Ťapulka Ťapulka komentáře u knih

Bibinka objevuje svět Bibinka objevuje svět Vlasta Handzelová

Nádherné ilustrace! Ale ten text - zpočátku je hezký, roztomilý, ale závěr je prapodivný a myslím, že by děti na něj reagovaly otázkami plnými strachu o Bibinku a ani ony se svou fantazií by nechápaly poslední dvě textové stránky. Škoda, protože jinak vypadá kniha krásně.

16.11.2018 3 z 5

O stromu, který dával O stromu, který dával Shel Silverstein

Moc dojemné! Tato kniha je krásným příkladem toho, jak pár ilustracemi a pár desítkami slov se dá TOLIK říct! Jen jak je napsáno pode mnou, doufám, že tam někde je i poděkování chlapce této hodné jabloni.
Vzpomněla jsem si na "křivou jabloň", po které jsem tak ráda lezla, když jsem byla malá. Vyprosila jsem si, že ji rodiče neporazí. Když mi nedávno bylo hodně smutno, vylezla jsem na ni a sedla si, objala ji...jsem tolik ráda, že na zahradě roste dál.

14.11.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tuhle knížku jsem si moc užila. Je citlivá, humorná, dojme i zamrazí. Při jejím čtení jsem byla rázem na vesničce mojí babičky, všechny postavy příběhu ožily a vše bylo tak reálné! Autorka knihy má neskutečně přečtené povahy lidí, jejich osudy a mezilidské vztahy, český venkov a životní nástrahy a motanice. A tak přirozeně je čtenářům předává naservírované v této knize!

14.11.2018 5 z 5

Horory na dobrou noc 2 Horory na dobrou noc 2 Anthony Horowitz

Úžasná kniha, kterou jsem si užila. Nejdříve jsem po ní sáhla, abych ji mohla doporučit synovi a abychom si o ní spolu mohli povídat, a teď určitě vím, že si moc ráda a s chutí přečtu i první a třetí díl :-). Nejvíce se mi líbil Výtah, Stopař a A telefon zmrtvěl (ten mi dojal i k slzám...)

08.11.2018 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Tak tohle je bezva úlet! Neskutečná bláznovina s úžasným nápadem! A ilustrace jsou třešničkou na dortu! Číst tuhle knihu je jako jíst chobotničky nebo jiné mořské živužíky - je to zvláštní, ale nějak vám to chutná a nutí vás to sníst další kousek a zkusit najít, co je na tom tak dobrého. Přečetla jsem, pochutnala jsem si na každé stránce, i když nevím proč a nutí mě to běžet do knihovny pro další kousek :-) .

01.11.2018 5 z 5

Jak jsem přece jen došla do Compostely Jak jsem přece jen došla do Compostely Hana Lohrová

Obdivuhodná cestovatelka, poutnice a žena! Tato cesta je mým snem a díky četbě této knihy jsem si ji tak trošku "prošla", prožívala jsem s autorkou každý kilometr, viděla ty nádherné kostely a krajinu a zamýšlela se nad člověčím žitím, lidskými vztahy, důvěrou a přátelstvím. Nádhera!

31.10.2018 5 z 5

Čtvero ročních dob Čtvero ročních dob Izumi Šikibu

Spíše než poezie mě tady zaujaly krásné jemné ilustrace. Básně jsou jemné, romantické a poměrně melancholické, jejich čtení určitě potěší.

29.10.2018 3 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Já jsem z knihy nadšená! Je napínavá do poslední stránky, chvílemi jsem se od ní nemohla odtrhnout. Závěr je překvapivý. Navíc seznamuje malé čtenáře s několika významnými osobnostmi dob minulých. Je pravda, že bych si ráda početla nějaké bližší charakteristiky a příběhy lidí žijících v Prašině, trošku i jejich každodenní život apod. Ale i tak super! Je to kniha pro děti a mládež a tak největší pochvalou je fakt, že náš syn při jejím čtení odmítl jít si s námi zaplavat do moře, protože "teď je to strašně napínavý". Byla jsem trošku kvůli tomu na něj mrzutá, ale teď, když jsem si knihu přečetla i já, tak ho naprosto chápu :-)!

