sydneysage04 sydneysage04 komentáře u knih

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Adriana tady mám ráda mnohem víc než ve VA a mám ho i radši než Dimitrije. Líbí se mi magie, kterou Sydney konečně začala používat.

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tahle kniha je ze série nejlepší. Řešilo se víc věcí zároveň, u záležitosti s Rasmusem jsem se dost zasmála.
A jsem ráda, že konečně vím, kdo je Secrecy :)

06.01.2021

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Stejně skvělá jako první díl

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nádherná kniha
Líbí se mi, že se v ní řeší vážná témata, i přesto ale dokáže pobavit. Její volné pokračování jsem ještě nečetla, ale moc se na to těším

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tato kniha mě strašně bavila, přečetla jsem ji během dvou dnů. Je napínavá, čtivá, záležitost se sny mi přijde jako skvělý a originální námět, Liv, Mia, Henry, Grayson i ostatní postavy jsou sympatické. Mám ráda knihy, u kterých se děj odehrává v reálném světě, ale objevuje se tam nadpřirozeno. Člověku pak skoro připadá (a tajně doufá), že až příště usne, uvidí své snové dveře :)

Skleněný trůn 1–3 (box) Skleněný trůn 1–3 (box) Sarah J. Maas

Skvělá série, lepší než Dvory

Dcera Dcera Kiera Cass

Kniha není špatná, ale první tři díly se mi líbili mnohem víc. Je zajímavé sledovat selekci z pohledu princezny a ne soutěžících, i tak by mi ale stačila trilogie a obešla bych se bez pokračování.
Má ale nejhezčí obálku z celé série:)

05.01.2021 3 z 5

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Tuhle sérii jsem četla už několikrát, patří mezi mé oblíbené. Ze všech knih o upírech je VA nejlepší. Hrozně se mi líbí rozdělení vampýrů na moroje, dhampýry a strigoje. Miluji knihy o magii a ta tady taky nechybí. Jediné, co bych vytkla, jsou obálky, ty se mi moc nelíbí, ale jinak je tato série naprosto dokonalá.

Trilogie Drahokamy Trilogie Drahokamy Kerstin Gier

Série je napínavá a čtivá, cestování časem je velmi zajímavé téma a autorka ho skvěle a originálně zpracovala. Líbí se mi, jak je ke každému z 12 cestovatelů přiřazen nějaký kámen a zvíře.

Každé srdce je bránou Každé srdce je bránou Seanan McGuire

Kniha není špatná, ale mohla by být mnohem delší. Námět je velmi zajímavý a originální, všechny světy by ale mohly být víc popsané, někdy jsem se v nich trochu ztrácela.

05.01.2021 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Úžasná kniha, rozhodně doporučuji

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Krásné letní čtení, akorát od toho ,,tajemství rodiny Cardewových" jsem čekala něco víc tajemného.

12.07.2020 5 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Od Kerstin Gier jsem četla sérii Drahokamy a Stříbrné knihy snů a na tuhle knihu jsem se dlouho těšila. Nezklamala mě. Hlavní postava je hrozně sympatická, taky jsem si oblíbila Amy, Gracii, Bena, zakázanou kočku a samozřejmě i bílou paní. Celou dobu jsem nevěděla, co si mám myslet o Tristanovi a konec mě docela překvapil. Rozhodně všem doporučuju přečíst

28.06.2020 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

(SPOILER) Když jsem si v knihovně půjčovala tuto knihu, myslela jsem, že beru do ruky obyčejnou detektivku-Sára se ztratí, policie, její sestra a kluk ji hledají, začnou mizet další lidi, někdo někoho možná zabije, ale nakonec všechno dobře dopadne, protože Sářina sestra celou záhadu vyřeší. Nebo něco na tenhle způsob. Kniha byla ale úplně jiná, lepší. Žánrové zařazení vůbec nesedí, dopsala bych k tomu ještě fantasy a horor. Líbilo se mi, jak autorka čerpala z židovského náboženství, takovou knihu jsem ještě nečetla. Jediné, co mě zklamalo, byla smrt Adama.

22.06.2020 4 z 5

Zapomnění Zapomnění Anthony Horowitz

Předešlé díly nebyly úplně skvělé a rozhodně si je nebudu chtít přečíst znova, ale nejhorší nebyly. Říkala jsem si, že ten poslední díl to třeba zlepší. Bohužel. Od této série jsem čekala, že bude napínavá, děsivá a nebudu se od moct odtrhnout. Nestalo se tak a tento díl to pokazil ještě víc. A ten konec? I šmoulové by bojovali líp.

20.06.2020 1 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Na tuhle knihu jsem slyšela samou chválu, těšila jsem se na ni a nezklamala mě. Ženy zde nemají žádná práva, čekají, až si je někdo vybere a dá jim závoj, nebo jdou vykonávat podřadné práce. V tom se to dost podobá Příběhu služebnice, podle mě je to ale mnohem lepší. Kniha mě hrozně bavila, přečetla jsem ji během dvou dnů. Doufám, že autorka napíše další knihy.

19.06.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Nejdříve jsem si myslela, že mě kniha nebude bavit, protože je o Sydney, kterou jsem ve VA moc nemusela. Mile mě ale překvapila. Každý díl jsem četla nejméně dvakrát, je to dokonce lepší jak VA.

18.06.2020 5 z 5