tandula tandula komentáře u knih

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Ze začátku mě kniha poměrně nudila, nebavilo mě si ani jednotlivé postavy pamatovat. Za polovinou jsem se do děje dostala a kniha mě konečně chytla. Trochu mi ty postavy a propletení připomínalo Johna Irvinga. Dalo by se ve stručnosti říci, že "nic se neděje nahodile. Každá akce má svou reakci." Každopádně závěrečné kapitoly byly strhující, probrečela jsem několik kapesníků.

12.10.2013 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Výborná detektivka. Mrazivá jako prostředí, ve kterém se odehrává. Od několika kapitol jsem se nemohla odtrhnout, u několika kapitol jsem byla natolik vtažena do děje, že jsem prožívala i strach. Zajímavé zakončení. Po vrahovi jsem v mysli pátrala stejně intenzivně, jako hlavní hrdinka. Proto jsem na závěr byla překvapená. Dávám pět hvězdiček.

29.08.2013 5 z 5

Lady Hamiltonová Lady Hamiltonová Alexandre Dumas, st.

Moc krásná a čtivá kniha. Rozdělila bych ji do 3/3. V první třetině čtenář pozoruje život Emmy Lyonové od dětství až po ranou dospělost, kdy se dostává do Anglie a poté odjíždí se svým manželem Williamem Hamiltonem do Itálie. Druhá třetina líčí převážně historické události, které pro obyčejného čtenáře nejsou tolik poutavé. Třetí třetina vypráví o dalších letech až po smrt hrdinky Emmy. Jsem s knihou moc spokojená, takhle nějak - geniálně napsanou - jsem si ji představovala :).

18.08.2013 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Líbila se mi mnohem víc, než "Kde je ta holka".

13.08.2013

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Nová autora Alexandra PotterPo Meg Cabot a Sophie Kinsela a podobných autorkách tohoto stylu zase něco podobného. Knížka se četla moc hezky, jako se většinou tenhle druh literatury čte. Lehké, oddychové, nenáročné. Jediné, co mi nešlo dohromady bylo, že charakter hlavní hrdinky v osobním životě mi neodpovídá typu člověka, který by vedl PR agenturu. Nějak mi to nejde dohromady. Ale to je asi můj problém.

13.08.2013

Úspěšná smolařka ve velkoměstě Úspěšná smolařka ve velkoměstě Meg Cabot

Myslela jsem si, že kniha bude lehčí odpočinková na léto. Bohužel autorka mě narozdíl od jinýho "odpočinkových" knih zklamala. V tomto případě rovná se odpočinková - stupidní. Hlavní hrdince bych navíc i několikrát nafackovala. Opravdu stupidní. Zklamalo mě to.

07.08.2013

Jack a Jackie Kennedyovi: Americké manželství Jack a Jackie Kennedyovi: Americké manželství Christopher Peter Andersen

Opravdu bestseller, autor opravdu umí napsat knihu poutavě, čtivě a v souvislostech. Zamilovala jsem se do Jackie a Jacka, jejich m anželství bylo zvláštní, ale možná zase ne o tolik jiné, než jsou jiná manželství. Často jsem si přála vidět Jackie do hlavy, abych pochopila její jednání. Obdivuju ji. Chtěla bych být jako ona - se vším dobrým i špatným.

27.02.2013 5 z 5

Můj přítel Leonard Můj přítel Leonard James Frey

není to autobiografický, autor si většinu věcí vymyslel (podle anglický wikipedie). Kdybych to věděla dřív, tak by mě ta knížka tak neuchvátila.

16.09.2012 5 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

rozhodně zajímavý jsou ty momenty, kdy Mady trhá knírek Adolfu Hitlerovi a válčí s Kateřinou Medicejskou :D....jinak se mi zdá, že se Palahniuk vysmívá dnešnímu světu

23.08.2012

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

knihu sice ještě nemám dočtenou, ale souhlasím tu s hodně komentáři už teď. Po Stiegu Larssonovi jsem si na základě recenzí myslela, že švédské detektivky jsou opravdu kvalitní záležitostí, ale bohužel mě tahle kniha také moc nenadchla. Ze začátku to byl zajímavý příběh, bavilo mě to, ale postupně se do toho zaplétalo víc a víc postav a informací. Na můj vkus v jedné knize hodně věcí.

13.03.2012

Karel Kramář Karel Kramář Martina Lustigová

knihu jsem používala do školy k prezentaci o Karlu Kramářovi, a kniha je psaná fakt báječně a navíc přehledně.

09.03.2012

Moje cesta Moje cesta Tony Blair

Troufnu si tvrdit, že kniha dává čtenáři pocit, že politika je čistá, nezkorumpovaná ba ctnostná záležitost, profese. Troufnu si i tvrdit, že takovou knihu by nedokázal a nemohl napsat žádný český politik. Moc se mi Blairova "Cesta" líbí. Oproti této knize vypadají Paroubkovy a Zemanovy knihy (které jsem zatím četla) amatérsky, béčkově, apod. Zkrátka se to nedá srovnávat.

