které prožívá hlavní hrdinka. V románu se setkáváme nejen s jiskřením mezi hlavní hrdinkou a sympatickým mladým mužem, ale přesto si myslím, že hlavním tématem je strach a další pocity, které prožívají pacienti s rakovinou. Nedá se tedy říci, že by se jednalo o čistě romantickou knihu, spíše o psychologický román s nádechem romantiky, díky čemuž si myslím, že si jej oblíbí i čtenáři, kteří nemají rádi příliš láskyplné a jednoduché příběhy. Vřele doporučuji k přečtení ...

Život ve dvouŽivot ve dvouN. Sparks

Kniha mne velice příjemně překvapila a vlastně i okouzlila, jedná se o naprosto dokonalý koncert propletených vztahů a míst k zamyšlení. Jedná se o jednu z knih, kterou by s rozhodně měl přečíst každý čtenář romantických příběhů, protože se již myslím jedná o jednu z klasik a stálic románů pro ženy, které by měl znát každý.
více v recenzích - Tatafa a jeho kouzelný svět

Ryanova pomocRyanova pomocL. Meacham

Ryanova pomoc se velice snadno a rychle čte a děj příjemně ubíhá. Jedná se o jednoduchý odpočinkový román ve stylu příběhů z edice Harlequin. Již v předmluvě autorka uvádí, že jejím cílem bylo napsat klasický jednoduchý příběh z červené knihovny, jen trochu po svém. A to je myslím hlavním pozitivem této knihy - na nic si nehraje, autorka se nesnaží o nijak hluboké myšlenky ani literaturu a myslím, že její cíl - vytvořit prvotřídní román ve stylu "harlekýnek". S tím se sice váže, že děj a zápletka lze velice snadno odhadnout již po přečtení anotace a příběh rozhodně ničím nepřekvapí. Ovšem pokud od něj budeme čekat především sladký romantický odpočinek, tak máme před sebou velice kvalitní knihu.

Pojízdný krámek snůPojízdný krámek snůJ. Colgan

Pojízdný krámek snů je velice čtivě napsaná kniha, která vás nenechá odejít od příběhu. Je sice pravda, že chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale tento problém mám asi u všech autorčiných knížek. I když "problém" je asi diskutabilní termín, protože po přečtení knížky naopak těžko odolávám sáhnutí po další její knize. Hlavní pozitivem knihy je, že se nejedná o žádný prvoplánový romantický příběh, u něhož je zápletka odhalena již po několika stránkách. Naopak autorka dokáže vykreslit vtipný a napínavý příběh. A jako bonus možnost nahlédnout do anglických knihoven a procestovat Skotskou krajinu. Co dodat, prostě ideální knížka, která si zaslouží přečtení ...

Knihkupectví u osamělých srdcíKnihkupectví u osamělých srdcíA. Darling

Knihkupectví u osamělých srdcí je velice čtivá a propracovaná kniha. Ač samotná zápletka není nic neobvyklého a v červené knihovně ji najdete velice často, přesto se autorce podařilo z příběhu získat ještě "něco" díky zajímavě a podrobně vykreslenému prostředí malého knihkupectví. Jediné co bych knize výrazně vytkla je poměrně velké množství překlepů, gramatických a bohužel i stylistických chyb, díky nimž jsem měla pocit, že román asi nepotkal korektora. Sice se jedná o věc, která lze při čtení přehlédnout, ale přesto jí zbytečně ubírá na kvalitě. Vřele doporučuji k přečtení !!!

Dračí princeznaDračí princeznaE. Richterová

Krásný příběh, a kterém je sice místy znát že se jedná o prvotinu, ale svou originalitou a propracovaností příběhu se řadí mezi přední fantasy romány, které jsem četla. Čte se velice dobře a autorka i v několika větách dokázala velice barvitě popsat magický svět draků a dračích lidí. Vřele doporučuji na přečtení pro každého, kdo má rád fantasy se špetkou romantiky a těším se na další autorčina díla.

Slibuji ti, AnnabelleSlibuji ti, AnnabelleT. McKinley

Velice zajímavá kniha, která se snadno čte a docela povedeně bortí mýty o romantických knížkách, jakožto braku v literatuře. Podle mne je to ideální příběh, který v sobě ukrývá neobyčejnou osudovou lásku, napětí ze závěru příběhu a navíc ještě poměrně realistické popisy Paříže 30. let minulého století i prostředí španělské občanské války, ze kterého rozhodně silně mrazí. Prostě velice povedená kniha, kterou vřele všem doporučuji k přečtení.