26.10.2018 5 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

S touto knihou jsem strávila nádherné chvíle! Mohla jsem s ní relaxovat, ale i zamýšlet se nad různými otázkami života. Poplakala jsem si, i jsem se nasmála. Hlavní postavu i její okolí jsem si zamilovala a každou stránku s nimi prožívala. Žádná kapitolka nebyla odhadnutelná, přesto se nejednalo o žádné uměle vytvořené rozuzlení a překvapení. Spisovatelka do příběhu dala hodně lásky, znalosti mezilidských vztahů, vkusu a řekla bych že i svých přání. Kdybych mohla, dám knize víc hvězdiček. Takhle můžu jen k pěti hvězdičkám přidat doporučení dalším čtenářům a poděkování za to, že jsem tuto knihu četla.

17.10.2018 5 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Asi jsem čekala něco trošku jiného. Ale i tak je to milé počteníčko. A až budu mít narozeniny, tak si na tuto knihu vzpomenu a položím před sebe prázdnou stránku...

11.10.2018 4 z 5

Tibetské lidové příběhy Tibetské lidové příběhy Norbu Čhöphel

Příběhy mi přišly víc než "ulítlé". Přinesly mi sice alespoň malé poznání tibetského lidu, ponaučení a lehkého pousmání se, ale byly pro mě zároveň i zklamáním - není jak posunout příběh dál, tak pic dáme tam vraždu. Je v nich spousta nelogiky a nenadálých zvláštních zvratů. Přesto alespoň v těchto příbězích jsem našla zalíbení:
- Král Psí kůže
- Šaphopho a Cchilluglug
- Němá dívka
- Duchaplná nevěsta pro syna ministra Gara

27.09.2018 3 z 5

Medvěd Wojtek od Monte Cassina Medvěd Wojtek od Monte Cassina Wiesław Antoni Lasocki

Pět hvězdiček je málo pro vyjádření toho, jak je tato kniha nádherná! Koupila jsem ji pro svého syna, ale nejdříve jsem si ji přečetla sama a nemohla se od ní odtrhnout! Jak je možné, že nejen já, ale vůbec nikdo z mého okolí neví nic o medvědovi Wojtkovi??!! Jeho příběh je dojemný, veselý, naučný, je snad jediným čistě krásným příběhem 2.světové války. V knize jsou čtenáři i nenásilným způsobem předkládány informace o 2.světové válce, je zde ale také hodně lásky, kterou vojáci nejen dávali, ale také potřebovali pro sebe, pro svoji ustýskanou a rozbolavělou duši. Medvěda Wojtka jsem si zamilovala! A kdyby žil, určitě bych se za ním vypravila do edinburgské zoo. Shrnutí - tato kniha mi dala nejen nádherné chvíle, ale také zcela nové informace, úsměvy a seznámení s jednou moc zajímavou osobností, i když trošku chlupatou :-). Děkuji, že vyšla, děkuji, že jsem ji mohla číst! Moc mě mrzí, že už nemám pro ni v Čtenářské výzvě vhodné téma

25.09.2018 5 z 5

Písně mravenčí chůvy Písně mravenčí chůvy Daisy Mrázková

Tato knížka byla pro mě bohužel tak trošku zklamáním. Knihy této autorky mám sice moc ráda, ale v této mi chyběla taková ta dětská hravost a jednoduchost. Myslím si, že je pro děti těžko stravitelná a až nezábavná. Líbila se mi snad jen "báseň" Mlha a dále pak v básničce Suchopýr přirovnání suchopýr = Pámbíčkovy fousy.

