tarabas

Jákobovy barvyJákobovy barvyLindsay Hawdon

Jákob je osmiletý cikánský chlapec ze čtvrtiny Rom a ze čtvrtiny Jeniš. Tohle prosté konstatování předurčilo jeho osud a osud jeho rodiny. Rómský holokaust je něco o čem se moc nemluví, ale co je nezvratnou skutečností. Pár lidí si řeklo, že si některé osoby nezaslouží žít a začali realizovat očistu světa. Bohužel trvalo léta, než se je podařilo zastavit.
Kniha je plná emocí, které na vás dýchají z každé stránky. Možná bych nedávala tolik časových linek, ale jinak není co knize vytknout.

31.05.2017

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Mě se kniha líbila. Přistupovala jsem k ní dost skepticky, ale byla jsem mile překvapena. Četla se moc dobře, člověk se odreaguje a zajímá ho jek to těm dvěma dopadne.

22.02.2015

Róziny dceryRóziny dceryZdenka Becker

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Styl autorky mi naprosto vyhovoval. Možná ke konci knihy už jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo, vnučky, neteře. Vztahy v rodině nejsou nikdy jednoduché, aby věci fungovali musí se dělat kompromisy a mezi lidmi musí být spoustu lásky. Ukažte mi rodinu, kde všechno funguje. V knize bylo dobře vidět jak lehce jde udělat chybu, která se pak s člověkem táhne celý život a jak těžké je něco změnit.

11.04.2015

Nejsem namalovaná!Nejsem namalovaná!Alice Kopřivová

Čtení, které ukazuje život s mírnou nadsázkou. Je fanj zjistit, že trapasy nevyrábím jen já.

11.05.2015

Zimní evangeliumZimní evangeliumBrendan Kiely

Trochu smutná kniha o středoškolákovi Aidanovi. Rozhodně stojí za přečtení.

11.07.2015

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Hezky napsaný příběh jedné rodiny, jen bohužel mi vadilo to přeskakování. Jeden odstavec popisuje život jednoho člena rodiny, hup a druhý odstavec a jsem úplně jinde a u někoho jiného, jiná situace a někdy i jiné časové období. V jedné kapitole děda Leopold umře a v druhé je živý a zdravý. To mě trochu vadilo. Možná to chtělo alespoň trochu víc štěstí pro někoho z rodiny. Samá smůla.

12.07.2015

SítěSítěPetra Dvořáková

První kniha od této autorky. Musím říct, že mě zasáhla. Donutila mě přemýšlet nad svým životem. Navíc skvěle napsaná.

28.03.2016

Lovci duchůLovci duchůNeil Spring

Pro mě je kniha strašidelná tak akorát. Líbí se mi propojení fikce a skutečnosti. Čtenář si může dohledat, jak to vše bylo, jak farma vypadala a co vše se stalo.

07.02.2017

Měj mě rád/aMěj mě rád/aMarkéta Hejkalová

Kniha o životě s plnou jeho barevností. Procházíte dějinami a sledujete jak se historie podepsala na osudech jednotlivých lidí a rodin.

31.10.2017

DivergenceDivergenceVeronica Roth

Nový pohled na možnou budoucnost. Pro mě teda strašidelný, vybrat si jen jednu vlastnost. Asi by mi nejvíc seděla sečtělost. Nicméně dobře napsaná kniha, plná děje a zvratů.

19.08.2015

Smrtná zimaSmrtná zimaKate A. Boorman

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Em je přemýšlivá dívka, která věří své intuici.

27.10.2015

Ryba jménem IanRyba jménem IanBradley Somer

Myslela jsem si, že to bude něco jako Racek od Bacha, ale je to úplně jiné. Příběhy mě zaujali, vše bylo psáno velmi chytlavě, našla jsem tam napětí i trochu legrace.

29.12.2015

Jak jsem svým vnoučatům vyprávěl o vesmíruJak jsem svým vnoučatům vyprávěl o vesmíruHubert Reeves

Útlá knížečka, která rozhodně stojí za pozornost. Jednoduše a zábavně vysvětlené největší otázky spojené s vesmírem, vznikem světa a přírodních zákonů. Autor si bere na pomoc přirovnání, legendy a selský rozum.

20.05.2016

SégrySégryRaina Telgemeier

Super komiks. Moc se mi líbila tahle jednohubka ke čtení.

06.06.2016

I viděl Bůh, že je to špatnéI viděl Bůh, že je to špatnéOtto Weiss

Kniha, která mě přes svou odlehčenou formu, naprosto dostala.

08.11.2016

ZtracenáZtracenáAdam Nevill

Kniha mě pohltila, velmi dobře se mi četla.