Když šeptá listí – Příběh stromů a mého životaKdyž šeptá listí – Příběh stromů a mého životaH. Jahren

Knihu Když šeptá listí bych vřele doporučila všem čtenářům, kteří se zajímají o biologii i o geologii, a to nejen na laické, ale i odbornější úrovni. Je to příběh, který dokáže podat informace srozumitelným způsobem nejen člověku, který o této oblasti neví naprosto nic, ale i člověku, který se o stromy a biologii podrobněji zajímá. Zároveň je to však kniha, která pravděpodobně nezaujme humanitně zaměřené čtenáře, kteří nedokáží náležitě ocenit a pochopit kouzlo vzorku snímaného rentgenem nebo zkoumaného pod mikroskopem.

Mě ovšem kniha nijak výrazně nezaujala, protože jsem od ní čekala spíše nějaké příběhy, ponaučení o stromech, jejich využití nebo prostě jen zajímavý životní osud vědkyně. Namísto toho se zde objevovalo neustálé stěžování si na nedostatek peněz, času a popis života člověka, který je značně odtržený od reality a i nudný život mu připadá nesmírně zajímavý. Asi prostě nejsem čtenář který dokáže nadšeně vzdychat nad poměrně dlouhými popisy jakýchsi pokusů na mikroskopu či jiných zařízeních.

Zvláštní příběhZvláštní příběhK. Gillerová

Zvláštní příběh je opravdu dosti "zvláštní" román, který se vymyká z jakéhokoliv žánrového zařazení. Autorka nechává svého čtenáře až do poslední chvíle v napětí, jak osudy hlavních postav nakonec dopadnou, takže knihu ocení i čtenáři, kteří nemají rádi jednoduché romantické příběhy.

Bohužel se knížka nečte úplně snadno, protože autorka mezi vyprávěním o jednotlivých postavách přeskakuje bez jakéhokoliv upozornění, takže je při čtení zůstat ve střehu, protože se snadno stane, že nevíte o kom se spisovatelka vlastně zmiňuje.

Přesto je příběh velice zajímavý a vřele doporučuji jeho přečtení.

Ostrovy splněných snůOstrovy splněných snůN. Roberts

Ostrovy splněných snů jsou kniha, která mne zaujala nejen krásnou obálku, ale také velice čtivým příběhem, ze kterého sálá romantika a teplo tropické dovolené. Ač příběhy v sobě neukrývají příliš hlubokou zápletku, přesto jsem si jejich čtení velice užila a zároveň i nostalgicky zavzpomínala na nedávné doby, kdy jsem se věnovala především podobným knihám z edice Harlekýn.
I když Harlekýnky mezi čtenáři patří mezi knihy s nejhorší pověstí a hodnocením, dovolila bych se postavit do opozice proti většině. Sice jsem si vědoma, že většina kritiky je založena na pravdě, protože se opravdu jedná o příběhy velmi jednoduché a předvídatelné, které čtenáře ničím nepřekvapí a ve většině případů ani nepoučí, ale na druhou stranu si myslím, že mají své kouzlo.
Osobně na tyto knihy nahlížím jako na prvotřídní večerníčky či jiné pohádky pro dospělé.
Pro mne je to především odpočinek a fakt, že nad příběhem není naprosto nutné přemýšlet nebo se soustředit. Kromě toho Harlekýnky mají jedno velice významné pozitivum, které mnohdy lidé opomíjejí, a tím jsou promyšlené a barvité popisy nejen krajiny, ale i dalších kulis ve kterých je děj vystavěn, takže se čtenář může prostřednictvím knihy příjemně pokochat a zasnít se .

