t.adm t.adm komentáře u knih

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

V knize si každý může najít něco svého, něco, co pochopí jinak, než ostatní. Kniha mi přijde lehce nadčasová (přístup sojčáka k okolí kvůli vlivu matky), možná trochu varující. Přelouskaná za 5 minut, ale pocity zanechá na několik dnů.

06.02.2018 4 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Na to, jaké jsem z této knihy měla obavy (taková ta typická maturitní četba), mě kniha velmi mile překvapila. Skvěle podaná satira a ač na pouze malém množství stránek, obsahuje velký příběh. Doporučuji. :)

01.02.2018 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Tři hvězdičky jsou kvůli stylu psaní, některým pasážím a chybám. Na druhou stranu, toto není kniha spisovatele, ale člověka, který to všechno zažil, podává nám svědectví o hrůzách, kterých se účastnil zpovzdálí, nebyl SS-manem, ale ani přímým vězněm, přestože byl Žid. Kniha je silná a je dobrým seznámením s chodem tábora mimo baráky a také s "Andělem smrti". Doporučuji, určitě stojí za přečtení.

28.04.2017 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Šílené, šokující, neuvěřitelné!! Přesně jak píše Likandros, kniha by měla být v povinné četbě. Kniha, která ve vás zůstane ještě dlouho.

19.03.2017 5 z 5

Záhada čínského hřebíku Záhada čínského hřebíku Robert van Gulik

Ze začátku jsem měla problém s čínskými jmény, ale později už žádné problémy nebyly. Knihu jsem přečetla během dvou dnů a říkala jsem si, jo, bylo to fajn, ale dám 4 hvězdičky. Pak jsem si ale začala vybavovat krásné myšlenky knihy, jak vše do sebe zapadlo, vše bylo krásně dobarvené, asi to zní blbě, ale cítila jsem jakousi vnitřní vyrovnanost :D :)... Tato kniha není jen detektivním příběhem, je i možností nahlédnout do mysli tak významné osoby, jako byl náčelník Ti. Krása.

19.03.2017 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Častokrát jsem se ztrácela v ději a ne vždy jsem pochopila, co jak autor myslel. Ke konci jsem měla problém s množstvím jmen, takže jsem se často vracela. Ale jinak mě kniha velmi příjemně překvapila, příběh spíš průměrný, ale styl psaní naprosto úžasný. Pořád jsem se usmívala a i přes ne pozitivní téma jsem se u knihy opravdu smála. Jízlivé poznámky opravdu seděly :)

29.12.2016 4 z 5

Druhá Druhá Jiří Špaček

Sci-fi mě obvykle nebere, ale před knihou Druhá smekám.
,,Myslela jsem, že člověk se už nechová jako nejpřízemnějšími pudy posedlý barbar z lesa, a on to zatím jen dokonale skrýval."

30.08.2016 5 z 5

Seznam přání Seznam přání Eoin Colfer

Tuto knihu jsem dostala jako dárek asi ve dvanácti letech, přečetla jsem si anotaci a oznámila, že něco, kde vystupuje Svatý Petr nepřečtu nikdy v životě. Zůstala mi v knihovně a nějakou náhodou jsem o ní (skoro o deset let později) zavadila, přečetla si recenze tady na databázi a řekla si, proč ne. Bylo to super!!! Sarkasmem prošpikované nebe i peklo, zajímavé nápady, dobrý příběh. Ačkoli se jedná o knihu pro mládež, vyvolala ve mně spoustu emocí (smích převažoval), ve dvanácti letech bych si ji asi tak neužila. Doporučuji všem, kteří si chtějí u knihy odpočinout a pobavit se

15.06.2018 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Hodnotím 70-75 %. Za mě hvězdička nahoru za postavu Rizzoliové. Nicméně také nechápu vysoké hodnocení a umístění v žebříčku, je spousta kvalitnějších detektivek. Málo zvratů, rozuzlení mě velmi zklamalo. Není špatná, ale nic extra.

04.05.2018 4 z 5

Bílý Den Bílý Den Jack London

Příběh plný zvratů a krásné životní poutě. Trochu mi vadilo, jaký byl Bílý Den vlastně „nadčlověk“. Na druhou stranu to bylo moc milé počtení, seznámení s životem na Aljašce a znovuzrozením člověka (vlastně dvojnásobného). Místy jsem se do čtení musela nutit, ale i tak bych knihu doporučila, protože člověk, jako byl Bílý Den, se jen tak nevidí.

