Můj medvěd Flóra

Dnes již legendární dětská kniha, jeden z první českých „bilderbuchů“ pro začínající čtenáře. Příběh nalezeného opuštěného plyšového medvěda. Autorské knihy Daisy Mrázkové jsou oblíbené nejen v Čechách, ale díky své křehkosti a barevnosti také například v Japonsku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15627/big_muj-medved-flora-RJi-15627.jpg 4.5106

Kniha Můj medvěd Flóra

sinamona
03.09.2020

Mila, detska kniha s krasnymi ilustracemi. Jednoduchy pribeh nalezeneho medvidka Flory, text knihy uzpusoben pro opravdu male čtenáře. Kratke a jednoduche vety, ktere detem automaticky navozuji predstavivost cteneho.

Briv
12.07.2020

Knížka je to velmi zajímavá. Popravdě nejsem nakloněná tomuto typu ilustrací, ale v kombinaci s úžasným příběhem, se mi to i libí. Jsem člověk, který se čas od času dokáže dostat do melancholické nálady a tohle je knížka, která mě do ní dostane spolehlivě. Vyvolá ve mě
vzpomínky na dětství, mé hračky, které už nejsou... Náš syn je zatím moc malý, ale časem mu ji ukážu a budu zvědavá, co na ni bude říkat.

Litocha
09.07.2020

Po pravdě jsem z tohohle kousku trošku rozpačitá. Téma a hlavní myšlenka jsou moc hezké. Na mě je ale asi knížka příliš úsečná a málo poetická. Přijde mi, že formou cílí na opravdu malé děti (věty jsou opravdu kratičké a jednoduché a musím souhlasit s tím, že při předčítání nejdou moc dobře z pusy), ale na ty tam je zase leccos skrytého, nedořečeného, takže samy nemají šanci se k tomu dobrat.
Co naplat, prostě u mě pořád s přehledem vedou Nádherné úterý a Jácíček.

Fabiolka
16.04.2020

První knížka u které tříletá Fabiolka přímo hltala příběh. Vlastně jsme ji museli přečíst 2x hned za sebou :)

broskev28
25.01.2020

Zvláštní knížka - jímavý příběh a krásně "dětské" ilustrace.
Já se k ní dostala až ve věku babičky, kvůli našim malým čtenářům, a jsem moc ráda. Ve srovnání se současnými knihami tohoto typu - Papuchalk Petr, Dlouhá cesta, Proč nekveteš, Ti otravní králíci - je tak nějak jiná; možná proto, že je opravdová, jak ukazuje rozhovor popisovaný v komentáři Knihomura.

Marketplace
03.02.2019

Pohodová pohádka pro děcka,kterou jsme přečetli během čtení pro děti v České Lípě.

JaniisB
03.02.2019

Knížka přečtena během čtení pro děti v nově otevřeném knihomolu v České Lípě :-)

Sidonka3
27.09.2018

Kouzelná knížka pro malé děti s nádhernými ilustracemi od spisovatelky a zejména výtvarnice D. Mrázkové mně dostala, i když jsem jí četla již jako dospělá. Jako dítěti mně utekla a tak jsem si až v dospělosti doplnila během pár minut vzdělání. :) A nelitovala jsem.