22.10.2017

Město nadějeMěsto nadějeS. Blanco

Musím říci, že k této knize jsem přistupovala poměrně s nedůvěrou, protože klasické westerny nemám ráda, a tak jsem se bála, jestli to bude příběh opravdu pro mne.
Ale přišla jsem na to, že někdy na čtenářský instinkt není radno spoléhat, protože Město naděje mne velice mile překvapilo. Nejen, že se jednalo o styl romantického příběhu, který mám ráda – tedy nechybí v něm jiskření a touha, ale zároveň není jednoduchý a si v něm dokáži nalézt hlubší myšlenky. Asi největším překvapením pro mne bylo rozuzlení Maudina příběhu, který se naprosto vymyká „klasickým“ tajemstvím, které se v podobných románech objevují.
Kromě příběhu Maud mne zaujal i autorčin styl vyprávění, při kterém se věnovala čistě hlavním postavám a pokud se přeci jen nějaké vedlejší postavy objevily, byly popsány velice stručně. U jiného příběhu bych asi měla pocit, že „něco“ románu chybí, protože více postav často znamená i bohatší děj. Každopádně u Města naděje dokázala autorka napsat příběh tak, že více postav by bylo naopak na škodu.

02.10.2017

Lovec věnaLovec věnaK. Luka

Je sice pravda, že k této knize jsem se dostala díky nabídce recenzního výtisku na Facebooku, a původně jsem o knížce neměla nijak valné iluze. Spíše jsem chtěla zkusit nějakého nadějného českého spisovatele, i kdyby kvalita nebyla nikterak vysoká, protože si myslím, že každá příležitost podpořit naše autory se musí využít, zvláště dnes, kdy je česká literární tvorba čtenáři poměrně opomíjená.
A musím říci, že jsem byla velice mile překvapena. Podle autorčina popisu jsem čekala nějaký temný historický román, který se bude blížit detektivce nebo podobnému žánru, protože se kniha měla odlišovat od příběhů, které běžně naleznete na tomto blogu. Ale opak byl pravdou, z románu se vyklubal příběh, který splňuje mé požadavky na žánr historických románů pro ženy. Kniha je napsána čtivě, poutavě a napíná čtenáře do poslední chvíle. Dokonce se knize povedlo něco poměrně nečekaného - dokázala mít překvapivý a ne zcela odhadnutelný závěr, což je u romantických příběhů velice nezvyklé.
Je sice pravda, že některé pasáže mi trochu brnkali na nervy, zvláště ve chvílích, kdy je až uměle zdůrazňována dvorská etiketa a způsoby, i když hlavní postavy mluví a jednají spíše po vzoru dnešního způsobu hovoru. Ale na druhou stranu to může ke knížce přivést mladé čtenáře.
Ač mám ke knížce pár drobných výhrad, přesto ji s čistým svědomím vřele doporučuji k přečtení, protože rozhodně stojí za ten strávený čas.

14.09.2017

Láska po francouzskuLáska po francouzskuF. Valpy

Láska po francouzsku je příběh, ke kterému jsem se dostala především díky nádherné a nápadité obálce. A jako velký klad vnímám, že knížka nemá "jen" povedenou obálku, ale také nádherný příběh.

Sice musím uznat, že příběh není zcela nejoriginálnější a spíše se zápletkou řadí mezi tuctovější romantické knížky, ale to co ztrácí na originalitě, to dohání na popisech přírody a reálií francouzského venkova.

Nevím čím mne příběh tak oslovil, možná je to zvláštní lehkostí a optimismem se kterým autorka popisuje i nepříliš pozitivní věci, takže na čtenáře zřetelně dýchá příjemné teplo a odpočinková letní atmosféra, což je věc, kterou mám u knížek velice ráda. Navíc je to kniha, která dokáže leccos naučit, třeba o francouzských tradicích nebo výrobě vína, takže dodává příběhu zajímavou přidanou hodnotu.

Láska po francouzsku je bezpochyby román, který si ve svém žánru romantických příběhů, zaslouží plný počet a vřelé doporučení všem romantickým duším.