24.09.2018 3 z 5

Můj medvěd Flóra Můj medvěd Flóra Daisy Mrázková

V této malé knížce je tolik lásky a dobra! Pro malé děti a jejich plyšáčky je kniha milým pohlazením na dobrou noc. Přiznám se, že jsem se k ní vrátila i teď jako dospělá a přečetla si ji sama pro sebe a svého medvídka, protože se mi po chvílích strávených s mými dětmi nad krásnými dětskými knihami prostě šíleně zastesklo...

24.09.2018 5 z 5

Celý život Celý život Robert Seethaler

Na pár stránkách celý život! Je tam tolik životních zkušeností, čistoty jednoho lidského života a syrovosti! Moc ráda bych Andrease poznala a nechala se jím provést alpskými horami. Nádherná kniha, která mě dostala, která svá slova a příběh vepsala hluboko do mě. Až příště poťapu alpskými vrcholy, Andreas půjde se mnou...

14.09.2018 5 z 5

Nemůžu tomu stále uvěřit - je možné abych se smála při čtení knihy o hrůzách druhé světové války? Přesně k tomu mě totiž tato neuvěřitelně nádherná kniha donutila! Předala mi sice informace o dalších hrůzách druhé světové války a dala mi nahlédnout a zamyslet se nad dalšími jejími stránkami, ale díky jejím hrdinům mi také přinesla spoustu úsměvů a pohlazení na duši. Dala mi i víru v to, že dobro v lidech vždy bylo, je a bude. Při jejím čtení jsem přijala hrdiny knihy za své přátele a tolik moc bych si přála teď sbalit kufr, jet na Guernsey a se všemi se tam setkat, povídat si a vyprávět jim o knihách, které mám ráda, třeba právě i o této knize!

14.09.2018 5 z 5

Pouť do Santiaga de Compostela Pouť do Santiaga de Compostela Ondřej Šebesta

Vtipně psaný deník z poutě do Santiaga de Compostela. Určitě bych ale přivítala větší rozepsání o krajině, o lidech, o pocitech a myšlenkách, o boji s každým kilometrem a sám se sebou... Na to, o jak silný zážitek určitě jde, mi to přišlo psané narychlo a bez větší hloubky.

03.09.2018 3 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Já osobně bych řekla, že Paolo Cognetti tuto knihu nenapsal, on jen uměl naslouchat horám a horské přírodě, vrcholkům a horalům, tuhle knihu totiž napsaly právě hory, hory a život. Moc mě mrzí, že jsem ji neměla s sebou v Alpách! Alespoň mě tam ale teď její stránky opět přenesly a já si všechny ty naše letošní výšlapy užila ještě jednou. Kniha není přímo napínavým příběhem, ale já ji nemohla odložit ani na chvilinku. Chtěla jsem být spolu s Pietrem a Brunem, dýchat čistý horský vzduch, nechat si pod kůži vlézt horskou syrovost, chlad, romantiku a divočinu...

27.08.2018 5 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Takové nedotažené čtivo. I když myšlenku má kniha krásnou. Nejvíce jsem se začetla na posledních stránkách. Škoda, že se cesta autobusem nerozvinula víc, protože já to viděla úplně naživo.

20.08.2018 3 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Když jsem přečetla autorčinu prvotinu Člověk Gabriel, byla jsem neuvěřitelně nadšená, čtení bylo pohlazením po duši, sladkým zákuskem a s románem jsem se až "mazlila". Proto jsem plná velkých očekávání sáhla po knize Dcery. Bohužel tady čtení bylo pro mě utrpením, kniha mi připadala nekonečná, chvílemi jsem se ztrácela v tom množství postav, všechno šlo jakoby přes kopírák, každý chlap je tu prevít a basta. Proč??? Stavba vět, popisy, charakteristiky, připodobnění, to vše je na pět hvězdiček, ale obsahově mi to přijde tak zbytečně zapšklé a monotónní a nudné, že to sráží na hvězdičky tři. Měla jsem co dělat, abych knihu v půlce nevrátila do knihovny nepřečtenou.

09.08.2018 3 z 5