09.02.2012

Mein Kampf - Příběh jedné knihy Mein Kampf - Příběh jedné knihy Antoine Vitkine

hezky se to čte, zajímavý (a čtivý) rozbor knihy.

01.02.2012

První láska, poslední pomazání První láska, poslední pomazání Ian McEwan

některý povídky se mi četly docela špatně, takže jsem je přeskakovala, ale za nejlepší (pro mě) považuju "Doma je doma", kde čtrnáctiletého kluka trápí, že je ještě panic, a chce se vyrovnat vrstevníkům, takže se vyspí se svojí desetiletou sestrou. McEwan to popije samozřejmě jakoby nic, ale téma typicky jeho. Oceňuju a líbí se mi výběr témat.

15.01.2012

Politický systém Ruska Politický systém Ruska Jan Holzer

knihu mám právě rozečtenou, píšu bakalářskou práci týkající se Ruska, takže mi knížka hodně pomáhá...bohužel se docela špatně čte, skoro každou větu si musím přeformulovávat, abych tomu líp rozuměla.

08.01.2012

Pygmej Pygmej Chuck Palahniuk

bohužel pro mě, tahle knížka mi zrovna nesedla....ani jsem ji nedokázala dočíst do konce...pro mě nejlepší budou asi pořád Strašidla a Zalknutí..

08.01.2012 3 z 5

Vladimir Putin: Kam kráčíš, Rusko? Vladimir Putin: Kam kráčíš, Rusko? Boris Reitschuster

Jelikož píšu bakalářskou práci na téma, které se týká Ruska a jeho zvláštního politického systému, jeho prezidentů atd., tak z téhle knihy budu dodatečně hodně čerpat...dobře je tu popsána cenzura médií, to, jak se Putin dostal k moci, jeho práce v KGB, atd...hodně čtivá knížka.

10.12.2011

Ve službě republice Ve službě republice Jiří Paroubek

Původně jsem si tuhle knížku půjčila, protože studuju politologii, tak abych měla přehled, jaké mají naši politici spisovatelské kvality. Udělala jsem tu chybu, že jsem knihu četla hned po knize od M. Zemana, protože ve stínu Paroubkovy knížky najednou vypadá ta Zemanova jako levný, nedistingovaný brak.
Od Paroubkovy knihy jsem neočekávala takřka nic, možná spíš to horší. Hned poté, co jsem se podívala na obsah a jednotlivé kapitoly mi přišla typicky paroubkovská - že se "vytahuje", koho všechno potkal, a působilo to na mě, že spíš ty zahraniční osobnosti mají tu čest setkat se s Jiří Paroubkem. Po přečtení prvních ze spousty osobností, o kterých v knize píše, jsem ale změnila názor. Přišlo mi to jako dobrý nápad čtenáři a českému občanovi ukázat a připomenout, co je vlastně politikovou náplní, jak vypadají zahraniční cesty, jací politici jsou, atd. Když už k tomu mají tu příležitost a setkají se s tolika osobnostma, proč toho nevyužít a nenapsat o tom.
Navíc v písemném podání na mě působil Jiří Paroubek mile a příjemně a na rozdíl od zmiňovaného Zemana, který je mým oblíbeným politikem i jaksi distingovaně a vstřícně. Hezká a milá kniha.

16.11.2011 4 z 5

Děvčátko Děvčátko Dorothy Koomson

Knížku jsme si půjčila v knihovně jako oddychovou četbu na léto - že můj mozek konečně vypne od školy, od odborných knížek, atd. Když jsem si ještě k tomu na přebalu knihy přečetla, že autorku můžeme řadit do kategorie nelaciných autorů, že se za ni nemusíme stydět, že nemá ráda klišé knížky, atd, říkala jsem si, že to možná může být docela dobrá kniha. Bohužel mi přišlo, že je to typická klišé knížka. Nemůžu si pomoct. Tak od ani ne poloviny knihy jsem věděla, jak to skončí, jaký to bude mít průběh.... Ale jako s oddychovou knihou jsem spokojená, musím autorce přiznat, že jsem se od knížky nedokázala odtrhnout a necelých 400 stran jsem měla přečtené ani ne za 2 dny. Ale ať o sobě netvrdí, že její knížky jsou "jiné".

30.08.2011 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Jo, celkem to šlo. Ale myslím si, že na to, aby se mi ta knížka nějak zaryla do paměti, to asi nestačí. Asi to bude tím, že má jenom 170 stran a četla jsem ji přesně den. No uvidíme, jestli si na ni třeba i za měsíc vzpomenu. Každopádně když jsem tu četla pár komentářů o tom, jak je ta knížka nechutná, a že u ní málem zvracel, atd, trochu mě to vyděsilo, ale v mým případě to bylo ještě slabý. Přečtěte si Chucka Palahniuka, kterej v povídkách líčí, jak hl. hrdina se koupe v bazénu a masturbuje a zadkem se dostane k turbíně do víru, či k čemu a začne mu to vycucávat střeva (ale přežije). To se vám teprve chce OPRAVDU zvracet! :)

17.08.2011