11.09.2017

Šťastní lidé mají snadný životŠťastní lidé mají snadný životA. Martin-Lugand

Je pravda, že i tato kniha mne značně zmátla svou pozitivní obálkou i názvem, ale přeci jen jsem již na to trochu byla připravená po přečtení prvního dílu. A musím říci, že se mi líbila podstatně více, než předchozí kniha. Konečně jsem u hlavní hrdinky viděla trochu více pozitivního myšlení a chuti se s věcmi poprat. Ač se knížka dotýká podobně těžkých témat, jako předchozí román, překvapivě na mne působila podstatně světleji a radostněji, takže obsažené tragédie se daly snáze překonat.
Stále si myslím, že je to velice netradiční román, který boří hranice mezi žánry a kombinuje rodinné tragédie natolik překvapivě, ale přeci reálně, že lze před autorkou jen smeknout pomyslný klobouk, protože takové dílo se jen tak nevidí.
A také pořád mne dokáže v příběhu vytočit doběla neustálá přítomnost cigarety v ruce hlavních hrdinů, protože to jako nekuřačka opravdu ze srdce nenávidím i v normálním životě, natož v knížkách.
Ač mám k příběhu své drobné osobní výhrady, přesto je to kniha, kterou bych doporučila každému čtenáři. A to překvapivě i tomu, který nemá rád romantické příběhy.

04.09.2017

Sen noci univerzitníSen noci univerzitníG. Guthrie

K této sérii jsem se dostala dá se říci omylem, ale přeci jen poněkud logickým. Jednak mne zaujaly nádherné obálky, které vytvořilo nakladatelství Grada a také protože mám velice ráda Shakespeara, i když jsem od něj ještě příliš knih nečetla. Přesto jsem neodolala možnosti se o něm něco dozvědět. Při výběru prvního dílu jsem měla poměrně obavu, co z toho vznikne, protože tak nějak automaticky nedůvěřuji bestsellerům. A musím říci, že jsem byla velice mile překvapena.
Ze série se vyklubal příběh, který přesně odpovídá mým požadavkům na kvalitní romantiku. Knihy byly vtipné, jiskrné a navíc díky rozborů Shakespeara dávaly přidanou hodnotu.
Je sice pravda, že celý příběh by se dal krásně shrnout do jedné silnější knihy, ale na druhou stranu to myslím příběhu nikterak neubralo na kráse, spíše naopak.
Co mu ovšem z mého pohledu silně na kráse ubíralo, byly vulgarismy, které se v některých pasážích objevovali téměř v každé přímé řeči, a působilo to silně uměle. Navíc si prostě myslím ,že podobná slova do romantických knih nepatří, a zvláště ne v takovéto míře.
Každopádně jsem velice ráda, že jsem se ke knihám dostala a vřele je každému doporučuji k přečtení.

KatalánecKatalánecN. Gordon

Když o tom tak přemýšlí, naprosto netuším, jak jsem se k této knize mohla dostat. A ani nevím, co si o ní myslet. Je to naprosto úžasně napsaný a vykreslený příběh, který mne naučil mnohému o výrobě vína ve středověku. Zároveň jsem se v knize ale také pořádně spletla, protože jsem čekala běžný romantický příběh z dávné historie a najednou přede mnou ležel spíše společenský a napínavý příběh o muži, který buduje své vinařství.

Asi mohu říci o příběhu toto: Katalánec je úžasný, čtivý a jedinečný román, který mohu každému vřele doporučit, ale mne osobně se sice líbil, ale na druhou stranu ničím výrazně neoslovil a na rozdíl od většiny knih, které jsem přečetla se k němu nemám chuť vracet, tedy prozatím. Prostě je to ideální kniha, ale pro někoho jiného a méně romantického, než jsem já.

03.09.2017

Marná touhy snahaMarná touhy snahaG. Guthrie

Musím uznat, že tento příběh má velkou hodnotu především v úzkém spojení s předchozím dílem, protože ač se velice dobře čte a má spád a potřebnou gradaci, zase úplně moc se toho tam neděje. To ale rozhodně neubírá na jeho kvalitě, protože je snazší napsat román o příběhu, kde je již dopředu spousta zápletek, než o čekání na konec školního roku, tak aby čtenáře zaujal a nepustil, což se myslím autorce mimořádně povedlo. I zde můžeme společně s autorkou propojit příjemné s užitečným - příjemně si odpočinout u jednoduchého příběhu a zároveň se opět něco nového naučit o Shakespearovi - což je pro mne ideální kombinace.

Samostatnou zmínku si zaslouží obálka a design knihy, která se nakladatelství Grada opět mimořádně povedla. Již od pohledu vás knížka zahřeje svými žlutými a oranžovými odstíny, které se objevují i na vnitřních stránkách. A jako bonus si můžete zpříjemnit četbu na dotyk sametovým papírem z něhož vystupují jednotlivá písmena hlavního názvu.