11.02.2018 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Pokud je cíl humorných knih navodit úsměv na tváři, tak cílem této knihy bylo čtenáře co nejvíce znechutit. Cíl splněn, ale... Celé mi to přišlo zbytečné. Je pravda, že pocity ve mně kniha vyvolala, ale asi jsem orientovaná na jiný druh literatury.

01.02.2018 2 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Nečíst při špatném rozpoložení, ve smutku, blbé náladě. Tenhle příběh vám nejdříve bude hýčkat srdíčko scénami z Pekelné kuchyně - životem čtyř nerozlučných kamarádů. A po jednom žertíku vám srdce vyrve, rozřízne a pošlape. U žádné jiné knihy jsem takto nebrečela. Poslední, ač "pozitivní scéna" - vzpomínka, mě odrovnala úplně, protože nejhorší bylo právě to srovnání PŘED a POTOM. Doporučuji, ale ... bude to náročné.

01.02.2018 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

,,Kdes nechal auto?"
,,Odešlo do věčnejch lovišť. Nikdo tu neni napořád."

Doporučuji, jen přečíst co nejrychleji, po pauzách jsem se k některým částem musela vracet.

01.02.2018 4 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Nejdříve jsem chtěla dát 3 hvězdičky. Pak jsem si ale uvědomila, že bych tento příběh dokázala převyprávět, i když jsem ho četla asi měsíc, dokonce podrobně vykreslit postavy i krajinu. Děj se sice odehrává skoro jen v jídelně a pak u autobusu, ale přesto vypráví příběhy nejrozdílnějších lidí, takže se člověk dostane mnohem dál. Každý člověk má možnost výběru, je jen otázkou, zda si vybrat chce nebo se podřídí. O proti Nebeským pastvinám mi zde chyběly takové ty "věty k zamyšlení", kdy se člověk pozastaví, přestane číst a přemýšlí, sní. Přesto to bylo velmi krásné.

04.06.2017 4 z 5

Pankrác právě teď : šukací hra o životě a smrti Pankrác právě teď : šukací hra o životě a smrti Jan Žáček

Nápad na příběh dobrý, sice nic originálního, ale i tak se příběh vyvíjel celkem slibně. Bohužel příliš velká míra perverze čtenářský požitek kazila. Takže něco jako porno na základech slibného příběhu. Bohužel i gramatické chyby. Přečteno za jeden den.

02.07.2016 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přestože jsem věděla, že na knihu všichni pějí jen samou chválu, nechápala jsem proč. Přečetla jsem ji jedním dechem, někdy mě rozesmála, někdy mě rozplakala. Ale myslím, že změnila mé vnímání. Vnímání ostatních lidí, věcí, zážitků,... Skvost, doporučuji všem.

13.05.2016 5 z 5

Žaloba Žaloba Bandi

Doporučuji. Povídky o každodenních těžkostech občanů Severní Korey Vás zasáhnou, většinou končí "procitnutím" hlavní postavy, které dojde, že je v jejich systému něco špatně. Zajímavé je, že autor stále v této zemi žije a kniha se ven dostala tajně.

25.04.2019 5 z 5

Muž, který maloval mandlovníky Muž, který maloval mandlovníky Johannes Mario Simmel

Největším problémem knihy je asi její anotace - prozradí 80% příběhu. Zbylá část mi až tak překvapivá nepřipadala, rozuzlení se dalo čekat. Prvoplánový a příliš krátký příběh.

16.07.2018 2 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Když si představím, že autor je jen o pár let starší než já, a srovnám jeho a mé dětství....Hrůza, je mi líto, že některé odsuzující názory se objevují i dnes. Jinak souhlasím s komentáři níže, také jsem měla pocit, že se vše odehrává v dávnější době (bydlení...). Stojí za přečtení. Jen konec mi připadal trošku useknutý.

05.07.2018 4 z 5

Chceme to, co máte vy Chceme to, co máte vy John Lanchester

Místy byla kniha opravdu vtipná, je vhodná i jako čtení na pracovně nabitý týden (kapitolky jsou krátké a i přes několikadenní pauzu od čtení jsem se dokázala v pohodě zorientovat). Nicméně i přes krásnou jazykovou podobu a zajímavé životní osudy bych příběh uvítala kratší, do čtení jsem se několikrát opravdu musela nutit a některé pasáže mi připadaly zbytečné.

25.06.2018 4 z 5