14.12.2016

Vor v zakone - hlava mafieVor v zakone - hlava mafieVítězslav Jareš

Po knize 12.12 jsem se na čtení moc těšila. Tentokrát to ale bylo o level lepší počteníčko. Kniha mě chytla hned na začátku a já se ocitla ve světě mafie a jejich bojů. Gratuluji autorovi ke skvělé knize.

11.02.2017

Kniha radostiKniha radostiDouglas Carlton Abrams

Kniha mi přinesla plno podnětů k přemýšlení, ale i zábavu. Najdete zde plno historek ze života slavných mužů. Můžete si tak udělat obrázek, jak žijí a co vše musí zvládnout.

04.05.2017

Franz Kafka - Člověk své a naší dobyFranz Kafka - Člověk své a naší dobyRadek Malý

Musím pochválit zejména grafiku knihy. Krása.

27.06.2017

Syn JidášůvSyn JidášůvMarkus Heitz

Hlavními aktéry v knize jsou upíři. Pokud čekáte romantiku typu stmívání, rozhodně se nedočkáte. Upíři v knize jsou opravdové krvelačné bestie, které se nedokáží a ani většinou nechtějí vzdát své oblíbené lidské krve. Postavy mají své kladné i záporné stránky jak jen to u upírů jde.

Jde o příběh upírky, která hlídá své potomky. Většinou jen dává pozor, aby se z nich nestaly bytosti jako je ona sama. V současné době udělala výjimku a zapojila se do života mladě ženy a její dcery. V podobě tetičky jim pomáhá a chrání je. Netuší, že z dávné historie se vynoří někdo, kdo ji nenávidí a snaží se jí zničit. Navíc má schopnosti, pomocí kterých by se mu to mohlo podařit.

Příběh nás zavádí do různých historických období, procházíme i různé země. Díváme se na děj z pohledů různých postav.
Rozhodně se nemusíte bát, že by Vás příběh nudil. Jsou zde celkem překvapivé zvraty, které jsem nečekala.

05.04.2015

Oldřich z ChlumuOldřich z ChlumuVlastimil Vondruška

Moc hezky napsané, bavila jsem se.

20.06.2015

Prokletí ohněProkletí ohněMartina Wolfová

Pěkná, čtivá kniha. Příběh je dobře promyšlený. Je plný napětí, romantiky a mystiky. Některé věci trochu předvídatelné, ale rozhodně příjemné čtení

15.07.2015

KostičasKostičasSamantha Shannon

Trochu mi trvalo, než jsem se ke knize dostala, Kostičas - ten název mě dost odrazoval a obálka mi taky moc neřekla. Nakonec jsem ráda, že jsem se přinutila díky readingu od Hostu si ji přečíst. Moc se mi líbila. Napětí, dobrý nápad, jen na začátku moc popisu.

25.07.2015

První stříbrná kniha snůPrvní stříbrná kniha snůKerstin Gier

Hezky napsaně. Kombinace trochu napětí, trochu humoru, trochu mystiky, malinko romantiky. Super. Určitě jdu i do druhého dílu.

26.07.2015

SelekceSelekceKiera Cass

Pro mě moderní popelka, jak chudá holka ke štěstí přišla. Přitom nejde o dívku, kterou někam postavíš a večer jí tam najdeš. je to rázná slečna, která umí říct co si myslí a právě to se asi princi líbí.

19.08.2015

Písecká četnická pátračkaPísecká četnická pátračkaLadislav Beran

Pokud se vám líbí Četnické humoresky, bude se vám líbit i tahle kniha plná krátkých povídek o případech z Písecké pátračky. Možná mi tam chybí humor, kterého je v seriálu plno.

05.09.2015

Literární spolek Laury SněžnéLiterární spolek Laury SněžnéPasi Ilmari Jääskeläinen

Kniha plná fantasie, přemýšlení, záhad. Nedokážu ji moc zařadit, má ze všeho něco.

06.09.2015

Vražda za zásluhyVražda za zásluhyPetra Tomášková

Osobnost policisty je to hlavní na této knize. Daleko víc mě zajímal osobní život Zdeňka, než vyřešení případu. Moc dobře se mi kniha četla.

08.11.2015

DceryDceryKateřina Dubská

Kniha mě zaujala svým obalem. Styl psaní mi zcela vyhovoval. Jen těch temných stránek života tam bylo trochu moc., Co se dá dělat, takový je život.

17.01.2016

NavěkyNavěkyJ. M. Darhower

Kniha je, víc než co jiného, popis zrodu nového člověka. Přetváření osobnosti, která dostala možnost se rozvíjet. Moc dobře se čte, příběh je uvěřitelný.
Láska, mafie, otroctví - velmi přitažlivé téma.

31.01.2016