Sylvanas Sylvanas komentáře u knih

Sadie Sadie Courtney Summers

Hodně zvláštní knížka - takový thriller psaný stylem románu. Příběh jsem hltala stránku po stránce, neustále napjatá, co se bude dít dál. Pak, než jsem si to stihla uvědomit, jsem zjistila, že jsem na konci. Ten mě trochu naštval, ale když se na to zpětně kouknu, tak se mi vlastně i líbil. Jsem totiž zvyklá, že všechny ostatní knížky co jsem kdy četla končí dobře, a hlavně uzavřeně. Jenže to Sadie ne. Takže pokud máte chuť přečíst si něco, co vám pak bude vrtat v hlavě, myslím si, že Sadie se o to postará.

01.09.2020 4 z 5

Kůň a jeho řeč Kůň a jeho řeč Lesley Bayley

Vcelku krátká a jednoduchá, ale jako taková „příručka pro začátečníky“ bohatě postačí.

01.08.2020 4 z 5

Nová země – Objevte v sobě smysl života Nová země – Objevte v sobě smysl života Eckhart Tolle

Moc mě to nebavilo, upřímně jsem od knihy čekala víc. Přišlo mi to hodně zdlouhavé a taky vcelku dost nábožensky zaměřené. Doufala jsem, že se dozvím něco nového, ale to se ve finále nestalo.

01.08.2020 3 z 5

Eliza a more príšer Eliza a more príšer Francesca Zappia

(SPOILER) Tak první čtvrtina knihy mě moc nebavila, protože se tam dělo prakticky jedno a to samé pořád dokola - Eliza mluví o svém komiksu, Eliza kreslí komiks, Eliza projíždí fórum komiksu... Co se šedých stran v knize týče, nebylo by na škodu, kdyby jich tam bylo víc, když už se autorka rozhodla je tam dát. Z těch málo útržků jsem stejně moc nechápala, o co v tom komiksu vlastně jde, a přečetla jsem si to jen proto, že to tam bylo.
Když se později objevil Wallace, tak se to konečně rozjelo. Ale nebudu lhát... to, že spolu ze začátku „mluvili“ přes papír mě neskutečně vytáčelo a přišlo mi to totálně padlý na hlavu (hlavně když si to představím ve skutečném světě). Čím ale příběh pokračoval dál, tím byl lepší a lepší. Menší kritický bod nastal ještě ke konci při Elizině odhalení, kdy se Wallace vůči ní podle mě zachoval jako naprosto sobecký blbec, ale závěr knihy se mi vážně líbil.

24.07.2020 4 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Kdo nezažil, nepochopí. Kniha o někom cizím a přitom o vás.

20.07.2020 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 6 Zaslíbená Země Nezemě 6 Kaiu Širai

Lepší díl než předešlý, děj se zase konečně rozjel.

19.07.2020 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 5 Zaslíbená Země Nezemě 5 Kaiu Širai

Příběh je fajn, ale už se vcelku vleče.

13.07.2020 3 z 5

Stormrage Stormrage Richard A. Knaak

Slabší díl. Děj se vlekl a celkově byl dost nezajímavý.

24.06.2020 3 z 5

Noc draka Noc draka Richard A. Knaak

Den drak byl super, oproti timu Noc drak mě moc nebavila. Příběh jako by se seknul v jednom bodě a nikam jinam se nehnul, občas trochu přitažený z vlasy - jednoduše řečeno slabší díl.

07.03.2020 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Začátek mi přišel naprosto o ničem - spíš jako taková dobrodružná knížka o dětech pro děti. Námět fajn, ale autor ho špatně zpracoval. Až ke konci to za něco stálo.

16.10.2019 3 z 5

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Z knížky mám smíšené pocity - někdy byl příběh nabitý akcí, jindy mi zase přišel dost osekaný. Kdyby to autorka vyvážila, četla by se mi knížka možná o něco líp.

06.10.2019 3 z 5

Zrod Hordy Zrod Hordy Christie Golden

Zrod Hordy je nejlepší Warcraft knížka, kterou jsem zatím četla. Příběh byl skvělý sám o sobě, a navíc zachycoval rozsáhlou část historie, což mu ještě přidalo na zajímavosti.

18.09.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kousek jsem přečetla, ale nedostala jsem se ani do čtvrtiny. Na jednu stranu mi přišel příběh originální, ale na tu druhou se mi zdálo, že je jen jakousi předělávkou a slátaninou všeho možného.

03.09.2019 2 z 5

Kruh nenávisti Kruh nenávisti Keith R. A. DeCandido

Příběh o všem a přitom o ničem. Ani autorův styl psaní mi nesednul.

03.09.2019 3 z 5

Rozdělení Rozdělení Richard A. Knaak

Trilogie jako taková se mi líbila, ale některé pasáže mě kvůli svojí nekonečnosti nebavily (například ty bitevní části).

29.08.2019 4 z 5

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Tenhle díl mě bavil z celé série nejmíň. Příběh mi přišel zmatený a ne tak zajímavý, jako tomu bylo u předešlých dvou dílů.

02.08.2019 3 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Super příběh, hodně emotivní.

22.07.2019 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Velmi zajímavý příběh a pěkné obrázky. Jsem zvědavá na pokračování.

12.07.2019 4 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Super knížka, příběh mě bavil od začátku až do konce. Zprvu jsem se trochu ztrácela ve všech těch jménech a názvech, ale pak to bylo v pohodě - proto doporučuju spíš těm, co už někdy hráli hru, aby nebyli úplně mimo.

09.07.2019 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Čekala jsem víc. Vždycky si vybírám knížku podle (...obalu...) anotace doufajíc, že „to bude dobrý“, protože „ta anotace je docela dobrá“. Jenže to úplně nevyšlo. Zase...
Příběh měl slušně našlápnuto, ale postupem času byl čím dál nudnější a tuctovější. Místo toho, aby to alespoň ten konec nějak zachránil, tak to spíš zabil P-38 a utopil v jezeře. Takže jen další průměrná knížka díky zmrvenému zpracování.

29.06.2019 3 z 5