Marná touhy snaha je bezpochyby kniha, která si zaslouží plný počet a vřelé doporučení pro všechny romantické duše ...

03.09.2017

Levandulové noci: Román z ProvenceLevandulové noci: Román z ProvenceS. Bérard (pseudonym)

Série Levandulové noci, ve vydání z roku 2016, mne zaujala především svými obálkami, které už z dálky připomínají Provence - kraj fialové a voňavé levandule.

Podstatně méně mne však zaujal samotný příběh, který se mi navíc poměrně těžce četl. Zpětně si myslím, že to nebyla až tak chyba románu, ale spíše mne. Přeci jen to byla má první zkušenost s románem z Francie. Dlouho mi vadila dikce a styl, kterým autorka knihy napsala. Zároveň mne vytáčela řada postav díky upjatosti a až přehnané touze po dokonalosti. Avšak nyní, když jsem přečetla několik dalších francouzských románů, jsem přišla na to, že to bylo především nepochopení značné kulturní rozdílnosti mezi Čechy a Francií. Každopádně Levandulové noci byly velice zajímavým ponaučením o francouzském způsobu života a těším se, až se do nich znovu začtu.

31.08.2017

Z nebe do ráje: Román z ProvenceZ nebe do ráje: Román z ProvenceS. Bérard (pseudonym)

31.08.2017

Útěk za láskouÚtěk za láskouP. Martišková

Na další knihu této spisovatelky jsem se velmi těšila, protože jsem již řadu let hrdou fanynkou jejích příběhů. A po přečtení musím říci, že mám značně rozporuplné pocity. Na jednu stranu se opět ukázal příjemný a čtivý styl, který autorka ve svých knihách používá, a který je v Čechách poměrně unikátní (zvláště trefnými slovními přestřelkami mezi hlavními hrdiny). Na druhou stranu mne ale poměrně zklamala zápletka i téma. Předešlé knihy od autorky (např. můj oblíbený Tanec v srdci) byly vždy tvořeny situacemi ze života a popisovaly okamžiky se kterými se dospívající dívky opravdu mohou setkat. Útěk za láskou mi však více než reálný příběh připomíná "umělé" romány a filmy pro dospívajících, které k nám čím dál více přicházejí z anglicky mluvících zemí a které jsou mezi mladými lidmi velmi oblíbené. I když je pravda, že už se nedokáži zařadit mezi cílovou skupinu, a tak mi jisté kouzlo knihy možná uniká.

30.08.2017

Lituji, čekají měLituji, čekají měA. Martin-Lugand

K této knize jsem se dostala, dá se říci, naprosto omylem, jak už je mým dobrým zvykem. a musím říci, že jsem ani na okamžik nelitovala. Příběh obsahuje vše, co mám u knížek ráda - přestřelky mezi hlavními hrdiny, přátelství i tajemství a pořádné jiskření mezi hlavními postavami. Ačkoliv mne Yael opravdu velice často vytočila doběla, přesto a možná právě proto jsem si čtení velmi užila a stala se autorčinou fanynkou, protože takto gradující a živé romány pro ženy jen tak někdo nedovede.

20.08.2017

EspressologieEspressologieK. Springer

Ačkoliv jsem se na knihu velice těšila, protože kávu a kavárenské prostředí mám velice ráda, musím říci, že u této knihy jsem překvapivě chuť na kávu necítila, což je poměrně překvapivé. Espressologie je knížkou, která mne opravdu silně zklamala. Už od počátku jsem nečekala žádnou výraznější zápletku, šokující odhalení nebo literární hodnotu, ale přesto takový propadák jsem opravdu nečekala. Když jsem zahlédla téma espressologie, představila jsem si zajímavé téma o hledání partnera pomocí kávy a třeba i nějaké praktické tipy o tvorbě kávy pro čtenáře. Namísto toho se v knize skrýval příběh, jehož největší zápletkou bylo drobné nedorozumění mezi hlavní hrdinkou a její nejlepší kamarádkou, které se velice rychle napravilo. Myslím si, že kávu a espressologii autorka použila pouze jako zajímavou kulisu a námět, ale rozhodně nedokázala využít její potenciál.

