sydneysage04 sydneysage04 komentáře u knih

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Kniha je dobrá, ale ve srovnání s jinými není zas tolik čtivá, několikrát jsem se do čtení musela nutit. Přitom děj je skvělý a napínavý, spíš mi nesedl styl psaní.

15.11.2021 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Od knihy jsem nic moc neočekávala, ale moc mile mě překvapila. Je čtivá a napínavá, Caraval jsem si naprosto zamilovala a od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně doporučuju!

15.11.2021 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Moc hezká kniha, odpočinková. U Charlie mi nejdřív vadily její předsudky vůči ostatním holkám, ale to k její postavě prostě patří a ke konci své názory naštěstí změnila. Určitě doporučuji, autorka opět nezklamala, kniha je moc povedená.

15.11.2021 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Od Kasie West jsem už četla knihu Po tvém boku, která je naprosto skvělá, takže jsem se na tuhle moc těšila. Mnohem dřív než Lily jsem přišla na to, s kým si píše, i přesto mě to moc bavilo. Těšila jsem se na každý dopis, který Lily najde. Kniha je velmi čtivá a vtipná, přečetla jsem ji během jednoho dne, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Už se těším, až si přečtu další knihy od autorky. Rozhodně doporučuji přečíst

15.03.2021 5 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Lenka je strašně sobecká a žárlivá, nebere ohledy na kamarády, zájmy ani školu svého kluka, chce ho mít jen pro sebe. Pořád se uráží, lituje se, brečí a je hnusná na každého, kdo se jí připlete při její špatné náladě do cesty. Knihu jsem dočetla jenom proto, abych věděla, jestli s ní Dan vydrží. Znovu ji číst opravdu nebudu.

22.02.2021 1 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Kniha není špatná, ale ani to není nic extra. Selekce je o dost lepší.
Ale obálka je naprosto dokonalá :)

19.01.2021 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Kniha se mi líbila. O sirénách jsem nic jiného nečetla a je to rozhodně zajímavé téma.

19.01.2021 4 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Kniha mě bavila, je zajímavá a napínavá, vraždící gen je originální nápad. Určitě si přečtu další díl.

16.01.2021 5 z 5

Tohle léto říkám ano Tohle léto říkám ano Lindsey Roth Culli

Kniha je vtipná, čtivá, akorát děj je docela předvídatelný. Je to ale skvělé, jednoduché čtení na léto.

12.01.2021 4 z 5

Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Rick Riordan

Tahle série je dokonalá. Četla jsem ji několikrát a pořád mě baví. Knihy jsou skvěle napsané, vtipné a napínavé. A ještě jsem se jako bonus naučila řeckou mytologii :)

09.01.2021 5 z 5

Poppy Borůvková, narozená v pondělí Poppy Borůvková, narozená v pondělí Jennifer K. Brown

Knihu jsem přečetla během dne, je to vtipné a jednoduché čtení, moc se mi líbí nápad se schopnostmi podle dní.

09.01.2021

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Originální, romantické, napínavé a vtipné
Rozhodně doporučuji!

07.01.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihy o druhé světové válce, hlavně z prostředí koncentračních táborů a gulagů mě vždycky zajímaly. Tahle se ale nedá srovnávat s žádnou jinou knihou nebo filmem z tohohle prostředí. Je úplně jiné sledovat všechno to utrpení a beznaděj z pohledu 15-ti leté holky, než z pohledu dospělého. U čtení jsem pořád brečela a nad knihou jsem přemýšlela ještě dlouho po přečtení.

07.01.2021 5 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Na tuhle knihu je tady hodně negativních recenzí,mně se ale líbila. Byla čtivá a napínavá stejně jako první díl, hodně mě překvapil konec, tohle jsem opravdu nečekala. Docela mě i překvapilo, když jsem zjistila kdo je Lovec.
Líbí se mi, jak se v průběhu knihy dozvídáme různé útržky předchozích životů Alchymisty. Akorát jsem nepochopila, proč Jules v některých chvílích nebyla schopná použít svoji magii.

06.01.2021 5 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Tahle kniha je naprosto úžasná. Je vtipná, naučná a k zamyšlení. Myslím, že by si ji měla přečíst každá dívka starší 13-ti let. Doporučuji i dívkám/ženám, které feministky nejsou. Kniha je strašně inspirativní a motivační. Líbí se mi, že se zde píše i o záležitostech, které se na veřejnosti moc neřeší a nemluví se o nich. Ženy, které se na této knize podílely, jsou upřímné a pravdy se nebojí, za což je dost obdivuju. Knihu jsem si koupila a některé části četla několikrát a i nadále se k některým budu vracet.
Luceat lux vestra❤

Utajené Orákulum Utajené Orákulum Rick Riordan

Kniha je vtipná, jsem ráda, že se autor rozhodl napsat další sérii z prostředí tábora polokrevných a těším se na další díl.
Doporučuju všem, kdo četli předchozí dvě série a zamilovali si je stejně jako já :)

06.01.2021 4 z 5

Nejsem žádná potrhlá holka Nejsem žádná potrhlá holka Gretchen McNeil

Kniha je vtipná a čtivá, akorát ten ,,geniální vzorec" mi moc geniální nepřipadá. Člověk by měl být sám sebou, přetvařování kvůli popularitě mi připadá zbytečné.

06.01.2021 3 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Kniha není špatná, ale ani mě nijak nezaujala. Četla jsem ji dost dlouho, pořád jsem se k tomu nemohla dokopat. Někdy jsem se ztrácela v ději, bylo to trochu popletené.

06.01.2021 2 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Kniha je dobrá, oddechová, v něčem mi trochu připomíná Skleněný trůn. Určitě si přečtu i další díl.
Má nádhernou obálku

06.01.2021 4 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Tohle je můj nejoblíbenější díl. Kniha je vtipná, Adrian je ještě lepší než v předchozích dílech, Sydney konečně přestala věřit alchymistům a učí se magii..
Kniha je prostě SKVĚLÁ, Richelle Mead je úžasná spisovatelka
Akorát obálka je fakt strašná a ke knize se vůbec nehodí