Talys Talys komentáře u knih

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Aleš Palán

Kdysi dávno jsem četla Chestertonovy Ohromné maličkosti. Tahle knížka mi ji hodně připomněla. Bude patřit k mým "vyprošťovákům" ve zlých časech...

09.08.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Realita života nemilovaného dítěte, nepřijetí a tresty pro malichernosti probíhající jako něco samozřejmého. Bylo mi při čtení hořko. S těmi dětmi pracuji a vím, že jich je u nás opravdu mnoho.

01.08.2020 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Celkem zdařilý retelling známé pohádky. Těším se na další díly.

20.06.2020 3 z 5

Někdy je hezké, že mě miluješ Někdy je hezké, že mě miluješ Marie Vareille

Nic než relax v tom nehledejte. Je to čistokrevná novela pro ženy s předvídatelným dějem i koncem. Snaží se to být úproně humorné, ale není.

17.06.2020 1 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Průměrná fantasy s předvídatelným dějem.

25.05.2020 2 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Já jen doufám, že tímhle dílem série nekončí...

23.04.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Po dlouhé době česká kniha, která mě opravdu zaujala, vtáhla do děje a nepustila, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Osudy lidí žijících v česko-polské komunitě jsou zachyceny s realistickou upřímností a čtenář, který věří na šťastné konce se dočká nejednoho překvapení. Z několika hrdinek paní Lednické na mě nejvíce zapůsobila Julka, která svým nezdolným charakterem, opravdovým přístupem k sobě samé a morální odpovědností nezakládající se v náboženské víře předběhla dobu. Těším se na další knihy od této autorky!

08.04.2020 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Opět čtenářský zážitek. Chvílemi jsem se sice ztrácela v množství postav, ale na druhou stranu jsem si užívala další vývoj vztahu mezi Dianou a Matthewem i to, jak Diana za krátkou dobu dokázala rozvinout své čarodějnické schopnosti. Konec mě svým smutným laděním překvapil a zároveň navnadil na poslední díl. Minus jedna hvězdička za rozvláčnější plynutí děje.

01.04.2020 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Řemeslnně dobře napsaná YA fantasy, neotřelé využití obvyklých prvků (mladá neohrožená hrdinka, prolínání několika světů, válka mezi společenstvími bytostí). Ale jo, proč ne...

23.03.2020 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Druhý díl Skleněného trůnu mě vtáhl do děje, knihu jsem jen těžko odkládala. Ústřední trojka je sympatická a líbí se mi, jak se charaktery Cealeny a Doriana postupně vyvíjí. Škoda jen, že si kvůli karanténě ještě nějakou dobu nebudu moci půjčit další díl.

22.03.2020 5 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Tak nevím... těšila jsem se a místo toho jsem byla při četbě dost zmatená. Děj mi místy připadal velmi nelogický, chyběla mi dovysvětlení některých situací, zvl. ke konci knihy, pokud jde o Serafína. A Naďa jako hrdinka, která může napomoci k ukončení války? Ach jo. V pilotním dílu určitě ne.

13.03.2020 1 z 5

Hledá se doprovod! Hledá se doprovod! Sophia Money-Coutts

Vtipná oddechovka, vyšší kognitivní funkce můžete u čtení směle vypnout:)

06.03.2020 2 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Jedna z knížek, ke které se ještě někdy určitě vrátím. Nejedná se o typickou YA romantiku. Je vůberc možné znovu se scelit po neočekávaně krutém nárazu střetu s traumatizující realitou života nebo po tom, kdy člověku osud krok za krokem bere to, na čem záleží? Nemilosrdné, drsné, a přesto se za tím vším skrývá naděje na uzdravení.

06.03.2020 5 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Pohodové, odpočinkové čtení, má to vtip a jiskru. Děj je celkem předvídatelný. Hlavní hrdince je sice dvacet sedm, ale citové zmatky a hnutí mysli má jak šestnáctka, a to je právě doba jejího života, v níž jakoby zamrzla a život ji postaví do situace, kdy se musí ve svém vývoji posunout dál.

01.03.2020 3 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Taková zmatená Kráska a zvíře.

23.02.2020 2 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Díl od dílu je to lepší...

23.02.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Průměrná romantika okořeněná trochou toho feminismu.

31.01.2020 2 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Milé, romantické čtení, pokud jde o vztah Noaha a Ammy. Líbilo se mi zobrazení prožívání porozvodové situace z pohledu Ammy, její kolísání mezi loajalitou k matce a touhou po obyčejném rodinném životě s otcem.

24.01.2020 3 z 5

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Erskinová si v knize pohrává hned s několika tématy, klasikou je prolínání dvou časových linií, dalším hlavním motivem knihy je také střet dvou postojů v rámci jednoho náboženství - ortodoxního a otevřeného, liberálního. Konec je zajímavý pro jednu z hlavních postav. Kniha, ke které se určitě ještě vrátím.

23.01.2020 4 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Před minulostí se nelze schovat a pokud se jí člověk nedokáže podívat do tváře, může mu pokazit i život současný.

04.01.2020 4 z 5