20.08.2017

Cukrová panenkaCukrová panenkaL. L. McNeal

Cukrovou panenku jsem objevila před časem v knihkupectví, když jsem se chtěla odměnit po náročné zkoušce. Na první pohled mne zaujala hlavně zajímavá a možná i tajemná obálka s domem zakrytým listy. Když o tom tak přemýšlím, naprosto netuším, jaký racionální důvod mne vedl k této knížce, protože jsem zjistila, že se nejedná tak úplně o žánr, který bych obvykle četla.

Z tohoto důvodu jsou také mé pocity po přečtení značně rozporuplné. Příběh je nádherný, propracovaný a natolik realistický, že jsem kolem sebe cítila zatuchlinu domu i náladu té doby. Knížku jsem přečetla dá se říci na jeden zátah a nebylo mi z ní psychicky nijak dobře, což rozhodně svědčí o její kvalitě. A možná právě proto se asi nikdy nezařadí na místo mých "top" knížek, protože mi v ní chyběla lehkost a romantika, kterou mám u příběhů moc ráda. Ale jsem vděčná, že jsem si ji mohla přečíst, protože do jejího přečtení jsem neměla představu, jak velký a bolestivý byl rasový konflikt a nesnášenlivost na jihu Spojených států, takže mi knížka značně otevřela oči, což se myslím obzvláště dnes, kdy jsou vztahy mezi rasami a náboženstvími čím dál více vyhrocené.

12.08.2017

Daniel & AubreyDaniel & AubreyG. Guthrie

Asi není nutné více rozebírat, že ke knize jsem se dostala především díky její nádherné obálce. Jestli něco dokáže na románu opravdu zaujmout, pak je to přebal, který se nakladatelství Grada velmi povedlo, zvláště při srovnání s obálkami, které lze u této knihy nalézt např. na Goodreads.
Co více říci? Daniel a Aubrey je jeden z mála příběhů, který mne v poslední době opravdu silně zaujal a u kterého se nemohu dočkat až se pustím do dalšího dílu. Knížka se velice dobře čte a mohu ji doporučit ke čtení i v náročnějším období, protože jsem ji zvládla přečíst i v době odevzdávání bakalářky. Jak již jsem zmínila výše, jedinou slabinou příběhu je používání vulgarit, což v knížkách nemám úplně ráda, protože si jich člověk dosyta užije v reálném životě a do romantických knížek podle mě prostě nepatří. Veliký klad vidím v citacích Shakespearových děl, díky kterým jsem se o něm dozvěděla mnohem více, než z hodin literatury.
Vřele doporučuji!!!

10.08.2017

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaE. Boček

Poslední aristokratce jsem se dlouho vyhýbala již z principu, protože patří mezi knihy, které čtou naprosto všichni, a tudíž není nutné, abych ji četla také. Teprve před časem mi došla trpělivost s tím, jak ji kolem sebe neustále vidím, a řekla jsem si, že ji tedy zkusím ... Ke knížce jsem od počátku přistupovala s velkým despektem, a tak mne tato kniha velice příjemně překvapila, zvláště ve chvíli, kdy jsem se přistihla, že mne rozesměje téměř každá druhá věta. Myslím si, že je napsána opravdu čtivým způsobem, který umocňuje skrytý humor, díky kterému kniha rychle ubíhá.
Obecně nemám ráda knihy, které jsou o "ničem" a ke kterým tato kniha bohužel patří. Tedy ne úplně o ničem, ale které nemají nějakou výraznější zápletku či příběh. Avšak tato kniha je pro mne zároveň svým způsobem výjimkou, protože co ztrácí na ději, to získává na humoru a humorných situacích.
Myslím si, že jsem se v knize dozvěděla mnoho zajímavého o životě na dnešních zámcích a také o tom, jak se mnohdy museli cítit lidé, kteří zámky získali v restitucích.
Především to pro mne však byla velice odpočinková kniha, u které člověk nemusí příliš myslet, a může se jen nechat unášet humorem.
Tuto knihu bych doporučila všem, kteří mají rádi klasický český humor, a který se u knihy rádi pobaví, protože o to jde v knize myslím nejvíce.

