Nová země – Objevte v sobě smysl života

Eckhart Tolle staví na obrovském úspěchu knihy Moc přítomného okamžiku a bere nás na cestu mimo naše životy, aby nám ukázal, že máme šanci vybudovat nový svět plný lásky. Vyžaduje to velký posun ve vědomí od současné identifikace s naším egem ke zcela novému způsobu vnímání toho, kdo jsme. Aby se to mohlo stát, musí struktura lidské mysli projít zásadní transformací. V této nové knize Tolle ukazuje, jak taková transformace může proběhnout nejen v nás, ale i ve světě kolem nás. Tím, že vykresluje podstatu tohoto posunu vědomí, Tolle detailně ukazuje, jak naše egoistické uvažování funguje. Poté nás jemně a pomocí velmi praktických termínů vede k novému vědomí. Dojdeme až k poznání toho, kým vlastně jsme, což je mnohem významnější než to, co jsme si dosud mysleli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18236/big_nova-zeme-objevte-v-sobe-smysl-zivo-pIb-18236.jpg 4.5194
New Age, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma

A New Earth, 2003

Kniha Nová země – Objevte v sobě smysl života

Jana_Z

Moje ego je děsný kritik a tak musím zmínit ten příšerný překlad, který vlastně ani není česky a tolik mě rušily všechny ty chyby, že jsem se velmi těžko soustředila na autorovo sdělení. Pokud existuje lepší vydání než to od Citadelly z roku 2013 (resp. lepší překlad) asi bych si to zkusila přečíst znovu.

Sylvanas
01.08.2020

Moc mě to nebavilo, upřímně jsem od knihy čekala víc. Přišlo mi to hodně zdlouhavé a taky vcelku dost nábožensky zaměřené. Doufala jsem, že se dozvím něco nového, ale to se ve finále nestalo.

Melic
16.07.2020

Knihu jsem četl až snad rekordně dlouho. Ale nebylo to tím, že by mě nebavila. Naopak, byla zajímavá a poučná. Seděla mi až tak, že jsem si mohl dovolit vynechávat čtení po delší dobu, aniž bych zapomněl na myšlenky dříve zmíněné. Nejedná se totiž o učení, které je potřeba nějak memorovat, stačí jej pochopit. Další krok bude cesta osvobozování od ega, která může být kratší nebo delší, ani se nemusí povést, ale to není důležité :-)
PS: Jsem přesvědčený, že knížka se dá číst opakovaně a věřím, že některé myšlenky za pár let teprve objevím nebo mi budou dávat jiný smysl.

Looka
02.07.2020

Kniha, která mi změnila celkový pohled na svět a neuvěřitelně mě posunula k vnitřnímu rozvoji, ovšem důležité je, že je třeba knihu studovat a dělat si výpisky, pro začlenění vědomostí a praktických rad/cvičení do života :)

Lieska
24.02.2020

Čo dodať? ...asi jedna z najmúdrejších kníh, aké sa ku mne dostali. Prijať, neposudzovať a nelipnúť sa stali ideovým základom každého môjho dňa. Druhá polovica knihy na mňa pôsobila nesmierne liečivo v ťažkých dňoch... Čítam ju aktuálne znova, lebo sa s ňou zatiaľ neviem rozlúčiť.

Dena1000
21.02.2020

Eckhart Tolle mi změnil život. Všechny jeho knihy mohu číst stále znovu a znovu a stačí přečíst par řádků a cítím hluboký klid. Díky jeho knihám jsem se vydala na cestu transformace z temna. Tisicere díky Echarte!!!

knihyKeMne
14.02.2020

Možná je to tím, že jsem nečetla Moc přítomného okamžiku, nevidím v knize takové zásadní dílo jako druzí.

V první polovině knihy autor popisuje, co je ego a jak nás ovlivňuje. To bylo zajímavé. Zaujal mě pojem kolektivního ega.

Ale jakmile došlo na rady, jak žít v přítomném okamžiku, začala jsem se ztrácet. Z druhé poloviny knihy si tedy moc neodnáším. Třeba ještě nebyl správný čas :-)

hero_shima
27.10.2019

Podstata bytí v jedné knize. Vlastně je to velmi jednoduché. Přestože tato forma reality je složená z mnohých pravidel, kterým jako čisté vědomí dáváme větší, či menší míru pozornosti nic to nemění na faktu, že jsme jen to Vědomí. Vše ostatní, co si myslíme, že jsme, je už jen něco navíc s čím jsme se ztotožnili. Kniha tuto skutečnost velmi laskavě a čistě popisuje. Není to žádný přehnaný ezoblábol.