Levandulový pokojLevandulový pokojN. George

Nádherná kniha s velice silným příběhem, která rozhodně stojí za přečtení. Autorka má sice svůj zvláštní styl, který se může někomu hůře číst, ale myslím, že je to spíše odlišnou mentalitou a stylem psaní německých a francouzských autorů, který se v knížkách z Francie objevuje poměrně často, ale dá se na něj zvyknout. Ukazuje mimo jiné opomíjený fakt, že knihy dovedou léčit a také opravdovou lásku k životu i ke knihám. Vřele doporučuji!!!!

Prsten princezny JudityPrsten princezny JudityH. Parkánová-Whitton

První historický román, který jsem četla, a proto jsem nečekala nic světoborného, a o to více mne však autorka i její kniha překvapily. Román se mi četl velice dobře a přečetla jsem jej během jediné cesty vlakem, což se moc často nestává.
Asi nejvíce mne překvapilo, jak snadno se dá propojit krásný romantický příběh s reálnými historickými postavami a událostmi. Po přečtení jsem zjistila, že o éře Přemyslovců vím podstatně více než předtím, a tak to má u správné knihy být ...

07.08.2017

Moudré z nebeMoudré z nebeR. Skolek

Knihu bych velice pochválila za nápad a zpracování, protože přečíst si, jak malý kluk může vidět svět, je bylo pro mne velmi zajímavé.
Myslím si, že kniha může čtenáře značně poučit, že je někdy lepší vysvětlit dítěti situaci, tak aby ji pochopilo, než jen používat fráze, kterým mi dospělí sice rozumíme, ale děti z nich utvoří úplně něco jiného. Jediné co bych knize vytkla je, že se mi docela těžko četla, protože se mi oko zastavilo na každém nespisovném výrazu, a že jich je v této knize opravdu požehnaně. Ale na druhou stranu musím uznat, že pokud by kniha byla psána spisovně, již by nebyla tak dobrá a ztratilo by se podstatně její kouzlo.

07.08.2017

Láska v ProvenciLáska v ProvenciB. Asher (pseudonym)

Příběh je velice zajímavě postavený a díky tomu se i příjemně čte.
Je sice pravda, že v první části mne hlavní hrdinka značně vytáčela, protože byla naprosto bezohledně zaměřená na sebe, pasivní a nebrala potřeby svého okolí na vědomí. Je sice pravda, že po prožitém neštěstí má každý člověk na něco podobného nárok, ale přeci jen ...
Na druhou stranu jsem díky tomu mohla fandit jejímu přerodu v druhém díle a její postupné vylézání ze skrýše, kde byla dlouho skrytá před bolestí. A čas, za jakou dobu se jí přeměna povedla je doslova obdivuhodný ...
Další, co se mi na románu líbilo bylo, že v románu není jen romantický příběh, ale že právě díky hledání nové lásky se čtenář může zamyslet nad životem a rolí lásky v našich životech. A to už vůbec nemluvím o nádherných popisech Francie, díky kterým mám opět větší chuť se tam podívat...

NávštěvníciNávštěvníciO. Hofman

Možná protože jsem od knihy nic neočekávala, tak mne nezklamala, ale na druhou stranu ani nepřekvapila. Myslím si, že se dá říci, že kniha se mi četla relativně dobře, ale ničím mne výrazně neoslovila. A je to možná i tím, že jsem ani nikdy nebyla příliš velkým fanouškem televizního seriálu ...
Ač je by se televizní a knižní zpracování díla nemělo porovnávat, protože každé má své, u Návštěvníků musím říci, že z mého pohledu je seriál podstatně lepší. U knihy mi chyběly drobné slovní hříčky a velice osobitý projev herců, kteří příběhu dodávali jiskru. Přesto bych knihu vřele doporučila k přečtení a to především dospělým čtenářům, kteří si u knihy jistě rádi zavzpomínají na své dětství, kdy tento seriál v televizi běžel.

07.08.2017

Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádechNedělňátko aneb s Cimrmanem v zádechM. Čepelka

Krásná kniha o velice nenápadném člověku, kterého jsem doposud brala jen jako jednoho z členů DJC a nyní musím smeknout před tím, co všechno dokázal ... a že se čtenář může dozvědět opravdu mnoho nejen o jeho životě a díle, ale také o celé historii divadla a Járy Cimrmana ... Vřele doporučuji!!!

1 2 3 4 5 6 >